22.05.2017 | 0:01
Левски победи Дунав пред над 10 000 зрители
Дунав не е надделявал само над софиянци и Локомотив Пловдив в отборите от Топ 6.

Пред уникална атмосфера с над 10 000 зрители в Русе Левски победи Дунав с 1:0 в мач от 34-ия кръг на Първа лига.  Първото полувреме бе с една идея по-добро за тима на домакините. Русенци бяха по-настъпателни и активни на терена, като често стигаха до опасни положения пред вратаря Николай Кръстев.

В 74-ата минута Антон Огнянов центрира от корнер, Божидар Краев стреля, но вратарят Станислав Антонов изби. При добавката обаче младият талант добута топката в мрежата за 1:0.

Левски взе трите точки, с които все пак запази минимални шансове за второто място в първенството като вече е само на двот ЦСКА-София. Двата столични тима се изправят в директен сблъсък на 28 май на националния стадион.

Дунав не е надделявал само над софиянци и Локомотив Пловдив в отборите от Топ 6. При успех на „драконите“ днес, те щяха да направят сериозна крачка за 4-то място в крайното класиране.