05.11.2018 | 0:01
Божигол отново вкара. Ботев победи Черно море
Врачани успяха днес да излъжат с 2:1 варненци

Ботев Враца спечели с 2:1 като домакин срещу Черно море в среща от 14-ия кръг на Първа лига.

В 13-ата минута Атанас Зехиров изпревари защитник в Ботев и нахлу в наказателното поле, където отлична намеса на Костадин Гаджалов предотврати опасността. Домакините отговориха с удар на Валери Божинов, който бе изчистен в ъглов удар.

В 31-ата минута гостите от Варна бяха близо до откриване на резултата. Юго Кононго се включи в предни позиции, направи хубаво двойно с Патрик Андраде и центрира в наказателното поле, но Василев от няколко метра не успя да завърши атаката.

В даденото от главния съдия Станислав Тодоров продължение от 1 минута врачани пропуснаха най-чистото си положение. Йордан Апостолов центрира от фаул, Макенджиев увисна, а Мариян Иванов стреля силно с глава, но встрани от вратата.

След подновяването на играта Красимир Костов спаси силен удар на Атанас Зехиров от пряк свободен. Точно след час игра Ботев откри резултата. Юлиан Ненов бе оставен непокрит в наказателното поле и с мощен удар прати топката във вратата пазена от Благой Макенджиев.

Четири минути по-късно Юлиян Ненов центрира остро във вратарското наказателно поле, където на втора греда Валери Божинов с глава реализира третия си гол през настоящия сезон.

Резервата Жоржиньо върна Черно море в мача в 71-ата минута. Той се измъкна от защитата на врачани и пусна топката покрай Костов за 2:1. До края срещата липсваха интересните моменти и до нов гол не се стигна.

Ботев Враца прекъсна серия от три мача без победа и вече има 15 точки на 10-то място в класирането. Черно море има 18 точки на 8-ата позиция.

Ботев Враца – Черно море 2:1

голмайстори: 1:0 Юлиан Ненов (60), 2:0 Валери Божинов 64, 2:1 Жоржиньо 71

Ботев Враца: Красимир Костов, Андреас Васев, Валери Божинов (90+3 Георги Вълчев), Венцислав Керчев, Даниел Генов, Даниел Гаджев (74-Ивайло Михайлов), Емил Стоев, Йордан Апостолов, Костадин Гаджалов, Мариян Иванов, Юлиан Ненов (85-Петър Атанасов)

Черно море: Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Пламен Димов, Юго Кононго, Атанас Зехиров (65-Аристоте Фундо), Васил Панайотов, Георги Божилов (79-Георги Илиев), Андраде, Мартин Минчев, Радослав Василев (67-Жоржиньо)