10.07.2019 | 23:37
Лудогорец загуби гостуването в Унгария
"Орлите" отстъпиха с 1:2 на Ференцварош

Лудогорец загуби с 1:2 при гостуването на Ференцварош на старта в Шампионска лига. Срещата се игра пред пълните трибуни на стадион „Групама Арена“ и беше много интригуваща. И двата отбора създадоха доста положения, но в крайна сметка домакините победиха. За Лудогорец е добре, че отбеляза гол и има шансове за класиране в следващата фаза.

Крайният победител, който ще продължи във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, ще бъде определен на реванша в Разград – на 17 юли от 20:30 часа. Както е известно, съперник на Лудогорец или Ференцварош ще бъде Дюделанж (Люксембург) или Валета (Малта), които завършиха 2:2 в първата среща помежду си.

Двубоят в Будапеща започна кошмарно за „орлите“, след като домакините успяха да поведат рано. В шестата минута Токмак Нгуен се разписа във вратата на Пламен Илиев, след като успя да изпревари в наказателното поле Джордан Икоко, който се намеси неразчетено след центриране на Ловренчич отдясно – 1:0.

В 31-ата минута Якуб Швиерчок изравни – 1:1. Полякът довкара отблизо топката, която беше отразена от вратаря Дибус след силен удар на Чибота. В 65-ата Ференцварош отново дръпна в резултата. Точен за 2:1 беше Олександър Зубков.

За гостуването в Унгария треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев направи четири промени в стартовия състав в сравнение с този, с който започна в мача за Суперкупата на България, спечелена с 2:0 над Локомотив (Пловдив). Донякъде изненадващо на пейката останаха асовете Марселиньо и Клаудиу Кешерю.

Защитата пред Пламен Илиев беше прекроена. Единствено Джордан Икоко запази позицията си на десния бек, като именно той обаче имаше вина при първия гол на Ференцварош. Антон Недялков се премести от централната зона на левия бек вместо Сисиньо. Централна двойка бранители бяха Козмин Моци и Георги Терзиев. Последният зае мястото на контузения Драгош Григоре.

В халфовата линия играха капитанът Светослав Дяков и Яцек Горалски, който напусна терена с контузия в 78-ата минута. Пред тях беше новото попълнение Дан Битон, който замести Марселиньо. По двете крила атакуваха Мавис Чибота и Джоди Лукоки, а на върха на атаката Якуб Швиерчок. Полякът и бързаците Чибота и Лукоки доста притесняваха унгарците през целия мач. Като резерви Стоев включи Марселиньо и новите попълнения Жоржиньо и Стефан Баджи. Бившият играч на ЦСКА дори можеше да изравни резултата в края, когато негов силен удар профуча на сантиметри покрай вратата на Ференцварош.

ФЕРЕНЦВАРОШ – ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Токмак Нгуен (6′)
1:1 Якуб Шверчок (31′)
2:1 Олександър Зубков (65′)

Ференцварош: Денес Дибус, Миха Блажич, Лаша Двали, Марсел Хейщер, Михал Шкварка, Харатин (77 – Давид Шигер), Герго Ловренчич, Данило Ихнатенко, Токмак Нгуен (83 – Роланд Варга), Олександър Зубков, Тамаш Пришкин (66 – Давиде Ланцафане)

Лудогорец: Пламен Илиев, Джордан Икоко, Козмин Моци, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски (78 – Стефан Баджи), Светослав Дяков, Джоди Лукоки (83 – Жоржиньо), Дан Битон (66 – Марселиньо), Якуб Шверчок, Мавис Чибота