19.02.2018 | 0:01
Григор Димитров загуби за по-малко от час финала с Федерер
Швейцарезът отново е номер 1

Григор Димитров загуби с 2:6, 2:6 финала на турнира в Ротердам от сериите АТР 500, в който най-добрият български тенисист се изправи срещу Роджър Федерер. Швейцарецът, който утре официално се завръща като №1 в световната ранглиста, бе категоричен в играта си и спечели за 55 минути.

В петия гейм на първия сет Димитров допусна пробив и тогава играта му тръгна надолу. Това позволи на Федерер да спечели шест поредни гейма, с което затвори първия сет и поведе с пробив във втория. Последва още едно пробиване и мечтата на българина за първа победа над именития си съперник отново бе отложена.

Това бе титла №97 в богатата кариера на Федерер, а утехата на Димитров бе не само добрата му игра и достигането до финала, но и фактът, че от днес се придвижва с позиция напред и ще е №4 в света.