27.06.2016 | 0:01
Германия не срещна проблеми със Словакия
Бундестимът продължава напред след 3:0

Германия не срещна проблеми със състава на Словакия и го прегази с 3:0 по пътя си към 1/4-финалите на европейското първенство. Бундестимът имаше пълно предимство по време на двубоя в Лил и дори пропусна дузпа, след като вратарят на съперника Матуш Козачик отрази удара на Месут Йозил в средата на първата част. Малко преди това Жером Боатенг вкара красив гол с удар от воле от 20-ина метра. Две минути преди почивката Юлиян Дракслер подаде на Марио Гомес и той от близко разстояние не сбърка.

През втората част за немците се разписа и самият Дракслер, който бе оставен непокрит в наказателното поле на словаците. Юрий Куцка беше най-близко до гола за Словакия, но вратарят Мануел Нойер спаси удара му. На 1/4-финала германците, които са единственият отбор, който все още не е допуснал гол на първенство