05.11.2016 | 21:18
„Лудогорец“ победи „ЦСКА-София“ с 2:1
Вандерсон в 27-ата и Козмин Моци в 61-ата минута вкараха головете за "Лудогорец"

Отборът на „Лудогорец“ победи като домакин „ЦСКА-София“ с 2:1 в последния мач от 13-ия кръг на футболния шампионат в Първа лига. Двубоят се изигра на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград. За шампионите това е осма поредна победа в първенството. „ЦСКА-София“ регистрира втора поредна загуба. Мачът бе изгледан на живо от селекционера на националния тим Петър Хубчев.

Вандерсон в 27-ата и Козмин Моци в 61-ата минута вкараха головете за „Лудогорец“. Густаво Кулма в добавеното време на мача оформи крайното 2:1. Отборът на „ЦСКА-София“ игра от 71-вата минута с десет души, след като Рафаел Перес получи втори жълт и червен картон.

Тимът от Разград бе по-активният през целия мач, като домакините пропуснаха да стигнат и до по-категоричен успех. След 13-ия кръг „Лудогорец“ и „Левски“ делят първото място в класирането с равни точки, но отборът от Разград е с мач по-малко.