21.06.2018 | 20:48
Франция стигна 1/8-финалите на Мондиал 2018

Франция също се класира за 1/8-финалите на световното първенство по футбол, след като постигна втора победа в група С. Европейският вицешампион надделя с 1:0 над Перу, а с тази загуба южноамериканците приключиха участието си на турнира.

Попадението за французите отбеляза Килиан Мпабе в 34-ата мин., след като Пол Погба спечели топката в половината на перуанците, подаде я на Оливие Жиру, който шутира към вратата, а Мбапе довкара. Така той стана най-младият голмайстор за Франция на световни първенства – 19 години и 183 дни. Люка Ернандес пък можеше да удвои малко преди почивката и така да затвърди добрата игра на „петлите“ през първото полувреме.

През второто обаче селекцията на Дидие Дешан уби темпото и като резултат опасните ситуации липсваха. Перуанците стигнаха само до опасно положение в 31-ата минута на Паоло Гереро, който остана сам срещу вратаря Юго Лорис но последният спаси удара. През втората част пък Джеферсон Фарфан улучи дясната сглобка на вратата зад Лорис.