Posts Tagged ‘стърлинг’

Става много неприятно: Затварят „Васил Левски“ за мача с Англия?

Posted on: септември 12th, 2019 by Пламен Иванов No Comments

Стадион “Васил Левски” може да бъде напълно затворен за мача на националите с Англия на 14 октомври. Причината е поредния инцидент, свързан с проява на расизъм от страна на български фен.

Както вече стана ясно, един от привържениците ни на “Уембли” в събота е бил изведен от стадиона и заведен до полицейски участък в Северен Лондон, след което бил освободен без обвинения.

Според “24 часа” става въпрос за 60-годишен мъж, който се изправил в последната минута и на чист английски изревал “Стърлинг, ти си маймуна”. Той бил чут от стюард и незабавно изведен от агитката ни.

За фена се знае, че е пристигнал от София в деня на мача. За инцидента е бил информиран дежурния делегат на двубоя Петер Лундстрьом от Финландия, който вероятно го е описал в доклада си.

В момента България е с две наказания за поведението на публиката. Едното от тях – затворени 3000 места за двубоя с англичаните е заради расизъм по време на мача с Косово, когато се чу “Убий шиптъра”.

Последният ни двубой срещу Чехия пък трябва да бъде пред 5000 зрители по-малко заради националистически символ , издигнат по време на гостуването ни в Прага. Сега всичко зависи от УЕФА дали ще предприеме светкавично наказание, или пък ще го отложи, което означава, че стадионът може да бъде затворен за второто издание на Лигата на нациите.

По-вероятно е обаче да се действа още за двубоя срещу англичаните, които реагираха много остро и предизвикаха сериозен отзвук. Британците вече издействаха наказание за Черна гора в началото на квалификациите, когато част от футболистите на Гарет Саутгейт бяха обиждани в Подгорица.

Англичаните ни топят пред УЕФА за расизъм, има арестуван български фен

Posted on: септември 11th, 2019 by Пламен Иванов No Comments

Български запалянко е бил изведен от стадион „Уембли“ при загубата на „трикольорите“ с 0:4 от Англия в евроквалификацията от група „А“. Нашенецът е арестуван заради расистки обиди. Отправял ги към звездата на Манчестър Сити и Англия Рахим Стърлинг, съобщава „Ивнинг Стандард“.

Твърди се, че стюард е чул как запалянкото от България обиждал Стърлинг на расистка основа през първото полувреме на мача, по време на атака на домакините в зоната, която се намира най-близо до сектора с гостуващи привърженици. Българинът веднага бил изведен от стадиона и предаден на полицията.

По-късно е освободен без повдигнати обвинения.

Англичаните веднага се оплакали и на делегата на мача, който от своя страна информирал УЕФА.

„Лице, настанено в сектора за гости, беше изведено и арестувано за дискриминационна злоупотреба по време на мача Англия – България. Всеки, който бъде признат за виновен, ще бъде изведен и докладван на полицията“, казват по този случай от Футболната асоциация на „трите лъва“.

В Англия допълват, че два от първите три техни квалификационни мача са белязани от расистки скандали, след като Стърлинг и Дани Роуз бяха обиждани от фенове на двубоя Черна гора – Англия (1:5).

От Футболната асоциация допълват, че ще бъдат нащрек преди гостуването на България в София на 14 октомври.

Припомняме, че в момента България изтърпява две наказания от УЕФА заради расистко поведение на футболните фенове в квалификациите с Косово и Чехия.

Първата санкция е затваряне на 3000 места в сектор „Б“ за мача с Чехия на 17 ноември. За двубоя срещу Англия на 14 октомври ще бъде затворен сектор с поне 5000 места. Сега пред БФС и България възниква нов проблем, след като англичаните са ни натопили пред УЕФА.