16.02.2018 | 0:01
Димитров е на 1/4-финал в Ротердам
Двубоят в зала "Ахой" продължи повече от час и половина и предложи на зрителите изключителна престрелка от сервис

Една победа дели Григор Димитров от завръщане на 4-тото място в световната ранглиста по тенис. За да стори това, настоящият №5 трябва да стигне до 1/2-финалите на турнира в Ротердам (Хол, €1,86 млн.). Днес 26-годишният българин се класира за 1/4-финалите, след като във II кръг надделя трудно над Филип Краинович (Сър) със 7:6 (4), 7:5.

Двубоят в зала „Ахой“ продължи повече от час и половина и предложи на зрителите изключителна престрелка от сервис. Мачът завърши с един-единствен пробив – Димитров спаси всички 4 шанса пред съперника си и се възползва от четвъртия си брейкбол. Той дойде в 11-ия гейм на II сет, след което нашият затвори спокойно срещата със свой сервис. Григор пласира 13 аса и направи 2 двойни грешки, а сърбинът вкара 2 директни точки от сервис срещу 1 двойна грешка.

Това бе втори пореден тежък мач за хасковлията след принудителната почивка заради болки в дясното рамо. В I кръг нашият се справи с 6:4, 7:6 (5) с Юичи Сугита (Яп).

„По-добре се чувствах. Рамото е наред. Болките поотминаха, но все още има дни, когато ме опъва. Говорихме си с екипа ми, че първият мач винаги е по-труден. Да, от три седмици не бях играл. Винаги е трудно след такава пауза да намериш своя ритъм на корта. Но с всеки мач нещата трябва да се получават все по-добре“, увери Димитров пред Tennis24.bg.

Следващият съперник на поставения под №2 българин ще бъде Андрей Рубльов (Рус), който елиминира Дамир Джумхур (БиХ) с 6:4, 7:6 (4). При евентуална победа Димитров ще играе на 1/2-финал срещу победителя от срещата между №4 Давид Гофен (Бел) и №6 Томаш Бердих (Чех).