22.09.2016 | 21:21
„Левски“ едва стигна до 1/8-финал за купата
"Сините" отстраниха на 1/16-финал "Царско село" след победа с 2:0

„Левски“ стигна до 1/8-финал за Купата на България без да си дава много зор. „Сините“ спечелиха с 2:0 мача си срещу новака във Втора лига „Царско село“ в мач, игран на столичния стадион „Локомотив“.

Треньорът на „Левски“ Любо Петрович изненадващо започна с почти целия си титулярен състав, като от резервите пусна само вратаря Иван Чворович, защитниците Симон Сандберг и Мики Орачев, и халфа Галин Иванов. Въпреки това до почивката тимът му имаше само едно по-сериозно положение – на бранителя Димитър Пиргов, въпреки предимството във владеенето на топката. Нещо повече – Симеон Ганчев („Царско село“), имаше шанс да отбележи с далечен прехвърлящ удар, но Чворович изби.

Лидерът в Първа лига все пак откри в 76-ата мин. с красива задна ножицана нигериеца Бабатунде Адениджи. Пет минути преди това „Царско село“ бе останал с човек по-малко, заради втори жълт картон на Реян Даскалов. В последната минута пък перуанецът Хеан Деса удвои, а в тази ситуация от втородивизионния тим имаха основателни претенции за засада.

Напред продължава и „Оборище“ (Панагюрище), който елеминира елитния „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 2:0 с попадения на Щерев в 62-ата и Айтов в 74-ата мин.

От предните два дни за 1/8-финалите се класираха още „Локомотив“ (Сф), „Созопол“, „Черно море“, „Поморие“, „Ботев“ (Пд), „Септември“ (Сф), „Дунав“ (Русе), „Литекс“, „Нефтохимик“, „Локомотив“ (Пд), „Верея“, „Пирин“ (Блгр), „Монтана“ и „Лудогорец“.