Posts Tagged ‘стъки’

Никола Дипчиков: Официално каня Станислав Недков на „спаринг“, като този с Офелия (видео)

Posted on: август 9th, 2025 by МИГ No Comments

ММА състезател номер едно на България – Никола Дипчиков и треньорът, създал редица шампиони във всички възрасти – Николай Добруджански гостуваха едновременно и виртуално в „Неформално с Георги Петков“.

След като и двамата вече са били наши лични гости в студиото, сега направихме нещо, което не смятам за оптимално, но доказано е почти толкова ефективно – онлайн разговор, в навечерието на следващата битка на Никола.  Поводът бяха назрелите, за пореден път в последните години, неприятности в смесените ни бойни изкуства, този път надскочили обичайните обозрими параметри на бойните среди и медийно отразяване.

„Това, което направи Георги, насочи вниманието към големите проблеми във федерацията и всичко случващо се там. Години наред нищо не става с нашия ММА и причината за това е Станислав Недков!“, категоричен бе Дипчиков.

„В студиото на bTV той се държа немислимо! Да се криеш зад три деца, при положение, че години наред си залагал на национален треньор, осъден и лежал за изнасилване на непълнолетна… Това е върхът!“, добави Добруджански.

„Успешен в UFC беше Багата. Няма как Недков да е бил успешен там с една победа и три загуби… Каня го, най-официално, на такъв „спаринг“, както го наричат той и неговата съпруга. Още след другото му такова събитие. Като това, с „тренировката“ с Офелия. Точно след срещите, заставаме по дънки в клетката. И… спаринг!

Как така никой не го попита защо се изгаври по подобен начин с това момиче? Никой!“, недоволен бе Дипчиков.

 

Отхапано ухо, бой с жена в клетка, интриги и политика. Какво се случва в българския ММА

Posted on: август 5th, 2025 by МИГ No Comments

Каква е връзката между едно отхапано ухо, Делян Пеевски и Бойко Борисов? Отговорът се крие в абревиатурата ММА. И по-точно смесените бойни изкуства, но в български условия.

Последният епизод от драмите около този спорт бе видео с близо 10-годишна давност, пуснато преди дни в социалните мрежи. На него се вижда как ръководителят на Българска федерация по ММА Станислав Недков-Стъки, се бори с млада жена под съпровода на музика от оркестър.

Този запис предизвика доста негативни коментари в социалните мрежи, защото не е никак красиво да гледаш силен, едър мъж да търкаля момиче из клетка. Самият Стъки се опита да го представи като тренировка или демонстрация.

Но, както вече бе споменато, това видео е само последната капка.

Как започна всичко

Датата е 19 юли, мястото – курортът „Св. Влас“, а събитието – Max Fight 62. Това е поредната от т.нар. галавечери, на които се организират мачове между известни и не чак толкова известни бойци. Max Fight е едно от големите и важни събития в България. Организаторите му са хора с опит, а участието на такъв форум минава за престижно.

Един от чаканите мачове във въпросната вечер бе между двама старозагорци – Георги Валентинов и Митко Илиев. Първият е доста известен – и като боец, като участник в различни риалити предавания. Вторият е познат по-скоро сред хората от бойните спортове.

Мачът завърши по неочакван начин – във втория рунд Валентинов отхапа част от ухото на Илиев и я изплю на ринга. Стана скандал и заради проявата на Валентинов (по същество телесна повреда), и заради неадекватното поведение на съдията. Първо той не обяви дисквалификация веднага, а дори се обсъждаше решение „no contest“, т.е. все едно че срещата изобщо не се е състояла и съответно – няма победител.

Последното предизвика тежки разправии на ринга. След скандали, викове и крясъци Валентинов бе дисквалифициран, но краят на драмата на ринга сложи началото на драмата извън ринга.

В търсене на виновник

Няколко дни по-късно хапещият боец даде не особено адекватно обяснение. Той твърди, че бил много замаян от свалянето на килограми преди мача, а освен това по правило състезателите с гума за уста стискали зъби по време на мача. При схватката, обясни Валентинов, ухото на съперника случайно е попаднало в устата му и той стиснал по навик.

Междувременно много хора се нахвърлиха върху организаторите на събитието заради неадекватното поведение на рефера. Наложи се дни наред да се обяснява, че MaxFight нямат рефери. Такива се изпращат от съответната федерация. И тук се намеси името на Стъки.

В YouTube канала на известния спортен журналист и редовен коментатор на бойни спортове Георги Петков очевидци разказаха, че реферите на мача не са искали да вземат решение преди да се посъветват по телефона с „г-н Недков“.

Самият Недков реагира като увери, че федерацията му е започнала дисциплинарно производство срещу Валентинов, а разследва и действията на собствените си съдии. От това обаче ситуацията никак не се успокои.

Отричаме се

Самият Валентинов отнесе доста негативи заради проявата си. Първо организаторите от MaxFight обявиха, че му налагат доживотна забрана за участие в техни събития и че няма да му платят хонорар. След това от него започнаха да се отричат хора, които допреди това са го подкрепяли. След известно време мълчание той поде контраатака и обвини съдията на мача, съответно ръководената от Недков федерация и обяви, че иска „възмездие“.

Валентинов е в обществения фокус от години не само като спортист. Той е участвал в няколко риалити формата, а в скорошно интервю призна, че дълго време е злоупотребявал с наркотици, но вече е чист. Преди години той бе считан за един от най-перспективните бойци и имаше договор с една от големите световни вериги – Bellator.

Кариерата му обаче се обърна през 2019 г. Тогава той бе заснет на трибуните на националния стадион по време на мача България-Англия в компанията на членове на фракцията „София-Запад“. Този мач ще остане в историята заради расистките прояви от страна на публиката, имитиране на маймунски звуци и нацистки поздрави. Заради скандала Валентинов загуби договора си с Bellator, макар винаги да е твърдял, че просто е бил на грешното място в грешното време. Наскоро той заяви, че вече не е в „София-Запад“, част от която станал заради друг боец, известен кикбоксьор и левскар – Даниел Илиев.

Валентинов и Илиев са демонстрирали близост с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Тримата имат общи снимки. Валентинов неведнъж е излизал с тениска с лика на бившия премиер, а в интервюта е заявявал, че симпатиите му към ГЕРБ са като на обикновен гражданин, който има право на такива. В скорошна изява пред журналиста Георги Петков боецът заяви следното:

Аз съм слагал неговата тениска, когато съм побеждавал, той еднократно ми е давал X сума за това, че съм излизал и съм го подкрепял. И това е. То не са бизнес отношения, защото е еднократно преди мач, не е било регулярно, всеки месец примерно„.

Как точно Борисов е дал „X сума“ не стана ясно, а и едва ли ще стане.

И още политика

Посоченият от Валентинов за враг Недков също не е чужд на залитанията към политици. След края на третия мандат на Борисов, когато бе викан за разпити по различни поводи, Стъки организираше протести в негова защита.

През пролетта и лятото на 2021 г. Недков бе особено активен и дори се говореше, че може да се кандидатира за президент, макар по онова време той да нямаше навършени изискуемите по закон 40 години. Заедно с издателя на ПИК Недялко Недялков обявиха, че ще организират референдум. По онова време на мушката на Стъки бе президентът Румен Радев.

След това обаче Недков като че ли даде заден и спря да вдига толкова шум по политически теми. Гравитирането му около партии обаче не спря. През март ръководителят на ММА федерацията бе на посещение в парламента за среща с лидера на „ДПС-Нова начало“ Делян Пеевски. Тогава Недков написа, че благодарил на Пеевски „за неговата загриженост за хората в България и подкрепата, която оказва на спортната общественост“.

Ако лентата се върне още назад, може да се видят още политици. Федерацията на Стъки е учредена през февруари 2014 г. Като един от управляващите сдружението тогава е посочен Николай Бареков. По онова време той тъкмо е създал партията си „България без цензура“, а преди това е бил директор на телевизията TV7, финансирана от собственика на КТБ Цветан Василев.

Само няколко месеца по-късно, през юни КТБ фалира, а Василев става обвиняем. В средата на следващата 2015 г. в регистрацията на ММА федерацията е направена промяна и Бареков вече не фигурира сред управляващите. През 2016 г. обаче в управата се появява не друг, а Валентинов, известен със симпатиите си към ГЕРБ. Сега боецът намеква, че федерацията е била регистрирана с негово съдействие, твърдение, което няма как да бъде проверено.

Къде сме днес

Да си политик с влияние в спортните среди винаги е изгодно. Както се видя през 2021 г. с акциите на Стъки, а и при други поводи, спортистите могат да бъдат използвани за различни прояви (впрочем, футболните фенове също).

От своя страна бойците са доста популярни благодарение на социалните мрежи. Имиджът на мъжкари, който демонстрират, парите и скъпите коли, се харесват на тийнейджъри, които виждат само онова, което им се показва през Facebook, Instagram и TikTok. Влиянието на клубовете и спортистите обаче може да се експлоатира за политически цели, тъй като с този спорт се занимават хиляди хора, а покрай тях и семействата им. Тоест, ветрилото от потенциални избиратели е широко.

Купува ли се влияние в спортните среди с бюджетни средства? В случая отговорът е по-скоро отрицателен. Вярно, че федерацията на Недков получава финансиране по линия на спортното министерство. Но пък ММА се води и немасов, и неолимпийски спорт, така че парите няма как да са кой знае какви. През 2024 г. например за развитие на ММА държавата е отпуснала 213 хил. лв., а през 2025 – 223 хил. лв.

По правило хората от бойните спортове съществуват в собствен балон и рядко излизат от него. Пред по-широката публика те са известни предимно с постиженията си в турнири и победи и загуби в мачове. Зад тази фасада обаче се преплитат финансови, бизнес и политически интереси.

Случващото се днес показва, че в ММА средите има дългогодишно напрежение, а историята с отхапаното ухо е само повод то да избухне с нова сила. Показателно е, че сегашните събития са един от редките случаи, в които скандалът излиза извън рамките на общността и намира по-широк отзвук.

Още преди години европейската шампионка Офелия Тудждарова, момичето, с което Недков се бори в наскоро пуснатия клип, се отказва от спорта и критикува Стъки, че е превърнал федерацията в „собствена търговска фирма“. Наскоро Туджарова разказа пред журналиста Георги Петков, че са ѝ искани пари, за да участва на световно първенство. Недков пък заплаши, че ще я съди за 100 хил. лв.

В последната си изява пред бТВ Недков, освен че обясни, че видеото с Туджарова било демонстрация и тренировка, обяви и че срещу федерацията му се води координирана атака. От кого точно не стана ясно, но Стъки спомена хора, които са били разследвани за лихварство.

Публично известен факт е, че собственикът на MaxFight Любен Джубрилов е бил подсъдим в миналото по обвинения в за участие в престъпна група за лихварство, както и в принуда. Той обаче е напълно оправдан. В момента Джубрилов води дело срещу държавата, което е спечелил на първа инстанция и са му присъдени 30 хил. лв. обезщетение.

Джубрилов и Недков са съперници, доколкото и двамата са на високи позиции в света на бойните спортове. Първият е най-изявеният организатор на събития, а за втория може да се каже, че има сериозно влияние сред клубовете. Както е видно от контактите му с политически сили, Стъки търси подкрепа и по тази линия. От друга страна обаче Джубрилов също се опитва чрез организация да укрепи позициите си. През миналата година бе учредена Българска асоциация на професионалните бойни спортове, сдружение с цел развитие на спортове като бокс и MMA. Т.е. конкуренцията с организацията на Недков е повече от ясна, макар че при едната става дума за федерация (обединение на клубове), а при втората – за членуване на физически лица – спортисти, съдии и т.н.

Такава е ситуацията в българския ММА. Извън лъскавите снимки на бойците в социалните мрежи.

Самуил Димитров, Mediapool.bg

Скандал в btv! Стъки обяснява защо принудително бие жена в клетка по време на коктейл (видео)

Posted on: август 5th, 2025 by МИГ 2 коментара

Президентът на ММА федерацията Станислав Недков-Стъки и бившата европейска шампионка в бойните спортове Офелия Туджарова се срещнаха очи в очи за пръв път след излизането на превърнал се в скандален видеоклип. В него се вижда как преди няколко години Стъки се бие срещу Туджарова на ринга, въпреки че силите им са видимо неравностойни. Архивните кадри бяха публикувани преди няколко дни от журналиста Георги Петков.

В студиото на „Тази сутрин“ по bTV шефът на федерацията първо възнегодува, че трите момчета, с които е пристигнал – световен шампион, вицешампион и бронзов медалист при децата, не са получили столове край масата.

„Няма да седим тук като наказани, ако не ни дадете столове си тръгваме всички“, заплаши Стъки водещата Мария Цънцарова.

Момчетата – шампионът Мартин Иванов, сребърният Христо Димитраков и бронзовият Апостол Апостолов, показаха медалите си и разказаха за успеха на първенството на планетата.

Последва една далеч не толкова приятна част от разговора.

Туджарова седна срещу Недков и темата отиде към скандалното видео, появило се в пространството преди дни. Той е от преди 8 години, а на него се вижда как в клетка на ММА президентът на федерацията прави нещо като спаринг с Офелия, като шампионката пада на земята.

Наоколо се чуват песни и смях от зрители, които видимо се забавляват на гледката.

„След приключването на състезанието се озоваваме в залата, в която се проведе първенството на коктейл за изпращане на гостите. Този коктейл прерасна в голямо парти с оркестър, който беше поканен от господин Недков там. Нямам представа кои са хората около ринга, имаше гости от всички страни, които участваха на самото състезание. С напредването на вечерта искахме да си тръгнем, тъй като бяхме много уморени, но г-н Недков беше подпийнал, забавляваше се..“, разказа Офелия Туджарова.

Недков репликира, че не употребява алкохол, обяви, че се провежда „координирана и яростна атака за превземане на федерацията по ММА“ обяви, че е завел иск за 100 000 лв. срещу Офелия Туджарова.

„Недков каза няма да си ходите, веднъж ставате европейски шампиони. Аз прецених, че ще съм първата, която ще си тръгне. Тръгнах към вратите, той ме догони, спря ме, не ми позволи да изляза. Бях на 21 и се съгласих. Не можех да разбера какво се случва – дали наистина ще го правим или е просто размяна на думи“, продължи Офелия Туджарова за случилото се през 2017 г.

„В този момент тогава не съм се чувствала добре със сигурност“, казва още спортистката. По думите й тя не реагира тогава, защото сама се е съгласила да влезе в клетката.

„Това не е никакво унижение, а стандартна тренировъчна, спаринг среща. Тя през целия лагер преди този турнир се готвеше срещу мъже, няма нищо странно или нередно. Аз не употребявам алкохол и е смешно да се твърди, че съм бил пиян“, защити се Стъки.

„Каза ми – я се качи в клетката да те видим какво можеш“, бе обяснението на Туджарова.

Последваха обвинения от състезателката за масови изключвания на клубове от федерацията, за това как в момента тя продължава съществуването си с „паратизиране върху деца“.

Отговорът на Недков:

„През 2014-а казах, че слагаме край на кръчмарските прояви с цигарите, с алкохола, луканките и мутренските събирания. Мястото на спорта е в залата. Именно за това е атаката срещу мен и федерацията сега. Хора са яростни за това, че не могат да си организират незаконните прояви в бойните спортове. Подал съм множество сигнали до властите.“

Стъки коментира темата с Георги Валентинов, който отхапа ухото на съперник на състезание преди дни. „Федерацията спира правата на Валентинов доживот – каза президентът. – Съдията ще бъде отстранен за година, но през това време ще мине през курсове и семинари, а след това ще се прецени дали да бъде върнат.“

 

Шутове и юмруци – президентът на ММА федерацията публично се гаври с жена в клетката (видео)

Posted on: август 3rd, 2025 by МИГ 4 коментара

Скандално видео, което е било скрито повече от осем години, показва как настоящият президент на ММА федерацията Станислав Недков публично се гаври със състезателка от националния отбор.

Става дума за ситуация от Европейско първенство, проведено в хотел „Маринела“ през 2017 година.

Там България става №1 на континента, а 21-годишната Офелия Туджарова триумфира с европейската титла. Малко след това обаче президентът на Българската федерация по ММА иска всички състезатели от отбора да правят демонстрации и да забавляват гостите, голяма част от които са в нетрезво състояние.

Видеото бе разпространено от журналиста Георги Петков и публикувано в неговия YouTube канал. Той го получава от хора, присъствали на случилото се.

Петков обясни пред „Булевард България“, че още ден след публичната гавра с Туджарова, видеото е било разпространено, но впоследствие от федерацията по ММА са направили така, че да бъде заличено. Той определя организацията им „като секта“.

„Той кара Офелия лично да се качи в клетката, за да му покаже какво е да си европейски шампион. А схватката се случва на фона на ромски оркестър“, разказва ни Георги Петков.

„Двамата се разбират за борческа среща, но президентът застава в (бел.авт. бойна) стойка и си променя мнението. Пред всички пияндета от всевъзможни нации. Международна излагация за президента ти и пребиване за самата теб. Получаваш шутове, шамари, блъскат те на земята, а пияните италианци снимат“.

Той добавя, че Туджарова не е искала да разкаже за скандала, защото се е срамувала. След него тя не получава възможността да участва на Световно първенство.

Всичко това пък е пореден епизод от серията от скандали в бойните спортове у нас през последните седмици и надигналите се все повече гласове срещу Станислав Недков.

Всичко започна на MAX Fight 62, където Георги Валентинов отхапа ухото на съперник. Впоследствие присъстващите на гала вечерта обвиниха съдията на мача, който е представител на ММА федерацията, а това отпуши серия от реакции на различни спортисти и треньори.

Младен Маринов е извикан на разпит в МВР

Posted on: ноември 15th, 2021 by МИГ No Comments

Бившият вътрешен министър от ГЕРБ Младен Маринов ще трябва да се яви на разпит в МВР, пише „Сега“. В края на миналата седмица МВР разпространи видео запис, направен със специални разузнавателни средства, как бившият министър на вътрешните работи е бил на среща с хора на Маргините и Митьо Очите заедно със Станислав Недков-Стъки и собствениците на „Делта гард“.

Беше обявено и че Главна дирекция „Национална полиция“ проверява как автомобил на фирмата „Изамет“ от разследването „Осемте джуджета“ е станала собственост на дъщерята на Маринов. Разпитът му би трябвало да изясни това. Насрочването на разпита му предстои, като ще бъде викана и дъщеря му.

Димитър Спасов и Марин Русев, които доскоро притежаваха заедно охранителната фирма „Делта гард“ (от 29 октомври дружеството е еднолична собственост на Русев) са призовани в ГДБОП за днес. Освен за скандала „Осемте джуджета“ се очаква те да бъдат питани и за изнесеното от правосъдния министър Иван Демерджиев. Той разказа как е бил заплашван от Спасов с главния прокурор Иван Гешев, подал е сигнал в прокуратурата, но и досега не е изяснено дали с името на главния прокурор е злоупотребено.

Миналата седмица на разпит в ГДБОП заради „Осемте джуджета“ беше и бившият шеф на столичното следствие Петьо Петров.

МВР пусна запис на Младен Маринов с мутри!

Posted on: ноември 12th, 2021 by МИГ No Comments

Бившият министър на вътрешните работи Младен Маринов, който е кандидат за депутат от ГЕРБ, се е срещал с криминално проявени лица, приближени до Димитър Желязков – Очите и Николай и Красимир Маринов, наричани Маргините. Запис от тази среща, която се е състояла през 2005 г. в Слънчев бряг, беше показан по време на брифинг в ГД „Национална полиция“. Там са присъствали още ММА боецът Станислав Недков – Стъки, както собствениците на охранителна фирма „Делта секюрити гард“.

Въпросните контакти са установени след наблюдение от службите. „След тръгване от дискотеката автомобилите са спрени от полицейски патрули. Установени са им личните данни, като при тази проверка двамата служители на МВР са си показали служебните карти с цел да бъдат пропуснати по-бързо. Единият от тях е настоящ собственик на охранителната фирма, който през 2006 г. е уволнен от системата на МВР дисциплинарно след проверка, която е установила, че е бил действащ служител на охранителна фирма, управлявана от каратист, и поддържане на нерегламентирани контакти с лица от активния криминален контингент, извършващи тежки криминални престъпления“, съобщиха от МВР

Към настоящия момент дирекцията извършва проверка по какъв начин автомобил на фирмата „Изамет“ от разследването „Осемте джуджета“ е станала собственост на дъщерята на бивш министър на вътрешните работи. Въпросният запис на срещата на Младен Маринов с приближени на Маргините и Очите е декласифициран също е част от проверката.

Младен Маринов става служител на МВР през 1991 г. През 1997 г. е назначен на офицерска длъжност в отдел „Охранителна полиция“ на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР). От юни 2013 г. заема длъжността заместник-директор на СДВР, а година по-късно става неин директор. През 2017 г. е назначен за главен секретар на МВР, малко след това става и министър на вътрешните работи в правителството на Бойко Борисов.

Маринов подаде оставка след избухналото обществено недоволство от действията на полицията по време на летните протести през 2020 г. Както стана ясно от записи от охранителните камери под колоните на Министерския съвет, служители на реда са упражнили жестоко полицейско насилие спрямо задържани протестиращи граждани. Те са били ритани, хвърляни на земята и унижавани. Въпреки безспорните доказателства, Маринов отричаше категорично, че подчинените му са нарушили закона, като са злоупотребили със сила.

Стъки се оказа и миньор

Posted on: октомври 14th, 2021 by МИГ 1 Comment

Стъки и Недялко Недялков от ПИК търсят Слави Трифонов пред дома му (видео)

Posted on: юли 27th, 2021 by МИГ No Comments

Лидерът на Консервативно-патриотично движение Станислав Недков-Стъки и собственикът на ПИК Недялко Недялков търсят днес лидера на „Има такъв народ“ Слави Трифонов пред дома му.

„Целта е съвсем благородна. Ние с г-н Недков имаме желание да разберем какво се случва с мандатоносителя на държавата – къде е, жив ли е. Логично е да го потърсим тук, защото тук изкара карантината си и да го попитаме добре ли е, как се чувства и за да разберем дали не е похитен. Второто нещо, заради което сме тук, е заради движението, което издигна г-н Недков за кандидат за президент. Нашето притеснение е, че новото мнозинство на подмяната има един-единствен приоритет – смяната на Иван Гешев и закриването на спецпрокуратурата и спецсъдъа. Това не са приоритетите на хората, които не се интересуват от името на главния прокурор“, отсече Недялко Недялков.

„С г-н Недков смятаме, че в България има по-важни приоритети от това кой ще е главен прокурор, затова той е тук с едно свое предложение“, уточни Недялков.

„Макар че г-н Трифонов не отправи покана към КПД за подкрепа, не в парламента, а за обществена такава. Партиите, които влязоха в парламента, не представят всички български граждани. Ние, като загрижени граждани и като част от гражданско движение КПД сме дошли да направим един подарък на г-н Трифонов. Виждайки, че те се опитват да прикрият опитите за съглашателство, сме дошли да направим един скромен подарък – да подарим част от програмата на движението ни. Не искаме постове, а да се направи нещо за българския народ“, каза Стъки.

Стъки има служебен паспорт от МВнР

Posted on: юни 23rd, 2021 by МИГ No Comments

Шефът на федерацията по ММА Станислав Недков – Стъки има служебен паспорт от МВнР на основание на това, че е шеф на федерация, научи БРРД от свои надеждни източници.

Съгласно Наредбата за условията и реда за издаване на дипломатически и служебни паспорти точка 12, право на служебен паспорт имат– членове на ръководствата на националните браншови организации, сдружения и федерации.

“Зеленият паспорт” дава някои конкретни привилегии като безвизово пътуване в редица страни, за които нормално се изисква виза. Сред тях са например Русия и ЮАР. Приносителят му има право да се минава през коридорите за дипломати на ГКПП у нас и в чужбина, а също така и право да нощува в дипломатическите мисии на България по света.

Освен това правителството застава (поне на думи) зад притежателя на служебен паспорт. В текста на корицата е посочено че Министърът на външните работи, от името на Правителството на Република България, се обръща с молба към гражданските и военните власти на държавите да предоставят на притежателя на този паспорт необходимите улеснения за свободно и безпрепятствено движение и да му оказват необходимото съдействие.

Нищо подобно не пише на обикновените граждански паспорти.

Миналата година разследващият сайт Биволъ разкри, че със служебни паспорти са разполагали Васил Божков – Черепа и неговата съпруга. Те също са издадени на основание на вписването им в УС на спортна федерация. По времето, когато паспортът е издаден, Черепа беше в чудесни отношения с властта, която променяше закони в негова полза. По собствените му думи Васил Божков е плащал десетки милиони на финансовия министър Владислав Горанов и на премиера Бойко Борисов, за да си осигури бизнес комфорт.

Станислав Недков не крие политическата си подкрепа за предишното правителство на Бойко Борисов. Тази подкрепа има и финансово обяснение. Ръководената от него федерация е получила над милион лева субсидии от спортното министерство, разкри миналата седмица служебният спортен министър. Служебният паспорт на Недков е още един формален признак, че той е бил любимец на предишната власт.

МВР привика Стъки на разпит, той се сравни с Навални

Posted on: юни 22nd, 2021 by МИГ No Comments

Председателят на федерацията на по ММА Станислав Недков-Стъки бе привикан на разпит в полицията, след като миналата седмица заедно с група бойци нахлу в спортното министерство. Той и адвокатът му обясниха пред бТВ, че вероятно става дума за сигнал, подаден от самото ведомство. Проверяват се данни за извършено хулиганство.

Самият Недков отрича да е нахлувал където и да е, защото имал офис в същата сграда. „Няма как да нахлуеш някъде, където имаш пропуск за достъп, който ти дава 24-часов достъп, дори и в празнични дни и неработно време“, заяви той.

Проявата на бившия боец бе напоително отразена от сайта ПИК, който предаваше пряко от мястото. Издателят му Недялко Недялков заяви наскоро, че ще създаде консервативно движение заедно със Стъки и още няколко души. Недков лансира себе си като кандидат за президент и опозиция на Румен Радев, макар че няма навършените години, за да се включи в надпреварата за държавен глава.

Стъки влезе във ведомството, за да пита министъра Андрей Кузманов дали поддържа твърденията на правителствения говорител Антон Кутев, че той е получавал милиони от програми. В основата на скандала с разпределянето на пари от спортното министерство всъщност стои журналистическо разследване на 17-годишния ученик от Русе Кристиян Юлзари. То показа, че пари се разпределят към свързани помежду си НПО-та.

Според министъра Андрей Кузманов конкурсът, разпределил 5 млн. лв., е съмнителен. Преди разпита си пред ПИК Стъки обяви, че очаква да бъде заключен и не знае дали ще излезе. „Тия хора може би искат да ме превърнат в българския Навални. Аз това очаквам – да бъда заключен сега“, каза той.

Това не е първият път, в който българин се опитва да се изкара като световноизвестния руски опозиционер. През февруари Веселин Марешки обяви, че е като Навални, защото бил атакуван заради политическите си възгледи и защото помага на хората.

Във вторник Стъки не можа да стане българския Навални. Той излезе от МВР свободен, след като даде обяснения.

„Бих определил ситуацията по-скоро като рутинна процедура“, каза адвокатът му Станислав Станев.

Кутев за Стъки: Когато мускулите надвишават интелекта, често пъти стават грешки

Posted on: юни 19th, 2021 by МИГ No Comments

Говорителят на служебния кабинет Антон Кутев отвърна на председателя на Българската федерация по ММА Станислав Недков-Стъки. В петък Недков и група бойци нахлуха в спортното министерство. Те търсеха служебния министър Андрей Кузманов, за да поискат обяснение за изнесените данни в сряда от Кузманов и правителствения говорител Антон Кутев, че Федерацията по ММА е взела над един милион лева от държавата като финансиране и по програми.

„Служебният кабинет и този Кутев, който цял живот е смукал от българския народ кръвчицата му, се вгледа в нашите 180 хил. лв.“, заяви Недков. Според него била направена манипулация, че той като физическо лице е взимал пари от министерството. „А истината е, че федерацията е взела безумно малки средства“, продължи Недков, според когото става дума за около 800 хил. лв. за последните 7 години

„Когато мускулите надвишават интелекта, често пъти стават грешки“, написа в задочен отговор във Фейсбук говорителят на кабинета. Той пита риторично: „Ако тази държава не се управляваше от Кралев и Борисов прекалено дълго време, дали двадесет ММА бойци биха дръзнали да нахълтат в държавно учреждение?“

Ето и цялата публикация на Антон Кутев в социалната мрежа: 

Когато мускулите надвишават интелекта, често пъти стават грешки. За да се предпазим от тази хипотеза, ще разпиша точно сумите, които БФ ММА е получила през последните години:

2018 г.: по програма за развитие на спорта 177 000 лв.

2019 г.: по същата програма 192 000 лв.

2020 г.: по същата програма 180 000 лв. Но са добавени още 30 000 лв. “средства по наредба”

2021 г.: по програма за развитие на спорта 180 000 лв., с добавени “средства по наредба” 40 000 лв.

Тези средства правят сбор от 799 000 лв. за 4 години.

Към тях отделно трябва да се прибавят повече от 220 000 лв., които организацията е получила по програмата за превенция на зависимостите.

Това означава, че общата сума, която е получил и разплатил за четирите години човекът, когото не знам защо наричат Стъки, е малко повече от милион и двадесет хиляди лева.

И сега идват няколко важни въпроса:

В кои държави на Европа този спорт се финансира от държавата?

Нахлуването в телевизионни студия и държавни учреждения спорт ли е и кога ще получи държавна субсидия?

Ако тази държава не се управляваше от Кралев и Борисов прекалено дълго време, дали двадесет ММА бойци биха дръзнали да нахълтат в държавно учреждение?

Това трябва да приключи сега!

Стъки не бил взел милион от „Борисов 3“, дали на федерацията му само 220 000 лева

Posted on: юни 17th, 2021 by МИГ No Comments

Изнасят се и лъжливи, манипулативни данни за мен, заради кандидатурата ми за президент. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия председателят на федерацията по ММА Станислав Недков – Стъки. Той категорично отрече твърдението на говорителя на правителството Антон Кутев, че е взел над 1 млн. лева. Според боецът опитът да се внуши, че е добре платен протестиращ, бил за отклоняване на вниманието от аферата с президентският съветник Пламен Узунов.

„Нападките срещу мен започнаха след издигането на кандидатурата ми за президент. Тогава започна и полицейската репресия. Изнасят се и лъжливи, манипулативни данни”, жалва се Стъки.

Той добавя, че през 2017 г. Българската федерация по ММА получава 31 348 лв., като това е 1,3% от общата сума по програмата. През 2018 г. – 34 890лв., а през 2019г. федерацията няма финансиране. През 2020г. сумата е 39 953лв. или 1,7% от общите средства по програмата. Парите за 5 години били 220 хил. лв.

„В този срок са обхванати над 2500 деца, с които работят инструктори и лектори в 6 града. Те провеждат тренировки и лекции по ММА. В сумите влизат хонорари и наеми. За Федерацията не остава нищо, а всичко бива раздадено на младежите”, уточни Недков.

За 2021 г. финансирането било 118 хил. лв. или 2,3% от средствата по програмата.

„Знаем, че другарят Кутев е завършил университет по кино в Москва. Чрез един такъв скалъпен скандал, той се опитва да измести фокуса на дневния ред. Най-вече този с Пламен Узунов”, заяви Недков.

И добави, че федерацията по ММА не е била одобрена по ред програми, по които е кандидатствала. Според него служебният министър на спорта се намирал в конфликт на интереси. Той бил министър на спорта и шеф на федерация.

Говорителят на правителството Антон Кутев пък каза в студиото на Нова телевизия, че ММА бойците изкарват повече пари от политика, отколкото от спорт.

„Станислав Недков ни будалка. Федерацията, която той управлява, е получила над 1 млн. лв.”, потвърди Кутев.

„Изкарах един час в Министерството на спорта и разбрах защо ММА бойците се занимават с политика. Защото печелят повече от нея, отколкото от спорт“, добави той.

„Тези 220 хил. лв., за които говори той, са само по програмата за превенция на зависимостите. Отделно федерацията е взимала всяка година по 180 хил. лв. Получавани са средства и по други програми”, обяви говорителят на служебното правителство.

Скандал в студиото на Нова тв! Стъки нахлу, докато интервюират Кутев

Posted on: юни 17th, 2021 by МИГ No Comments

Зaщo ММA бoйцитe ce зaнимaвaт c пoлитикa? Зaщoтo пeчeлят пoвeчe, oткoлкoтo oт cпoрт. Тoвa зaяви гoвoритeлят нa cлужeбния кaбинeт Aнтoн Кутeв в Cутрeшния блoк нa Нoвa ТВ.

„Нитo cтoтинкa нe e взeлa дъщeря ми. Кaндидaтcтвaли ca и ca взeли финaнcирaнe oт фoндaциятa, нo cлeд кaтo тя e нaпуcнaлa“, oпрaвдa ce тoй пo пoвoд инфoрмaциятa oт бившия cпoртeн миниcтър Крaceн Крaлeв, чe дъщeря му ce e възпoлзвaлa oт държaвнo финaнcирaнe зa фoндaциятa, в кoятo e учacтвaлa.

„Нoрмaлнo ли e миниcтърът дa имa cвoи хoрa? Aз нямaм мoи хoрa в миниcтeрcтвaтa. Бил cъм 1 чac oбщo тaм и нe cъм бил нa никaкви рaзпити. Крaйнo врeмe e дa cкъcaмe c тoзи нaчин нa упрaвлeниe. Зaщo никoгa нямa дa имaмe финaлиcт нa Tоur du Frаnсе? Aз мoгa дa твърдя тoвa, кoeтo cъм видял. Хoрaтa дa cи нaпрaвят cмeткитe. Мoмeнтът, в кoйтo зaпoчнeш дa прaвиш кoнтрaпрoтecт, знaчи нямaш друг хoд. Прeз цялoтo врeмe oтмecтвaмe фoкуca“, кaзa oщe Кутeв.

Тoй бe кaтeгoричeн, чe Cтъки ни будaлкa зa вcичкo.

Cлeд тeзи думи Нeдкoв вeднaгa влeзe в cтудиoтo нa „Здрaвeй, Бългaрия“ c куп дoкумeнти.

„Щe трябвa дa ce биeтe c нaшaтa oхрaнa. Мoля ви, щe ви зaпишeм зa нoвинитe“, oпитa ce дa гo изгoни вoдeщият Виктoр Никoлaeв.

„Изнacят ce някaкви лъжи и aз нe мoгa дa ce зaщитя“, oтceчe Cтъки, нo oтcтъпи и нaпуcнa cтудиoтo.

„Aз нe миcля, чe тeзи пaри ca изхaрчeни дoбрe. Нaчинът, пo кoйтo ca били oцeнeни и e прoвeдeн кoнкурca, нe e cъcтoятeлeн“, кaтeгoричeн бe Кутeв.

„Cтъки твърди, чe гoвoритe зa милиoн, a тoй избрoи някoлкo дeceтки хиляди“, припoмни Виктoр Никoлaeв.

„Фeдeрaциятa e взимaлa вcякa гoдинa пo 180 хиляди, oбщo прaвят 900 хиляди, c ocтaнaлитe пaри cтaвaт милиoн и cтo“, зaвърши Кутeв.

Припoмнямe, чe мaлкo прeди интeрвютo нa Кутeв, гocт в cтудиoтo бe Cтъки, кoйтo oбяcни, чe прeз 2017г. Бългaрcкaтa фeдeрaция пo ММA пoлучaвa 31 348лв., кaтo тoвa e 1,3% oт oбщaтa cумa пo прoгрaмaтa.

„Прeз 2018г. – 34 890лв., a прeз 2019г. фeдeрaциятa нямa финaнcирaнe. Прeз 2020г. cумaтa e 39 953лв. или 1,7% oт oбщитe cрeдcтвa пo прoгрaмaтa. Пaритe зa 5 гoдини били 220 хил. лв.“, oбяcни Cтъки. Кутeв oбaчe твърди, бeз дa пoкaзвa дoкумeнти, чe дaннитe ca кoрeннo рaзлични.

Пoпитaн зaщo Бoйкo Рaшкoв oтлaгa прeдaвaнeтo нa cпиcъцитe нa пoдcлушвaнитe зa cлeдвaщoтo Нaрoднo cъбрaниe, Кутeв кaзa, чe нe му билo рaбoтaтa дa знae тoвa.

Шоу! Кралев крещи и удря по масата, когато отговаря за милионите на Стъки и ИПОН (видео)

Posted on: юни 16th, 2021 by МИГ No Comments

Бившият министър на спорта Красен Кралев даде светкавичен брифинг, на който крещеше и удряше по масата, докато обясняваше как са „разпитвани негови хора в неговото министерство“.

Изявлението му е заради днешната пресконференция на служебния ресорен министър Андрей Кузманов и говорителя на МС Антон Кутев, на който стана ясно, че министерството е раздало 5 млн. лева на Стъки, ИПОН и свързани лица.

„Един месец стоят в министерството и разпитват моите хора, викат ги по кабинетите“, ядоса се Кралев и удари по масата. По думите му Антон Кутев е присъствал по време на разпитите. „Петима са разпитани от моето министерство. Какво прави Антон Кутев наред кашоните в спортното министерство?“, попита Кралев.

Според него преди години служебният кабинет е изнесъл кашони с документи. „Какво намериха – нищо! Няма нарушение, което да бъде намерено. Главният им секретар извика директорите на дирекциите и ги накара да си подадат оставки без дата и да се подпишат на празен лист, за да засвидетелстват лоялност към новата власт“, продължи да крещи той.

Кралев се обърна към новото ръководство, като го призова „малко да поработи“, защото на спортните клубове е започвало да им писва от управлението.

Бившият ресорен министър определи дадената информация като поредна атака срещу министерство – „този път срещу спортното и срещу министър на ГЕРБ“. „Отново измислени и манипулативни изнесени данни“, категоричен беше той.

Според него националната програма за младежки дейности е една от най-успешните. Кралев обясни още, че през второто правителство на Борисов е настоял програмата да мине от финансовото към спортното министерство, тъй като преди това „никой не е знаел за съществуването й“.

„Никой не е давал отчет за направените разходи. Откакто тя е към министерството на младежта и спорта, има много брифинги, отговарял съм на парламентарни въпроси“, похвали се бившият министър.

Кралев определи изнесените данни като манипулации, „съшити с бели конци“.  „През 2017 г. имаме 64 проекта за 2 млн. лева, през 2018 г. – 48 проекта за 2 млн. лева, през 2019 г. – 48 за 2 млн. лв., през 2020 г. – 38 за 2 млн. лв. За тази година се реализират 50 проекта за 5 млн. лева“, каза още той.

По думите му от кандидатствалите 23 НПО се занимават със спортна дейност, а 27 са сдружения. „Колегите твърдят, че някои проекти са едни и същи. Да, някои организации са по-добри в писането на проекти от други. Това не е тайна, а практика. Нормално е като си направил проект и получиш добра оценка, следващата година пак да ти го възложим. Има ли някъде забрана?“, попита той.

Бившият министър каза, че одобрените не получавали милиони, а средно по 48 хиляди лева. Той добави, че не разбира защо Кузманов и Кутев дават за пример федерацията по ММА и федерация „ИПОН“ и защо „им бодат очите“. „Защото Станислав Недков е малко по-активен в социалните мрежи?“, попита той .

Според него единственият факт, който е верен, е, че има участници, които печелят по два-три пъти – „добри са, пишат проекти, печелят“.

Красен Кралев отново попита защо се заяждат с „ИПОН“: Едната година са получили 34 хиляди лева, другата година – 33 хил. лв., третата – 30 хил. лв. Федерацията по ММА по години е получила 31 хиляди лв., 30 хиляди лв., а тази година 120 хиляди лв.“.

Относно данни, че еднакви проекти печелят, той заяви, че „макар всички проекти да са сходни, те са по различни теми“.

Освен това Кралев добави и че не е спирал участници по партийна принадлежност: „Дъщерята на Антон Кутев от Национален младежки форум е получила средства по програмата на спортното министерство през 2020 г.“

За това, че от четирите НПО-та, които са спечелили големите суми от по 670 000 лв., три са свързани с лицето Петър Коларов, бившият министър каза, че Коларов е участвал само в едно сдружение. „Няма други данни за Петър Коларов за участие в други НПО. Може да има различни хора с различни ЕГН-та, но ще трябва малко повече време да бъде категоричен“, поясни Красен Кралев.

Източник: Офнюз

Стъки и „Ипон“ прибирали милиони от проекти в спортното министерство

Posted on: юни 16th, 2021 by МИГ No Comments

Как фирми и организации, близки до ГЕРБ и Бойко Борисов, печелят проекти за превенция на хазарта и наркотичната зависимост? За източването на милиони левове под формата на програми за превенция съобщиха днес спортният министър Андрей Кузманов и говорителят на правителството Антон Кутев.

Става въпрос за проекти в Министерството на младежта и спорта, свързани с младежки дейности, превенция на хазарта и превенция на наркотични зависимости. Въпросните конкурси са се провеждали без външни оценители и без критерии за участие. Повечето фирми, маскирани като НПО-то заработват милиони левове, а в регистрите им се откриват свързани лица. Министър Кузманов цитира две от организациите – Федерацията по ММА на Станислав Недков – Стъки и спортен клуб „Ипон“. Стъки бе сред най-активните организатори на протестите срещу Румен Радев и в защита на Бойко Борисов. А спортен клуб „Ипон“ се свързва директно с бившия премиер и лидер на ГЕРБ.

Говорителят на кабинета Антон Кутев разясни, че имало фирми, които през годините са печелили средства по програмата с идентични проекти.

Проектите, които печелят тази година, всичките или голяма част от тях до такава степен са сходни, че спокойно можем да кажем, че са отпечатани на един и същи принтер. Лично аз подозирам, че принтерът се намира в самото министерство, коментира Кутев. Той обясни още, че програмата „Национална програма за изпълнение на младежките дейности по чл.10а от Закона за хазарта“ работи от 5 години.

Интересните неща са няколко – има фирми, които през цялото време са почти идентични с еднакви проекти и печелят. Тоест всяка една година с една и съща програма се взимат пари, уточни Кутев. Три от четирите организации, които са спечелили големите суми от по 670 хил. лева, се свързват по един или друг начин с едно лице, то се нарича Петър Коларов, обясни Кутев. Коларов е финансов директор на в. „24 часа“.

Става дума за над 2 млн. лв. само за тази година. Част от финансирането към НПО-тата са всъщност на спортни дейности. Спортен клуб „Ипон“ през всичките тези години е взимал пари по програмата за неправителствени организации, въпреки че е спортен клуб, каза още Кутев.

Другият спортен клуб, който през цялото време е бил финансиран е Федерацията по ММА.
Станислав Недков – Стъки всъщност е взимал 200 хил. лева годишно за финансиране на спортния клуб, а накрая взима и 220 хил. лева вече като НПО, от които 120 хил. лева само през тази година, каза говорителят на правителството.

Според него над 1 млн. лева е било финансирането, което Стъки е получил. Сега можете да разберете защо протестира пред Президентството, а не пред Министерството на спорта, добави Кутев.

Подготвя се политически цирк с лансирането на 39-годишния Стъки за президент

Posted on: май 29th, 2021 by МИГ No Comments

Инициативен комитет ще издигне кандидатурата на председателя на федерацията по ММА Станислав Недков – Стъки за президент. Това бе обявено в четвъртък вечерта по време на онлайн предаване с водещ Недялко Недялков, издател на близкото до ГЕРБ издание „Пик“.

Недялков и Недков са сред учредителите на новото Консервативно-патриотичното движение – КПД.

„Готов съм да вляза в открита битка с Румен Радев като негова алтернатива и антитеза. Политиката не ме изкушава, нямам нужда от привилегии, имунитет или облаги. Самоизградил съм се, имам бизнес и кариера. Правя го само защото смятам, че демокрацията е в опасност. Нужни са патриоти и доблестни мъже, които да окажат съпротива срещу реставрацията на тоталитарно-комунистическите практики. Заставам сам, с името и лицето си, с биографията и семейството си – пък каквото БОГ реши“, каза Недков, цитиран от dir.bg.

Той кани Румен Радев на публичен дебат пред всички медии и му дава срок за отговор до идния четвъртък.

Това е поредният щрих, който създава най-обща представа за нивото на политиката в страната. По същото време боксьорът Кубрат Пулев обяви, че е мислил да създаде партия „Велика България“ и да се кандидатира за президент, но засега по-скоро щял остане само спортист.

Анонсираната кандидат-президентска кандидатура на Стъки изглежда като нов забавен елемент в политическата клоунада. Но тази заявка не бива да се подценява напълно, защото е напълно възможно да има съвсем друг замисъл.

И причината за това е… рождената дата на Стъки. Той е роден на 9 декември 1981 година. Според чл. 93 ал. 2 от конституцията „за президент може да бъде избиран български гражданин по рождение, навършил 40 години“.

Изборите за президент трябва да се проведат в края на октомври или началото на ноември, когато бившият ММА-боец все още няма да е навършил 40 години. Поради това кандидатурата му няма как да бъде одобрена от ЦИК.

Според опорките на ГЕРБ новата ЦИК е на президента, независимо, че той само назначава предложените от парламентарните партии членове на комисията, според последните промени в Изборния кодекс, инициирани от „Има такъв народ“.

Лансирането на близкия до ГЕРБ Станислав Недков за президент и очакването отхвърляне на кандидатурата му дава отлична възможност за разгръщане на поредна шумна кампания срещу Румен Радев и ЦИК. Трикът е, че към датата на встъпване в длъжност през януари, Недков все пак ще има навършени 40 години, но не и към датата на регистрацията за изборите.

„Искам да попитам Радев към какво води България – към демокрация или към автокрация. Ще го попитам вярно ли е, че в президентството вече е подготвен проект за изменение на Конституцията, според което формата на управление се променя на „президентска република“ с фактически еднолична власт на държавния глава“, каза Стъки.

Според него партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“ е инженерен проект на самия Радев, трамплин към абсолютната му власт. Според борецът Румен Радев щял да използва ИТН като платформа, за да надгради върху нейната база президентската си партия.

„Всички знаем, че Слави Трифонов е в недобро физическо състояние и едва ли би бил способен да управлява. Какви тогава са ангажиментите му към Радев, каква им е играта – да осигурят необходимото депутатско мнозинство в следващия парламент за промяна на конституцията ли?“, попита Стъки.

„Скачам за президент не от суета или за келепир, а за да се превърна в гарант за демокрацията и възкресяването на нормалността, която ни е отнета от миналото лято насам“.

„Стига перверзии, стига джендърство, стига вампирясал комунизъм, стига крошета ту от Изток, ту от Запад. Да си върнем България!“, призова още Недков.

На 5 май той организира шумна агитка за протест пред президентството.  Недков е съпруг на бившата депутатка от НДСВ и „Новото време“ Юлияна Дончева, а през миналото лято беше сред „бранителите“ на кръстовището пред румънското посолство от протестиращите срещу Бойко Борисов и Иван Гешев.

Източник: Медиапул

Стъки ще се бори с Радев за президент

Posted on: май 28th, 2021 by МИГ 1 Comment

Инициативен комитет издига кандидатурата на шампиона и председател на федерацията по ММА (смесени бойни изкуства) Станислав Недков – Стъки за президент. Това се разбра от разговор на Стъки с издателя на ПИК Недялко Недялков, предаван онлайн в четвъртък вечерта. Двамата са сред учредителите на новото Консервативно-патриотичното движение – КПД.

„Готов съм да вляза в открита битка с Румен Радев като негова алтернатива и антитеза. Политиката не ме изкушава, нямам нужда от привилегии, имунитет или облаги. Самоизградил съм се, имам бизнес и кариера. Правя го само защото смятам, че демокрацията е в опасност. Нужни са патриоти и доблестни мъже, които да окажат съпротива срещу реставрацията на тоталитарно-комунистическите практики. Заставам сам, с името и лицето си, с биографията и семейството си – пък каквото БОГ реши“, каза Недков. Той кани Радев на публичен дебат пред всички медии и му дава срок за отговор до идния четвъртък.

„Искам да попитам Радев към какво води България – към демокрация или към автокрация. Ще го попитам вярно ли е, че в президентството вече е подготвен проект за изменение на Конституцията, според което формата на управление се променя на „президентска република“ с фактически еднолична власт на държавния глава“, обяви Стъки. Според него партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“ е инженерен проект на самия Радев, трамплин към абсолютната му власт. Той ще използва ИТН като платформа, за да надгради върху нейната база собствена пропрезидентска партия.

Недялков припомни, че двамата са се запознали миналото лято пред Румънското посолство, където заедно с други столичани са се самоорганизирали в „граждански патрул“, за да пазят кръстовището от „незаконните блокади“.

Симпатизанти на ГЕРБ излизат на протест пред Президентството

Posted on: май 4th, 2021 by МИГ 1 Comment

Привърженици на ГЕРБ стягат протест срещу последните решения на Народното събрание. Събитието трябва да се състои пред Президентството в първия работен ден след Великденските празници – сряда, от 10.30 ч. Инициатор на събитието е ММА боецът Станислав Недков – Стъки.

„Нека заменим чалгата с хоро“, призова той съмишлениците си във Фейсбук.

Пълният текст на поста на Стъки в социалната мрежа (правописът е запазен):

Христос Воскресе, приятели!

След призива ми от миналата седмица да излезем и защитим демокрацията и правата си, получих хиляди поздравления и заявки за подкрепа. Всички нормални и разумни български граждани сме притеснени от случващото се в страната.

Политически терористи отричат и унищожават всичко направено досега. Влизат в държавни предприятия и министерства, искат от администрацията да им предаде класифицирана информация, касаеща националната сигурност на флашка, която да разнасят в джобовете си.

Петорната коалиция – Шоуто на Слави, БСП, ДПС, ДБ и Мутрите, изземва основни човешки права, като правото на глас. Посред нощите задкулисно се приемат противоконституционни изборни правила, чрез които да се попречи на милиони българи да гласуват. На последните избори над 2 200 000 българи избраха да гласуват с хартиена бюлетина, въпреки, че в секцията имаше и машини. Това са възрастни хора, такива които не боравят с компютри, или просто хора, които не вярват в честността на машинното гласуване. На предстоящите през лятото избори тези хора няма да имат право на избор и е много вероятно повечето от тях да не отидат да гласуват.

Лъжа е, че чрез машините ще се вдигне избирателната активност и повече българи ще могат да гласуват.

Досега в секцията можеха да гласуват едновременно по двама души и въпреки това на много места имаше дълги опашки. С изцяло машинното гласуване, когато във всяка секция ще има само една машина опашките ще са километрични.

Отварянето на неограничен брой секции идва под инженерството на държавния глава, чрез гласовете на трите нови формации и подкрепата на ДПС. Започват да се потвърждават слуховете за уговорка между президента и ДПС за подкрепа за втори мандат през есента.

Вече не е необходимо някой да извозва хората от Турция, за да гласуват тук. Това ще се случва във всеки дюкян в южната ни съседка, със застъпници и наблюдатели само на ДПС. Това гарантира удвояване на резултата на ДПС и преизбирането на Радев за втори мандат.

Такива основни промени, касаещи демократичното развитие на страната се правят след много широко обществено обсъждане, което в случая не беше направено.

Скъпи приятели,

има заявка от страна на БСП, че няма да прави опит да състави правителство и още в сряда ще върне мандата.

Нека в сряда, да се съберем в 10:30 пред Президентството и да поискаме оставката на Румен Радев, като преди това разпусне този зловреден парламент, съставен от политически темерути, нежелаещи да си говорят един с друг.

Партийни хамелеони и слънчогледи прескачащи от партия в партия, които ни се представят за нови лица и борци срещу статуквото. Същите, назад във времето участвали, като депутати и министри в така нареченото статукво. Ние помним, колкото и на тях да не им харесва това.

Тези, които викаха “мутри вън” се оказаха мутри в бели якички, които в полунощ по тъмно и задкулисно приемат изборни правила, издават укази и ги обнародват в извънреден брой на Държавен вестник. В почивния ден на Разпети петък.

НЕКА В СРЯДА В 10:30 ЗАМЕНИМ ЧАЛГАТА С ХОРО!

Вярвам и съм убеден, че мнозинството от българските граждани сме разумни, нормални и мъдри хора, искащи да съхраним традициите ни, Православието и нормалното семейство между мъж и жена.

Нека покажем другото лице на протеста.

Моля всеки да носи българския флаг на гърба си, който има национална носия да я облече, и заедно да изиграем едно огромно българско хоро пред Президенството.

Елена Гунчева за Стъки: Някакво борче си избива комплексите

Posted on: април 25th, 2021 by МИГ No Comments
Някакво си борче си избива комплексите, като кани жени – политици в отбора на ММА. Явно еврогейските ценности са дълбоко навлезли в него и понятието ”джентълмен” и ”възпитание” са му напълно чужди.

И понеже някакви интелектуални качества са му непознати, хайванът прави това – което може: на всеки, който не го кефи, вместо аргументи, му казва да отиде на ринга да го бие. Истории от селските вечеринки….

То това е ясно. Съществото на снимката не буди никакво съмнение какво е, за какво се бори и какви са му възможностите. Но си задавам въпроси:
– За чий жена му си го е взела вкъщи – то може и да става за нещо, ама за съпруг е срамна история.
– За чий журналистите го търсят за мнение – все едно селският пехливан да го интервюират за международната политика.
– За чий всички му споделят глупостите, вместо да му теглят една майна или една майка според предпочитанията?

И последно – писна ми от нивото в България. Прости Утки, селски борчета, провинциални мутри, чалгари и певачки определят политиката на България и „авторитетно“ изразяват мнение. Докато интелигентните и образованите стоят отстрани и немеят!

Елена Гунчева

Стъки покани „лошите лелки“ Дончева и Манолова на ринга

Posted on: април 25th, 2021 by МИГ No Comments

Това че парламентът е пъстър и има по-голямо представителство на българските граждани е добре и със сигурност би било положително, ако народните представители се държат отговорно, защото агресията и злобата за момента надделяват над политическата отговорност. Такова мнение изрази в сутрешния блок на Нова телевизия ММА боецът Станислав Недков – Стъки.

,,Такава агресия, която виждам в парламента, няма и в състезанията по ММА“, допълни той и отпрати покана към Татяна Дончева и Мая Манолова, които определи като „лоши лелки“, да заповядат на ринга, ако имат нужда да разпуснат напрежението.

Той е убеден, че със споровете в Народното събрание проблемите на българите няма да се разрешат и призова лидера на „Има такъв народ“ Слави Трифонов да излезе и да даде отговори на многото въпроси, които стоят пред него и партията му.

Това, което виждаме в парламента, за мен е обнадеждаващо, защото най-накрая той започна да си изпълнява функцията – водят се ожесточени дебати и се вижда кой колко струва. Хубаво е, че има дебати, енергия и страст. Нормално е когато 10 години е имало забавяне на държавата, сега да има и такъв гняв в Народното събрание, сподели от своя страна и събеседникът на Стъки в студиото Иво Божков, което бе едно от лицата на протестите за промяна на модела.

Впоследствие двамата гости влязоха в спор по много теми и всеки говореше през другия, без да се изслушват. Двамата засегнаха темата с допълнителните възнаграждения на депутатите, направеното от ГЕРБ в последните години, избора на главния прокурор и мълчанието от редиците на „Има такъв народ“, като именно по последния въпрос двамата се съгласиха, че е крайно време партията да излезе и да каже какво възнамерява да прави.