Posts Tagged ‘Сърница’

Народе! Ето го Шиши бе, появи се в натура! (видео)

Posted on: май 23rd, 2019 by МИГ No Comments

Народе!

Ето го Шиши бе, появи се в натура! След многогодишно отсъствие от публичния живот – макар да се води депутат и кандидат за евродепутат, никой простосмъртен не го беше виждал от началото на текущия парламент, в който г-н Пеевски се е явявал на работа точно един ден.

Появи се в района на Велинград, където местният ДПС комсомол публикува странно съобщение – по форма ласкателно, по същество – на ръба на издевателството.

„Жителите на велинградските села Пашови и Света Петка посрещнаха Делян Пеевски“, рапортуват младите активисти, които съобщават още, че г-н Пеевски бил на традиционна вечеря в едното село, а в другото цял час разговарял с обикновени хора. „Мнозина искаха просто да се докоснат и снимат с един от най-влиятелните хора в държавата, утвърден политик, човек истински обичан и уважаван от своите избиратели“.

Това съобщение бе мултиплицирано от различни медии, от които ще извадим пред скоби тв Канал 3, които са се престарали в усърдието си да се намажат по-дебело.

„Делян Пеевски е сред народа, а мишките – в дупките си“, съобщи медията. „Мишките“ са всички тези, които се тревожим за г-н Пеевски и вече се чудехме дали изобщо е в наличност, с извинение.

Дописката на Канал 3 също е на ръба на издевателството – имаме чувството, че хората на Пеевски се стремят да пишат така, че един ден да могат да кажат: ама ние всъщност му се подигравахме. Харчехме му парите и му се подигравахме с тия малоумни дописки, дето уж го хвалим, а всъщност се гаврим тънко-тънко!

Да не сме голословни, ето какво представлява стилът „Цункай Шиши“: „Докато разни НПО-та се взират в посока Дубай, Пеевски е сред народа, на терен и прави кампания в родината. А българите от цялата страна го канят, искат да празнуват с него, да си говорят, да се снимат, да го пипнат за ръкава досущ като феновете, които се лепят на премиера Бойко Борисов. Пеевски обаче не парадира с това. Не чувства необходимост да се хвали с отношението на обикновените хора, защото за него един човешки разговор не е събитие, а ежедневие.“

Така. Години след съдбовния въпрос – г-н Борисов, виждате ли Пеевски в огледалото? – Канал 3 прави същото сравнение, и то не под формата на въпрос.

Това трябва да се разгледа в контекст.

Тия дни бившият духовен баща и актуален враг номер 1 на Пеевски – банкерът Цветан Василев, даде дълго-предълго интервю за „Гласове“, в което интервю освен всичко друго г-н Василев изказва хипотеза, че Пеевски вече няма нужда от Канал 3 и най-вероятно ще я затваря, понеже си има друга телевизия – чисто нова.

Така че това престараване на Канал 3 е разбираемо. Както беше смацафрацана на бърза ръка TV7 – за Канал 3 вероятно е още по-лека и безпроблемна процедурата.

А ние се застъпваме за всички тези хора, които честно изкарват хляба си с непосилния труд да представят на обществото идеите на един… такъв човек. Който си мисли, че е лесна работа – да иде да работи в групата „Корпуленшън Таймс“.  То да го гледаш и четеш това е тежко, а да го работиш?

Читателите, които са стигнали дотук, вече нервничат – какъв е тоя Киприд, за бога, по дяволите!

Киприд на гръцки значи – син на Кипър. Такава е Афродита – родена от морската пяна край остров Кипър, където живеят безработни собственици на фирми – концесионери на ски зони, и прочие бедняци милионери. Многообичният Киприд от Банкя всъщност е един накипрен Афродит – роден от морската пяна.

Стигнахме до този извод след поредицата от признания на Бойко Борисов – кого от роднините си е пердашил без жал, преди да му натрапи фирмата си „Ипон“ или някоя противна заменка с общината. Борисов покрай имотния скандал много се горещи, че е роден под бащината стряха, където и ще умре, а ако не стане така, идете го заплюйте! – каза той. После се оказа, че къщата даже не била къща, а колиба. В ескалацията от признания следващият ход е да се събори и колибата, за да се роди Бойко направо на ливадата или още по-добре – от морската пяна като един гиздав Афродит!

Не хермафродит, а Афродит!

Миков за Сърница: Пазарният подход при изборите е в нови измерения

Posted on: март 24th, 2015 by МИГ No Comments

„Пазарният подход при изборите в Сърница, който не се забеляза, е придобил нови и нови измерения. Ако така ще се правят избори в България, тя все повече ще отстъпва в класацията по демократични критерии“, заяви на пресконференция във вторник лидерът на БСП Михаил Миков.

„И торбите с 10 кг олио, брашно, и заплахите, и изнудването, използването на всички механизми. Разбирането на изборите като някаква кървава битка, а не като начин за осигуряване на представителност на властта продължава да се развива и в този процес участват управляващите в лицето на ГЕРБ и ДПС, които на място са проявили същите механизми“, каза още той.

„Разговаряхме с нашия представител в Сърница и като чухме какви финансови ресурси са насочени в тази знакова битка – халал да са им победите – със заплахите, за нас изборите не се разбират по този начин“, обясни още Миков. Според обясненията му социалистите преценили сложната обстановка в най-младата община. „Имахме реална оценка на обстановката, бяхме наясно за силното етническо влияние и преценихме, че такъв тип участие е индикативно, без никакви сериозни усилия“, коментира лидерът на БСП.

Той допълни, че ако предстоящите местни избори протекат в същата атмосфера, гражданите едва ли ще се включат особено активно в тях.

ДПС се похвали: Ние спечелихме изборите в Сърница

Posted on: март 22nd, 2015 by МИГ No Comments

ДПС се похвали: Ние спечелихме изборите в Сърница.

Предварителните данни показват, че за човека на движението Неби Бозов са гласували 1867 души от общо гласували 3166 гласоподаватели. Кандидатът на ГЕРБ Мустафа Аликанов събира 1299 гласа. С това той не успява да привлече на своя страна всичките, подкрепили на първия тур Реформаторския блок 709 души и остава втори.

Очевидно е, че е имало вътрешно преразпределение на гласовете, щом гласувалите днес са почти толкова, колкото и на първия тур, разликата е под 40 гласа в полза на втория тур. Очаква се официалното обявяване на резултатите.

Сърница избира кмет на балотаж

Posted on: март 22nd, 2015 by МИГ No Comments

Започна втори тур на частичните местни избори за кмет на най-новата община у нас- Сърница. До балотажа достигнаха кандидатът на ГЕРБ Мустафа Аликанов и Неби Бозов от ДПС, каза председателят на Общинската избирателна комисия Аки Пехливан.

На първия тур Бозов получи 45,37 на сто от гласовете, а Аликанов – 30,33 процента. Избирателите в трите населени места в община Сърница са 4256.  Създадени са пет избирателни секции, като три от тях са в град Сърница, а в селата Побит камък и Медени поляни има по една.

Предприети са необходимите мерки за нормално протичане на втория тур на частичните местни избори в община Сърница, съобщи говорителят на ОД МВР- Пазарджик.  Полицейски служители от управленията в Пазарджик и Панагюрище охраняват петте изборни секции.

Създаден е оперативен щаб, който е на терен и следи за координацията на силите при осигуряване на обществен ред, спокойствие и законност при протичане на целия изборен процес.

Сформирана е и група от експерти, криминалисти, охранителни и разследващи полицаи, която има за задача да реагира своевременно на подадени сигнали за купуване на гласове или груби нарушения на обществения ред. Всеки получен сигнал ще бъде незабавно докладван на дежурни прокурори в Районната прокуратура във Велинград и Окръжната прокуратура в Пазарджик, уточни говорителят.

След приключване на балотажа изборните материали ще бъдат съпроводени от полицейски служители до Общинската, а по късно и до Централната избирателна комисия.

ДПС и ГЕРБ на балотаж за Сърница

Posted on: март 16th, 2015 by МИГ No Comments

Следващата неделя в Сърница ще се проведе втори тур от изборите за кмет на най-новата българска община.

В Общинския съвет от 11 места, 5 са за ДПС, 4 за ГЕРБ, 2 за Реформаторския блок, съобщиха от Общинската избирателна комисия след преброяване на всички бюлетини в петте избирателни секции в Сърница и селата Побит камък и Медени поляни.

Провеждането на предсрочните избори се наложи заради обособяването на Сърница като самостоятелна община. Интересът към вота бе изключително голям, каза председателят на избирателната комисия в общината Аки Пехливан.

„Има голяма активност от всички партии. Ние сме може би най-красивото градче в Родопите и имат голям интерес и депутатите от парламента“, каза Пехливан.

Избирателната активност общо за 5-те избирателни секции в изборите за общински съветници и за кмет на община Сърница бе 74,78% или 3182 избиратели са упражнили правото си на глас.  Миналата седмица тези избори доведоха до скандал между председателя на парламента Цецка Цачева и депутата от ДПС Мариана Георгиева.

Купуват изборите в Сърница с храна и броеници?

Posted on: март 15th, 2015 by МИГ No Comments

Частични избори за кмет и общински съвет се провеждат днес в най-новата община в пазарджишка област и страната – Сърница.  Тя започна да съществува от първия ден на настоящата година с указ на президента Росен Плевнелиев и в състава й влизат град Сърница и селата Побит камък и Медени поляни.

Освен това за първи път у нас в Сърница ще се гласува преференциално на местни избори, като гласоподавателите ще могат да пренаредят листите на общинските съветници и посочат своите фаворити.Според наблюдатели това ще е своеобразна репетиция за редовния местен вот през октомври.  Според първите постъпили сигнали за нарушения в деня за размисъл са раздавани подаръци на избирателите под формата на броеници и стенни часовници. Имало и други подаръци- торбички с хранителни стоки като брашно и олио. Информацията бе потвърдена и от кмета на Сърница Хасан Фере.

Вече се говори и за купуване на гласове, като мизата е 20 лева на глас, предаде Нова телевизия. Успоредно с това се цитират и заплахи от лишаване на хора, неподкрепили определена партия, от важните за региона социални помощи.

Кандидатите за кмет на община Сърница са четирима – доскорошният кмет на градчето Мустафа Аликанов от ГЕРБ, Кемал Тинев от Реформаторския блок, издигнатият от ДПС Неби Бозов и Кемал Байрактар от “ Нова Алтернатива“.

40 кандидати за общински съветници пък ще се борят за 11 места в новия общински съвет на Сърница.
По списък избирателите са 4 256 души, които ще могат да упражнят правото си на глас в 5 избирателни секции.  С листи за общински съветници участва и БСП, чийто кандидати са трима и начело е Ахмед Сиджимов. Листата на ГЕРБ се води и от кандидата за кмет Мустафа Аликанов, на ДПС първи е Емин Карамолла, на Реформаторския блок – Фатме Ардалиева, а на „Нова алтернатива“ – кандидат-кметът Кемал Байрактар.

Изборният ден започна в 6 часа и ще продължи до 19 часа. Той може да бъде удължен с не повече от 1 час, ако в 19 часа пред избирателните секции има опашка от желаещи да гласуват.