06.07.2017 | 16:26
Григор мина през Багдатис и е в III кръг на „Уимбълдън“
За българина това беше осма победа в общо деветия мач срещу кипърския ветеран

Григор Димитров разгроми Маркос Багдатис с 6:3, 6:2, 6:1 и се класира с лекота за III кръг на най-престижния турнир в Големия шлем по тенис – „Уимбълдън“ в Лондон. За българина това беше осма победа в общо деветия мач срещу кипърския ветеран.

В днешния двубой на корт №2 в „Ол Ингланд Клъб“ интрига имаше само до средата на I сет, когато поставеният под №13 Димитров постигна пробив за 5:3 и веднага затвори частта със свой сервис.

Въпреки най-убедителния резултат нашият всъщност имаше най-много проблеми в III сет. При всяко подаване на Григор в него Багдатис стигаше поне до равенство 40:40 и се наложи бълагринът да спасява общо 7 точки за пробив. Същевременно обаче Димитров постигна три брейка в сервис геймовете на противника си и реализира още първия мачбол след 1,43 ч. игра. За място на 1/8-финалите първата ни ракета ще спори с победителя от срещата между №23 Джон Иснър (САЩ) и Дуди Села (Изр).