Posts Tagged ‘германци’

Жена намушка с нож четирима души в центъра на София

Posted on: март 26th, 2026 by МИГ No Comments

Жена намушка с нож четирима германци в центъра на София.

Първо тя е намушкала мъж и жена пред метростанция „Стадион Васил Левски“, а малко по-късно – още две жени в района на хотел „Хемус“.

От Центъра за спешна медицинска помощ казаха пред БТА, че в 19:29 ч. са получили сигнал за мъж и жена, които са ранени на метростанция „Стадион Васил Левски“. Две линейки са се отзовали на сигнала. Двамата са германски граждани, на видима възраст около 60-65 години. Прободните им рани са в областта на главата и части на тялото. Спешните екипи са ги откарали в УМБАЛСМ „Пирогов“.

Около 15 минути по-късно е получен втори сигнал за две момичета, които са намушкани на спирката на автобус 94 на бул. „Черни връх“ в посока хотел „Хемус“. И двете момичета са на 27 години, като отново са германски граждани. Прободните рани на двете момичета са в областта на раменете и ключиците. Момичетата са откарани във Военно-медицинска академия (ВМА) и са в стабилно състояние.

В момента полицията издирва извършителката на нападенията.

ЦСКА падна от изпаднали германци

Posted on: юли 5th, 2021 by МИГ No Comments

ЦСКА загуби третата си предсезонна контрола от лагера в Австрия. „Червените“ отстъпиха минимално с 0:1 срещу изпадналия от Бундеслигата Вердер Бремен. Йоханес Егещайн (83) донесе победата на „бременските музиканти“, за които цял мач игра младежкият национал Илия Груев-младши.

От грубата игра на германците пострадаха Брадли Мазику и Хамза Чатакович от ЦСКА.

В игра за ДармейцитеУ се завърна Валентин Антов, който през пролетта бе под наем в Болоня. Той замени в края Федерико Варела.

Новото попълнение Йоан Баи пък тресна гредата на германците.

„Немски отбор е Вердер. На много високо ниво са и са подготвени. Бяха много добър съперник, за да видим ние на какво ниво сме. Аз от скоро се присъединих, има умора, което е нормално, но физическото ниво е добро. Мечтая да играя футбол на най-високо ниво. Един страхотен комплимент е, че Оскар Гарсия ме иска лично в Реймс. Не знам колко е вярна обаче тази информация. Искал да играя на най-високото възможно ниво, но засега искам да се подготвя и да не мисля за бъдещето“, зяви Антов.

„Разликата не е много голяма. Получи се много равностоен мач. Повече обичам да играя като шестица или осмица, но важното е да играя всяка седмица. Няма проблем да играя и като централен защитник. Много се радвам, че видях момчетата – Вальо Антов, Митко Митков и Иван Турицов. Пожелавам им всичко най-добро. Аз съм концентриран да остана във Вердер, да направя добра подготовка, да се наложа и да се развивам“, заяви Груев-младши.