Posts Tagged ‘стойчев’

Петър Стойчев почетен гражданин на Момчилград

Posted on: юли 25th, 2019 by Пламен Иванов No Comments

Легендата в маратонското плуване Петър Стойчев днес беше удостоен с най-високото отличие на Община Момчилград, а именно званието „Почетен гражданин”.

Стойчев е роден в родопския град и след решение на общинския съвет и лично на кмета инж. Сунай Хасан Халил беше официално награден.

Това се случи на церемония в читалището на града, на която присъстваха родителите на плувеца и малкия му син Петър. Десетките гости станаха на крака и аплодираха Стойчев, когато бяха изброени успехите му като състезател през годините.

„За мен е висока чест да бъде удостоен със званието „Почетен гражданин на Момчилград”. Тук съм роден, тук са и голяма част от моята рода. Винаги съм идвал с удоволствие и ми е било много приятно. Благодаря на ръководството на общината и на кмета Сунай Халил за това отличие. По всяко време съм готов да помогна с каквото мога на това прекрасно място в Родопа планина”, каза от трибуната Петър Стойчев.

Това е трето подобно отличие за българина, след като вече е „Почетен гражданин на Смолян” и на аржентинския град Виедма.

В Момчилград се провежда празника на града. Тази вечер ще бъде официално открит и паметник на покойния щангист Наим Сюлейманоглу, който е родом от село Птичар, Момчилградско.

Левски намери нов доктор

Posted on: юли 8th, 2019 by Пламен Иванов No Comments

Очакваната промяна в щаба на Левски вече е факт. „Сините“ имат нов доктор. Това е Димитър Стойчев, който преди това е работил във Верея, пише „Меридиан Мач“.

Както е известно, „сините“ останаха без лекар, след като договорът на д-р Мариян Добрев изтече на 30 юни и не беше подновен. Добрев вече се е разбрал с новака във Втора лига Хебър и ще продължи кариерата си във футбола там. Специалистът дори записа дебют за новия си отбор при победата над Струмска слава с 2:0.

В Пазарджик смятат, че той е пристигнал в града, след като от ръководството на Хебър са обещали да изпълнят мечтата му. Клубът ще изгради медицински център, какъвто д-р Добрев се надяваше, че ще има и на „Герена“.