Posts Tagged ‘стълби’

Семейство бежанци от Украйна втора нощ спи на стълбище на блок в Добрич (снимки)

Posted on: октомври 18th, 2025 by МИГ No Comments

Светлана и Андрей от Украйна втора нощ спят на стълбището между третия и четвъртия етаж на блок в квартал „Христо Ботев“ в Добрич.

Вчера с полиция те били изведени от жилището в блок №2 по улица „Христо Ботев“, което те обитавали, след като в продължение на два месеца не си плащали наема. През нощта останали да спят на стълбите. Тази сутрин съседите им купили банички, други хранителни продукти.

„Дадохме им храна, но те не са яли въобще. Купихме им баници, много неща, все пак са хора“, сподели съсед.

Когато екипът ни пристигна на място малко преди 18 часа двамата отново бяха там. От Андрей се носеше миризма на урина, той беше видимо неадекватен. Съпругата му беше на етажната площадка между трети и четвърти етаж. Имаше следи от урина и угарки от цигари.

Съседи бяха повикали отново екип от полицията, който провери документите на двамата украинци и предупреди живеещите в блока да смени бравата на входната врата, ако иска двамата да нямат достъп до входа.

До външната врата на входа бяха подредени торби с багажа на двамата. Стана ясно, че през деня клошари са отмъкнали част от багажа на двамата. Все пак бяха оставили документите им.

Светлана разказа, че двамата са от Харков. Тя пристигнала в България преди три години, а мъжът й година по-късно, след като навършил 60 години. Тук работели доскоро и можели да си плащат наема. Но ги съкратили и нямали пари, за да плащат квартирата си.

Светлана сподели, че идват тук заради войната в Украйна.  Живеели в Харков, където има военни действия. „Там е страшно“, казва тя. Имат двама сина, две снахи и двама внуци, които са в Харков, но не ги пускат, защото са на възраст, в която могат да ги призоват на фронта. Мъжа й са го пуснали едва, когато е навършил 60 години.

Жената твърди, че нямат проблем с алкохола.

След като вчера ги изхвърлили от квартирата, което те не оспорват, днес потърсили подслон в приют, но от там им поискали документи. Утре отиват в приюта към храм „Света Троица“. Днес не са имали документи, затова са им казали, че докато не занесат документи, не могат да ги приемат. Надяват се да останат там половин година, да си намерят работа, след което да могат да си плащат квартирата.

Вижте снимките ТУК

Путин е паднал по стълби

Posted on: декември 12th, 2022 by МИГ No Comments

Владимир Путин е паднал по стълби. Това твърдят в руския канал Telegram General SVR. Съобщава се, че е натъртил опашната си кост.

Охранителите му са помогнали той да бъде вдигнат и поставен на диван.

Смята се, че 70-годишният президент на Русия се е спънал и паднал по гръб, като се е плъзнал надолу по няколко стъпала.

Източник каза: „Инцидентът е станал пред бодигардовете на президента, които са реагирали бързо и са се притекли на помощ на Путин. Трима служители по сигурността помогнаха на президента да стигне до най-близкия диван и извикаха лекарите, които са на смяна в резиденцията.“

Каналът твърди, че според източници от обкръжението на Путин, медиците, които пристигнали само минути след инцидента, не успели веднага да го прегледат, пише metro.uk.

„Това е така, защото той страда от рак на стомашно-чревния тракт, в резултат на което вече изпитва сериозни проблеми с храносмиланетo. Преди прегледа лекарите придружиха президента до тоалетната и му помогнаха да се почисти,“ се казва още.

Въпреки твърденията, президентът успя да говори на конференция за млади учени в четвъртък.

Сега ще бъде извършено разследване на падането, тъй като според съобщенията Путин носи обувки против подхлъзване у дома.

В каналът в Telegram се твърди още, че Путин е натъпкан с тежки стероиди и иновативни болкоуспокояващи инжекции, които придават на лицето му подпухнал вид.

Без коментар

Posted on: декември 11th, 2019 by МИГ No Comments