30.07.2016 | 2:10
Григор Димитров отпадна на1/4-финал в Торонто
Следващото му участие ще е на олимпиадата в Рио де Жанейро (5-21 август).

Григор Димитров отпадна на 1/4-финал на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Торонто, след като загуби с 3:6, 6:3, 2:6 от световния №6 Кей Нишикори (Яп). Това бе трети мач на българина с този съперник и трета загуба, като Димитров за първи път спечели сет срещу японеца.

След разменени сетове, третият започна добре за Григор, който си взе подаването убедително, а след това стигна до две поредни точки за пробив в сервиса на противника. Не успя обаче да ги оползотвори и оттам всичко тръгна зле за него. Нишикори веднага го проби, а след това и още веднъж, за да поведе с 5:1 и да няма повече проблеми до края.

Димитров, който едва за четвърти път този сезон постигна три поредни победи на турнир (от общо 17 участия досега), се изкачва от понеделник с 6 места нагоре в световната ранглиста – до №34.