Posts Tagged ‘Стойчо Младенов’

Червени фенове: Стойчо, защо сега мълчиш като женски полов орган?

Posted on: август 17th, 2022 by МИГ No Comments

Феновете на ЦСКА продължават да се възмущават на Стойчо Младенов, който стана оперативен директор в ЦСКА 1948. Те считат това за предателство, а форумите и социалните мрежи гъмжат от мнения и дискусии.

„Червена София“ – една от големите групи на армейците във Фейсбук, публикува своята позиция в официалния си профил.

„Стойчо, нали беше казал, че за ЦСКА може да ти звъним и пишем по всяко време… Защо сега мълчиш като женски орган?

Между другото, адски точни въпроси на Ангел от Топспорт (който често сме критикували), но липса на отговор от доларчо, упс стойчо…

„Преди време казахте, че това е един проект и всички знаем защо е създаден. Казахте, че нямате намерение да му обръщате внимание, че няма смисъл. Сега в какво намерихте смисъл, за да сте част от този клуб?

– Така разсъждавах и така мислих. Имах възможност в тези повече от три месеца да се срещам доста често с хората, които работят в клуба и със спонсорите, и да добия по-добра представа за този клуб.

… Не ми е приятно, че има две ЦСКА-та, но има решение. Всичко зависи от нас. Както на „Армията“, така и тук. Искам да видя единен ЦСКА. Стига с това разделение – фенове и легенди разделени. Богати ръководители и те разделени. Всичко това да съберем в едно ЦСКА. И ще бъдем непобедими.

Феновете са на „Армията“. Как може да обединиш 99% с един?

– Не говоря за обединение, не говоря за обединение! Това вие го казвате! Аз казвам да е единен ЦСКА.

Той е единен и в момента, на „Армията“. Бяхте там доскоро…

– Да, но пак казвам, има разделение. Има между феновете. Факт ли е? Факт е!

Не мисля, че е факт – феновете са зад ЦСКА.

– Има разделение между легендите и имената! Факт ли е – факт е! Защо в Левски няма такова разделение? Всички се обединиха. А при нас продължава и се поощрява от различни места. Настройват – разделяй и владей! Историята го показва.

Кой е ЦСКА с 31 титли и за кой ЦСКА вкарахте на Ливърпул – бившият ви клуб или този?

– Други въпроси? Нека да не задълбочаваме, моля ви се… Други въпроси? Да, благодаря…“, публикуваха в страницата си червените фенове, давайки гласност и на въпросите, задени на Младенов от Ангел Домусчиев.

Стойчо Младенов: В Левски да се радват, че отново не ги бихме

Posted on: март 6th, 2022 by МИГ No Comments

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов бе видимо разочарован след равенството 0:0 с Левски във Вечното дерби.

“Лоша организация за мача, трябваше да крещим и викаме за червените топки, къде са червените линии, това влияе на съдията малко или много. Първото полувреме нямаше футбол, а повече битка“.

През второто полувреме имахме надмощие, но нямахме нужния късмет. Имахме три положения и дузпа на Турицов, която не бе отсъдена. Краев държи отзад три минути за фланелката наш играч и няма нищо“.

„Нашето мнение беше същото – да не играем днес. Можеше да се изчака утре или по-хубаво време да доиграем срещата. Времето и терена не ни позволиха да покажем всичко най-добро“.

„Второто полувреме, когато поизчистиха терена имахме масирано присъствие в тяхната половина. Ние доминирахме на терена. Когато тия два отбора се срещат, и от едно положение трябва да вкараш“.

„Ние можем да съжаляваме, а те могат да се радват. Като по чудо не ни влязоха положенията. Ние няма да се откажем да гоним Лудогорец. Ние не губим самочувствието, че можем да ги догоним”, каза Младенов.

Стойчо Младенов: Не знам как Гриша Ганчев издържа начело на ЦСКА

Posted on: февруари 7th, 2022 by МИГ No Comments

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов призна, че част от играчите, заради които „червените“ дължат над 3 млн. лева, са дошли по негово време, но допълни, че голяма част от тях са пристигнали на “Армията” не по негово желание.

„Здраво стъпили сме на краката, не правим глупости, които са се вършили във времето. Гриша Ганчев изчиства задължения, ще трябва 40 млн. за стадион. Опипваме нещата, там, където можем да привлечем качество. Пипаме внимателно”, каза Младенов след 3:0 над Царско село.

„Ако не ви се плаща, кой е виновник? Собственикът. Кой плаща? Навсякъде е така. Предишните собственици не плащаха заплати по 8-10 месеца. Да, повечето от тези футболисти бяха привлечени по мое време. Но колко от тях са привлечени без да съм ги искал.

Аз искам Сержиньо и Венков, а те ми водят още 5 човека. Не можем като Лудогорец това, което те правят – вадят баснословни суми за нови футболисти. Това, което казва, че ЦСКА се самоиздържа на 70-80 процента, е изключително положително“, разясни Младенов.

„Помните ли, на аерогарата се връщаме от Турция и те ми викат Тенгариня. Аз за пръв път чувам това име. Винаги, когато Стойчо Младенов се върне в ЦСКА, стават чудеса в ЦСКА. Кражби, комисионни, злоупотреби. Спрете, моля ви се. Една и съща тема се върти от 13-14 години и всичко идва от там, от сините братя. Стига сме коментирали едно и също. Излишно напрежение, от това най-малко имаме нужда в момента. Айде, спрете. Не помните ли тук какво ставаше, когато идваха по 7-8 футболисти от Локомотив Пловдив. Това е, нямам какво повече да кажа по въпроса“, добави той.

„Приемам, че днес не бяхме агресивни, защото малко или много се пазихме за шампионата. Не искахме да рискуваме. Нашият отбор също можеше да реагира. Но когато реагираме, картоните се натрупват”, каза Младенов, след което коментира нападението на тима.

“Първо за Кайседо – има много малко игрово време, загуби доста контроли, които ние играхме и затова днес го оставихме 90 минути. Радвам се, че вкара два гола. Изключително съм щастлив, че Бисмарк е в такова добро състояние. Не можахме да ги пробваме в схема 4-4-2, защото Кайседо отсъстваше”, допълни специалистът.

“Няма треньор, който да каже, че няма нужда от нови попълнения. Браян Морено пристигна контузен, трябва да се възстанови. Спрян е от физическа работа, докато не го възстановим, няма да работим с него.

Имаме бюджет, който не трябва да надхвърляме, защото виждате какви бомби са ни заложили и гърмят. Не от 200-300 хиляди, а от милион. Сигурен съм, че нашият собственик ще се справи. Всеки един щеше да напусне. Не знам Гриша Ганчев как издържа. Захапал е ЦСКА и това е, няма да пусне“, обобщи Младенов.

Малшанс мъчи ЦСКА

Posted on: ноември 25th, 2021 by МИГ No Comments

Липсата на късмет е основната причина за слабото представяне на ЦСКА в Лигата на конференциите. Треньорът Стойчо Младенов смята, че показаното от играчите му на терена не отговаря на резултатите. След първите 4 кръга столичани са само с 1 точка, изкована във II кръг у дома с Бодьо/Глимт (1:1), като са и с три загуби.

На заминаване за Норвегия Младенов се закани да запишат първи евроуспех. Съперникът на ЦСКА обаче е в най-добра моментна форма в цяла Европа. Бодьо/Глимт е в серия от 21 мача във всички турнири без загуба, от които 15 победи.

„Нагласата е да отидем и да спечелим точки. Във всеки мач ЦСКА играе за това. По-малко хора отиваме, но това не е от толкова голямо значение. Тези, които са здрави, ще участват. Всичко, което сме си говорили с играчите, остава в съблекалнята.

Играем мач за мач и се стремим във всеки да спечелим максимума. В Лигата на конференциите играем много силно във всички срещи. Резултатите са лоши, но играта е много добра. Резултатите не отговарят на играта до този момент. Предпочитам в последните два мача да не играем толкова добре, а да спечелим точки.

В първенството има голямо изравняване във възможностите на всички отбори. Всеки може да загуби точки, ако се играе честно. Ще се губят точки и това е напълно нормално“, каза Младенов.

В самолета за дългия полет – 3800 км, се качиха легендите Димитър Якимов, Петър Жеков и Георги Велинов, а в делегацията са още шефовете Филип Филипов и Трифон Попов. Бодьо/Глимт играе в Арктика, отвъд Северния полярен кръг.

ЦСКА чака нов защитник от чужбина

Posted on: август 14th, 2021 by МИГ No Comments

Контузията на нидерландския защитник на ЦСКА Мено Кох се оказа по-тежка от очакваното.

Бе смятано, че той може да играе срещу Виктория Пилзен, но изведнъж се оказа, че ще е аут поне до септември.

Точно заради това вчера ръководството на „червените“ е бистрило спешен трансфер, пише „Мач Телеграф“ и потвърждава новината на Novsport.com.

По принцип нови нямаше да има до януари, но нещата ще се променят и чуждестранен бранител може да кацне на „Българска армия“ още преди гостуването на Виктория Пилзенр

Причината за привличането на нов защитник е не само контузията на Мено Кох, но и задаващата се продажба на Валентин Антов.

Освен това, ЦСКА може да остане без двама от основните си футболисти в реванша за влизане в групите на Лигата на конференциите.

Става въпрос за Иван Турицов и Амос Юга, които вече имат по две официални предупреждения.

При трето такова, по време на първия двубои в Чехия след седмица, гореспоменатите няма да са на положение на Стойчо Младенов за ответната битка в София.

Жълтите картони се чистят за началото на груповата фаза на новосформирания от УЕФА турнир.

Младенов: В ЦСКА знаят, че съм един от тях

Posted on: юни 12th, 2020 by МИГ No Comments

Стойчо Младенов даде специално интервю за „Дарик радио“, в което коментира ситуацията около него и неговия казахстански отбор Кайсар.

„Има решение, обявена е програмата с начало 1 юли и край в средата на ноември“, започна Младенов по повод казахстанското първенство.

„Дадоха ни възможност почти месец и половина да се подготвим, което е достатъчно време. Доволен съм, защото единствено ще липсва игрови ритъм, имаме възможност за много малко приятелски срещи, но всеки отбор намира начин да намери игрови ритъм, защото няма противници, с които да играем. И се примиряваме с Б отборите на Кайсар примерно, с юноши…“

А относно своя договор с тима и спекулациите, че ще напусне, Младенов коментира: „Нямам представа как се появи тази информация. Договорът ми приключва ноември месец, аз съм професионалист и няма да изчакам ноември, за да реша моето бъдеще. Надявам се по-рано да имам ясна насока накъде ще се насоча, дали ще остана тук или ще се насоча на друго място“.

„Целите се променят, защото ръководството взе решение да намали бюджета, от това клубът пострада, освободиха се футболисти, които ми се щеше да не се освобождават, защото не се съгласиха да си намалят заплатите. Почти 3,5 милиона евро от бюджета се намали, това е сериозна сума, това дава отражение на футболистите. Стараем се да поддържаме високо ниво, независимо, че се лишихме от много добри футболисти. Моята цел е да се представим достойно в първенството, парите не трябва да влияят на формата на терена“.

След триумфа за Купата на страната, Кайсар за първи път ще участва в Европа. „Това е исторически момент, участието на Кайсар в евротурнирите, за първи път се случва в историята на клуба. Тук се приема повече като участие, не като кой знае какво представяне. Но ние трябва да се представим достойно. Опитваме се и правим всичко възможно“.

А гледа ли мачовете от България? „Гледах Левски – Лудогорец, други мачове не съм успял да гледам поради простата причина, че сме ангажирани и нямам възможността да гледам. Но някои мачове дори да имам възможността, не искам да ги гледам, защото при негативен резултат вдигам кръвно и се ядосвам“.

Той изрази и радостта си от желанието на много фенове на ЦСКА-София да го видят отново на „Българска армия“: „Радвам се, че ми имат доверие, никога не съм изневерил на ЦСКА и това, което съм давал като дума, съм го спазвал. Те знаят, че съм един от тях. Продължавам да го твърдя и да го доказвам с поведението си“.

„Успокоиха се нещата, самият факт, че ни позволиха да тренираме. Разхлабиха се доста мерките“.

А говори ли се още за Мъри Стоилов в Казахстан? „Мъри Стоилов ще бъде опция винаги за всеки отбор в Казахстан. Това, което направи, е нещо велико и всички български треньори трябва да му благодарим, защото вдигна на доста високо ниво нивото на българската школа, на българското треньорство. Самите успехи, които постигна в УЕФА, са неповторими и е нормално неговото име да се спряга“.

Стойчо Младенов: 90% от треньорите ни са мижитурки

Posted on: ноември 21st, 2019 by МИГ No Comments

Неприятно определение за голяма част от българските треньори даде един от емблематичните представители на професията у нас Стойчо Младенов. Причината за думите на легендата на ЦСКА са отношението към неговите колеги от страна на клубните ръководители и тяхното примирение с факта, че по всяко едно време без последствия може да бъдат отстранени от поста.

“Във футбола две неща са важни – ръководителят и старши треньорът, който е всичко в клуба, той отговоря за всичко. Особено в страни, в които инвестират много пари. В България какво се получава? При нас старши треньорът е господин никой. Не ми се иска да обиждам колегите, но 90% от тях се превръщат в мижитурки, защото не си отстояват името и авторитета.

Искам да отправя апел към господин Бойко Борисов и министър Красен Кралев – да узаконят професията “треньор”. Да направят така, че треньорът да има права. Боби Михайлов и ръководството на БФС не сториха абсолютно нищо в тази насока, а това е бич за българския футбол. Треньорът отговоря за развитието на футболистите. Защо сега на Почетино му плащат обезщетение? Защо правилата у нас са коренно различни от тези в западния футбол”, заяви Младенов на пресконференция в пресклуб „България“.

Наскоро той бе обявен за треньор номер 1 на Казахстан за 2019 г. С бившия ни национален селекционер начело “Кайсар” спечели турнира за купата на бившата съветска република.

“В България се допускат треньори без лиценз да работят. Той може да е много добро момче и да разбира футбола, но трябва да има документ. Това говори и за нивото на ръководителя на футболния съюз, и за нивото на шампионата. Имаме премиер, който е влюбен във футбола, но не се възползваме от това”, каза още Младенов.

Според него Наско Сираков може да замести Боби Михайлов като президент на БФС, но в управата трябва да има представител и на държавата.

Стойчо Младенов спечели трофей в Казахстан

Posted on: октомври 6th, 2019 by Пламен Иванов No Comments

Стойчо Младенов изведе Кайсар (Кизилорда) до спечелване на Купата на Казахстан, след като на финала тимът му се наложи с 2:1 след продължения над Атирау в драматичен мач. „Вълците“ на българския специалист бяха изоставащи в резултата и с човек по-малко две минути преди края, но успяха да стигнат до триумфа с гол в самия край на продълженията.

Първото полувреме протече скучно за зрителите, не предложи особени опасности пред двете врати, въпреки че Кайсар имаше леко предимство в играта. Коментарът на казахстанския сайт sports.kz за първата част беше: За момента играта представлява адско мъчение за тези, които гледат.

Развитието на играта не се промени особено след почивката. В 67-ата минута Петър Желчак даде аванс на Атирау, а две минути по-късно Асхат Тагиберген остави тима на Стойчо Младенов с човек по-малко.

Въпреки числено намаления си състав Кайсар успя да изравни. Игор Зенкович се разписа за 1:1 две минути преди края на редовното време и прати мача в продължения.

Само три минути след началото на допълнителното време двата отбора отново се оказаха с изравнени състави, тъй като Жак Нвем от Атирау получи червен картон.

В добавеното време на второто продължение, когато всички очакваха дузпи, капитанът Думан Нардзилдаев донесе победата на Кайсар с хубав удар от дъгата на наказателното поле, с който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Атирау.

Това е втори трофей за Стойчо Младенов като треньор в чужбина, след като през 2008 г. изведе саудитския Ал Ахли (Джеда) до триумф в Купата на Персийския залив. В ролята си на наставник той има и две шампионски титли на България с ЦСКА.

За Кайсар това е втора купа на Казахстан в историята на клуба и трети финал. През 1998 г. тимът от Кизилорда губи в спора за трофея от Иртиш (Павлодар) след продължения, а на следващата година бие Восток-Алин (Уст-Каменогорск) след дузпи. Триумфът в днешния финал гарантира на „вълците“ участие в Лига Европа през лятото на 2020 г.

Легендите на ЦСКА Стойчо Младенов и Петър Жеков се изпокараха жестоко

Posted on: юни 24th, 2019 by Пламен Иванов No Comments

Легендите на ЦСКА Петър Жеков и Стойчо Младенов се изпокараха жестоко чрез нападки по медиите. Всички започна от Жеков, който заяви пред „България днес“, че Младенов се е предложил на собственика на ЦСКА Гриша Ганчев за треньор на отбор.

„Беше опитал да се върне, когато се търсеше треньор след махането на сърбина. Искаше да стане той, но Гришата го е изхвърлил като мръсно коте“, заяви Жеков.

„Стойчо като беше треньор, плащахме на жена му 25 000 лева заплата. А тя си живееше в Стара Загора. Синът му прибираше по 10 000 лева, за да реди шапките на тренировка“, разкрива голмайстор №1 на българския футбол.

Последва открито писмо от Младенов, качено на официалния му сайт. Той отвърна, че е спасил живота на Петър Жеков, като му е платил операция.

„Никога не съм се натискал да ставам треньор ЦСКА. Моята емоционална връзка с ЦСКА никой няма да отнеме. Да, имах предложение от Гриша Ганчев да поема отбора преди повече от година. Но аз имах и имам ангажимент към „Кайсар“, който не мога да прекратя. Ганчев разбра и си стиснахме ръцете с пожелание за успехи. Този факт не променя нищо между двама ни.

По-добре е Петър Жеков и семейството му да бъдат запитани кой плати животоспасяващата му операция. Ще избързам и ще отговоря – аз и хората от моя екип. Тогавашният администратор на ЦСКА Кирил Костов занесе парите. Направихме го от сърце. От уважение към един велик футболист, който за съжаление явно е много малък човек. И към когото не само аз, но и много други отдавна са загубили всякакъв респект. Жалко, че си позволява да говори подобни глупости по мой адрес и семейството ми. Нека някой собственик на ЦСКА каже кога жена ми е получавала пари от клуба? Никога не се е случило. Категорично отричам. Ако така наречените журналисти, които взимат интервюта от Петър Жеков, искат да бъдат истински репортери, нека проучат нещата. Да попитат тримата собственици, при които съм работил като треньор на ЦСКА. Да попитат мен. Най-лесно в България изглежда някой да бъде оцапан с кал и всичко да мине и замине. Жалко за господин Жеков, жалко и за тези „журналисти“. Ще си останат завинаги „герои за един ден“.

Моите успехи на „Българска армия“ няма кой да отнеме. Стигат ми писмата и обажданията от фенове, които ми благодарят и ме поздравяват за сегашните ми успехи. И ми пишат, че ме чакат един ден отново в ЦСКА. но явно има много хора, които се страхуват, че това ще се случи.

Писна ми знайни и незнайни герои да петнят името ми и затова предпочитам да работя далече, където ме уважават всички. С „Кайсар“ имаме важни мисии до края на годината. Никога не бих скъсал договорните и емоционалните отношения с ръководството на клуба, което направи толкова много за мен. До последния ден на договора ще бъда в „Кайсар“.

На ЦСКА пожелавам много победни мачове в Европа и шампионска титла в края на сезона…“, написа Младенов.

Жеков обаче му отвърна с изявление пред „Гонг“. „Каква операция ми е платил този? Лъжец, мошеник. Заради хора като него ЦСКА е в това състояние. С Лупи откраднаха 13 милиона от ЦСКА. Питайте Манджуков, той знае какво се случи преди време. Операцията ми я е платил администраторът на клуба Кирил Костов. После ми удържаха 1500 лева. Така ли ми е платил операцията“, заяви Жеков.

Стойчо Младенов: В ЦСКА няма място за живуркане, това не е сиропиталище

Posted on: април 22nd, 2019 by Пламен Иванов 1 Comment

Когато Стойчо Младенов говори за ЦСКА, останалите трябва да се изправят и да слушат внимателно. Екзекутора на Ливърпул отдавна си извоюва правото да казва всичко, свързано с червения клуб. Най-успешният треньор в новата история на ЦСКА – донесе две шампионски титли (2003, 2008), като тази от 2008 година все още е последна във витрината на “армейците”. За футболиста Стойчо Младенов всичко отдавна е изписано – голове, рекорди, трофеи, паметни мачове и… любовта на червената публика.

От далечен Казахстан Стойчо Младенов даде ексклузивно интервю за сайта Букмейкър Рейтинги, говорейки по доста теми:

-Г-н Младенов, говорим два-три часа, след като научихте неприятната новина за кончината на Краси Безински.
-Сутринта имахме тренировка и след нея Тошко Янчев (б.р. – помощник на Стойчо Младенов в екипа на Кайсар) прочете в медиите, че Краси Безински преди един час е починал. Просто замълчахме с Анатоли Нанков и Тошко. Просто едно дълбоко мълчание. Моите съболезнования към всички, които чувстват Краси като приятел. Загубихме един голям човек, твърдо заявявам голям човек, защото всички, които бяхме в това поколение и той се присъедини малко по-късно към нас… Това поколение беше златно за ЦСКА и българския футбол. Казвам го категорично – той беше различен. Винаги благ, добър човек, винаги над нещата. Краси беше различен от всички останали – винаги намираше точните думи, нито да се обиди, да се засегне или да те нарани с някаква дума, която не си очаквал. Изключително благ човек.

-Какво ще си спомняте за футболиста Краси Безински?
-Сърцат, боец! Такъв беше Краси. Той се раздаваше на сто процента винаги – не само в мачовете, които играеше с невероятен хъс. Раздаваше се и на тренировки.

-Воденият от вас Кайсар вече четири мача е без загуба, един от тях бе равен с Астана. Доволен ли сте от представянето на отбора в първите кръгове на шампионата?
-Тук отзивите за представянето ни са положителни. В първите два мача паднахме на собствен терен, надиграхме противника категорично, но просто малшанс. Създавахме положения и изпускахме, така и не успяхме да отбележим гол. Загубихме след статични положения. Въпреки тези две поражения не загубихме своя облик и продължаваме със стил на игра, който сме изградили. Досега всичко е успешно, надявам се тази серия да продължи. Да, четири мача сме без загуба, като в тези четири мача играхме със сериозни противници, срещу едни от най-добрите отбори. Предстоят още много тежки мачове, но отборът има стойност, има облик и стил на игра, което радва хората.

-Каква цел сте си поставили лично вие за този сезон?
-Ние се стремим да израстваме всеки един сезон, едно място по-напред да бъдем, но да е по-напред. В първия сезон завършихме шести, тази година бяхме на 5-то място. Сега, ако се класираме четвърти или трети, ще имаме право на участие в турнирите на УЕФА.

-Готов ли е клубът за участие в евротурнирите?
-Подготвяме се. Ако не тази година, догодина ще го осъществим това нещо. Такива са нашите идеи, защото повече от една година се прави ремонт на стадиона – ново осветление, седалки, нова поливна система, всичко се обновява. Ние от доста време играем на помощно игрище, докато тече ремонтът на основния терен. Така че клубът се подготвя за този момент. Ако не тази година, другата ще успеем да се класираме за УЕФА, защото работя с изключително професионално ръководство. В лицето на губернатора имаме човек, който гарантира добро бъдеще на Кайсар, човек, който обича футбола и ни е предоставил отлични условия за работа. Ние нямаме нещо, което да ни липсва. Всичко, което съм се договорил с губернатора, е налице, просто от нас се иска да играем и да постигаме целите си. Да, ще бъде трудно нашият клуб със своята история да се класира за евротурнирите, но и това е възможно. С такъв човек като губернатора Керимбек Кушарбаев, всичко е възможно, ние вярваме и работим в тази посока.

-Получавате ли подкрепата от страна на феновете?
-Тя се увеличава постоянно. Хората виждат, че сме изградили нещо трайно и стойностно. В момента клубът разполага с една стабилност – имаме добър отбор, има постоянство в отбора, играем постоянно добре, нямаме спадове и катаклизми. От друга гледна точка – финансова и като база, всичко е налице. Условията са много добри.

-Гледахте ли дербито между ЦСКА и Левски?
-Имахме мач и веднага след това се придвижихме, за да изгледаме срещата. ЦСКА изпусна възможността да се доближи до Лудогорец, по-точно направи така, че да се отдалечи. Като мач не искам да коментирам, защото в края на краищата всеки си има своето виждане – никога не съм коментирал играта на ЦСКА, няма и да го направя. Като фен подкрепям ЦСКА, но знам, че каквото и да кажа, ще се приеме по различен начин от различни хора – някои ще се засегнат, други ще се поласкаят, трети ще се разсърдят… Затова моето желание е само да подкрепям любимия ми отбор.

-В сряда е реваншът срещу Ботев Пловдив за Купата на България. Мнозина определиха този двубой за мач на сезона и спасителен мач. Така ли е?
-Купата на България никога не е била от такова голямо значение за ЦСКА, купата винаги е била утешителна. Ние никога не сме се примирявали с този трофей. Мен и моето поколение специално така са ни възпитавали. Аз не приемам някои изказвания на хора в клуба. На италианеца трябва да му се обясни, че ЦСКА и митологията, която винаги е съществувала, не трябва да се променя. ЦСКА трябва да побеждава и да става шампион с цената на всичко. А не да се правят изказвания, че не е задължително да станем първи, че може да вземем купата… Няма такъв филм, в ЦСКА са ни възпитавали победа и само победа. Ако ЦСКА не стане шампион, винаги сме го приемали като провал, като трагедия. Не може да принизяваме нивото на ЦСКА към всички останали клубове. ЦСКА винаги трябва да бъде на върха с цената на всичко. Този манталитет на победител никога не трябва да угасва в редиците на ЦСКА. От ранга на такива изказвания на част от ръководството – не са ми приятни, казвам го като цесекар. Далеч съм от сегашното ръководство, но знам Гриша Ганчев каква куче марка и характер е и се учудвам, че се допускат такива изказвания от хора, които нямат понятие. Звучи критично, не исках да критикувам, но не мога да се сдържа в този момент с такова изказване.

-Вероятно този човек все още не осъзнава какво е ЦСКА?
-Да не им дават възможност за публична изява. Това показва, че мястото му не е там.

-Лудогорец поведе с 5 точки, притеснителна разлика ли е това за оставащите кръгове до края на шампионата?
-Нищо не е загубено, имаме директен двубой, а и те ще играят с другите отбори от първата шестица. Битката трябва да се води докрай. Манталитетът на всички клубове в Европа, които се борят да бъдат шампиони, бият се до последния момент и когато шампионатът е оспорван до последния мач, до последния гол, това е истината във футбола. Това поддържа цялата спортна общественост, затова футболът е магия. А не да се получи разлика от 3-4 точки и да се предаваме. Напротив – мобилизация, пълен предел, всичко трябва да бъде на топ ниво в момента. Безкомпромисно да се следва всеки мач и да се обмисля всяка стъпка. Едно – да не сбъркаме ние и второ – да направим така, че съперникът да сбърка.

-Съвсем скоро правих интервю с Аспарух Никодимов. Той каза, че само двама души в момента могат да се справят в ЦСКА – Стойчо Младенов и Любослав Пенев. Какво мислите за Любо Пенев, справя ли се в ситуацията?
-Благодаря на бате Паро, че ни оценя по такъв категоричен и ясен начин. Любо утвърждава тази последователност на кадри, които са в състояние да промени положително нещата. И аз се радвам, че му се гласува доверие, защото е доказано, че хора отвън, са сто процента неуспешни за ЦСКА.

-Любослав Пенев обаче доста остро критикува съдийството напоследък. Дори използва думата клане. Вашето мнение?
-Наистина не мога да взема отношение по тази тема, тъй като не съм наблюдавал всички мачове.

-Какво трябва да предприеме ЦСКА през лятото, накъде може още да се развива?
-Първо – пълен спортно-технически картбланш на треньора и второ – надявам се ЦСКА да надгради пунктовете, които са слаби и не се оправдаха тази година. Да се подменят без компромиси, защото в ЦСКА няма място за живуркане,  ЦСКА не е сиропиталище, там трябва да бъдат най-добрите във всяко отношение. На всеки едно ниво – селекционната политика, трансферната, покупко-продажбите, спортно техническата част, всичко.

-И за финал, какво бихте казали на феновете на ЦСКА, които винаги са показвали уважението и любовта си към вас?
-Взаимни са уважението и любовта. Аз никога няма да забравя годината, в която дойдоха при мен, работехме с Титан, в един момент, в който имаше напрежение. Помолиха ме с цената на всичко да не си тръгвам, защото до този момент в историята винаги съм си тръгвал от ЦСКА, когато нещата не са такива, каквито смятам, че трябва да бъдат, а не са. Феновете ме помолиха да водим битката заедно. И тогава естествено спонтанно обещах, че няма да си тръгна, че ще защитавам ЦСКА, както винаги съм го правил заедно с тях. И ние успяхме в тази битка. Така трябва да бъдат всеки един момент – задружни и обединени, както тогава, да отстояват марката ЦСКА навсякъде.

Господа шефове на ЦСКА, не убивайте тръпката ни

Posted on: ноември 9th, 2016 by МИГ No Comments

Пиша тези редове до шефовете на ЦСКА. Нещо като отговор на тяхната декларация, публикувана снощи. Написах ги със сърцето си..

Уважаеми босове – страст, любов, болка, радост, щастие, тъга, живот. Това е за мен ЦСКА. И когато ЦСКА загина на 13 юли тази година, сякаш нещо се отдели от мен и отлетя в небитието. А когато трябваше да избирам между двата нови клуба, аз избрах вашия – каквото и да ми костваше това… Припознах го. Повярвах му. Онази тръпка, която се беше изпарила, започна да се връща при мен.

Знаете ли, вече 23 години съм спортен журналист. Никога не съм крил клубните си пристрастия, но същевременно винаги съм настоявал екипът, който ръководя, да показва безпристрастие, тъй като така повелява журналистическото верую. Винаги съм се стремял да бъда обективен в коментарите си, за което неведнъж съм бил обвиняван, че изповядвам „синята”, а не „червената” вяра.

Обективен бях и в последните си писания, сътворих ги с разума си, а не под нечия диктовка. Не ме познавате достатъчно добре, уважаеми босове  – не съм се слагал на никого, нито пък съм правил опити да се харесам на други отбори. Аз харесвам един отбор и това е ЦСКА. Нито пък съм се стремял да манипулирам армейската общност. Казвал съм какво говори душата ми. Ще го кажа и сега. За мен Едуард Йорданеску е неподходящият треньор на „червените”. За мен само и единствено Стойчо Младенов и никой друг има силите, качествата и възможностите да води ЦСКА. Защото той е цесекар – истински, такъв, какъвто клубът има нужда в този момент.

Като стана дума за манипулация, вие готови ли сте да се закълнете, че не сте търсили Младенов и не сте го предупредили за предстояща среща с вас в близките дни. Аз написах тази новина, не за да внасям разногласия на „Армията” и не защото някой друг ми е подшушнал, а защото това е истина. Самата истина!

Ще бъда откровен с вас. Познавам Стойчо повече от 20 години. И никога, ама никога досега не ми е звъннал и не ми е казвал „напиши това, напиши онова”. Камо ли да настоява за реклама. Божичко, та тя не му е нужна, защото той отдавна е влязъл в историята на ЦСКА – и като футболист, и като треньор. Зад него стоят повечето „червените” фенове, повярвайте ми. Да, има и такива, които му завиждат и които се опитваха всячески да го унижат и убият психически. Но болшинството е с него. А сред това болшинство има и такива фенове на ЦСКА, които още не са се осмелили да припознаят настоящия клуб. На прага са да го сторят, но не са го направили. Не убивайте тяхната тръпка, която е на път да се завърне, не убивайте и моята тръпка. Защото без тръпка и без публика ЦСКА няма да го има.
РУМЕН ИЛИЕВ/БЛИЦ СПОРТ

Качвайте го на лодката, пускайте го по Дунава и да си ходи! (ода за Стойчо Младенов)

Posted on: септември 23rd, 2016 by МИГ No Comments

Легендарният Георги Димитров се оказа прав. Едуард Йорданеску не става за треньор на ЦСКА.  И както Джеки обяви – да го качват на една лодка, да го пуснат по Дунава и да си ходи обратно в Румъния. „Армията“ не е училище за треньори. „Армията“ не може и не бива да бъде поверена на някакъв румънски нехранимайко, който сам си вярва, че ще направи от ЦСКА добър отбор. И даже на всичко отгоре поиска време. Време за какво – да унищожи още повече тима ли?

Грешката обаче не е в Йорданеску, а в тези, които го назначиха. Аз съм сигурен, че босовете са осъзнали гафа си и ще го поправят. ЦСКА изпитва въпиюща нужда от добър треньор, от истински цесекар и това е Стойчо Младенов.

Проблемът е, че Екзекутора на Ливърпул е ангажиран с настоящия си тим Атирау до началото на ноември. Ако трябва, да се назначи  временен наставник, след което да се даде шанс на Младенов. Или като втори вариант да извикат Любо Пенев, макар че за мен спасителят ще бъде само и единствено Стойчо! Да прекрати контракта си с казахстанците и да се връща.

Стойчо иска невъзможното

Posted on: януари 28th, 2016 by МИГ No Comments

Стойчо Младенов поиска невъзможното за футбола у нас. Бившият треньор на ЦСКА смята, че държавата трябва всяка година да инвестира по 36 млн. лв. в отборите от „А“ група. Той подкрепи идеята да се създаде Висша лига, в която да участват клубове с бази и финансови възможности, които да получават и държавно финансиране поравно. Според него това трябва да се направи не само за футбола, а за всички спортове.

„За държавата не е проблем на 12 клуба да дава по 2-3 млн. на година. В Турция и Сърбия не е ли така? Защо да не бъде и при нас. Много ли са за една държава 36 млн.“, заяви Младенов след церемонията по награждаването на най-добрите спортисти на ОСК ЦСКА.
„По най-бързия начин клубовете, които имат бази и възможности, трябва да са в тази Висша лига.

Идеята за рестарт на българския футбол трябва да се осъществи. Но това трябва да се случи с помощта на държавата. Тя трябва да упражнява контрол върху футболния съюз“, допълни Младенов. Той обаче пропусна да припомни, че по устав на ФИФА правителствата нямат право да се месят в управляването на футбола. В противен случай лицензът на дадената държава се взима.

Според Младенов, който в момента е без работа, не е нормално в елита да не бъдат ЦСКА, Литекс и Локо Сф. „А група изглежда смешна, аматьорска, без качество и без интрига. След комунизма Литекс е най-работещият и най-успешният футболен проект в България. С лекота се взе решение, което не трябваше да се взима. Трябваше да се помисли за футбола. Аз не съм за компромисите, но след като 25 години са се правили, защо не се направи още веднъж в името на футбола“, каза още Младенов и подкрепи думите на Наско Сираков, че шампионът на България е бил определен в канцелариите на БФС.

„Когато говорех истините в очите, мен ме наричаха ревльо, плачко и какъв ли не. Ама явно съм бил прав в тези две години в това, което съм коментирал. Защитавах ЦСКА, залагах името си и авторитета си, а каква подкрепа получих? Никой не застана зад мен. Сега, когато катурнаха клуба, дайте да видим какво да правим. То мандалото хлопна“, завърши Младенов.

Стойчо се отказва от парите си от ЦСКА

Posted on: януари 9th, 2016 by МИГ No Comments

Бившият треньор на ЦСКА Стойчо Младенов излезе с официална позиция по повод факта, че името му се появи в списъка на кредиторите, които имат вземания от „червения“ клуб. Данните в Търговския регистър сочат, че „армейците“ му дължат близо 300 000 лева. Той обаче декларира, че не смята да търси вземанията в името на любимия си клуб.

„Уважаеми приятели,

Новата година дойде, а хубавите новини за нашия любим ЦСКА продължават да липсват. Всеки ден из общественото пространство се редят имена на хора и фирми, които са кредитори на клуба. Всеки от тях има своето право да си търси правата. В списъците е и моето име, заради което аз съм длъжен да взема отношение.

В целия си съзнателен живот Стойчо Младенов е бил морално свързан с ЦСКА. Дали като малък футболен запалянко, дали като футболист, дали като треньор или както сега – просто като един искрено обичащ клуба човек. Поради факта, че зложелателите на нашия любим тим са толкова много, искам да им кажа едно нещо. И затова ще цитирам не за първи път един от най-великолепните плакати на Сектор Г: „От огъня на вашата омраза остана само пепелта, нашата любов е вечна! Винаги ще има ЦСКА!” Точно така, уважаеми приятели, винаги ще има ЦСКА. И Стойчо Младенов никога не би попречил на доброто бъдеще на клуба. Само аз си знам през какви най-вече психически изпитания минах през последните три години и знам, че не съм заслужил да работя, без да ми плащат месеци наред. Само аз знам колко неверни спекулации бяха изговорени за мен от хора уж израсли в клуба и седели многократно на масата ми, а за съжаление не един и двама им повярваха. Днес ще кажа това – в името на бъдещето на нашия ЦСКА аз съм готов на всякакви компромиси за парите, които имам да получавам, и въпреки че са съвсем честно заслужени. В името на каузата ЦСКА аз жертвах здравето си, така направиха моите помощници, направихте го и вие, истинските „червени” сърца.

Не мога да говоря от името на останалите кредитори. Не мога да взема решения вместо тях. Само мога да апелирам към всички, които живеят с идеята ЦСКА и имат да получават суми: „Сега е най-важният момент в историята да покажем, че сме армейци! Нека не сме ние тези, които ще обърнат окончателно ЦСКА. Нека сме тези, които ще опитат да вдигнат славната емблема!”
Ако държавата иска наистина да помогне на ЦСКА, нека потърси отговорност от тези, които са натрупали дълговете към НАП.

Аплодирам усилията на Гриша Ганчев да оздрави и спаси ЦСКА. Познавам го от 30 години и знам, че той наистина милее за емблемата. Всички, които сме свързани с ЦСКА, трябва да помогнем на човека, който иска да спаси клуба ни от изчезване. Аз съм сигурен, че ЦСКА ще бъде и ще пребъде. И скоро пак ще се радваме на победи и във вечното дерби, и на титли, и на европейски успехи.

С уважение: Стойчо Младенов“

Според внесения от синдика на ЦСКА Дора Златева Милева – Иванова в Търговския регистър списък с 50 кредитори на ЦСКА, специалистът, роден в село Плоски, има да получава  135 987 лв. неизплатени заплати, 26 400 лв. премии, 78 233 лв. допълнително възнаграждение за сезони 2013/2014 и 2014/2015 г. и 6830,87 лв. лихви, или общо 247 450,87 лв. Синът му Стойчо Ст. Младенов, който беше привлечен отначало като скаут, а после като помощник-треньор в щаба му, пък е включен в списъка на кредиторите със 17 600 лв. премии за 2014 и 2015 г.

Стойчо: ЦСКА само в „А“ група!

Posted on: юни 23rd, 2015 by МИГ No Comments

Бившият треньор на ЦСКА Стойчо Младенов заяви категорично, че мястото на „червените“ е само в „А“ група и никъде другаде. Специалистът използва личния си сайт, за да изкаже какво мисли за темата около ЦСКА в последните седмици.

Мислех, че 2013 година е най-тежката в историята на ЦСКА. Не бях прав. Днес нашият клуб е изправен пред пропаст, която може да сложи край на съществуването му.

Днес искам да кажа няколко думи не като бивш футболист и треньор на ЦСКА. А като човек, който е чедо на най-голямата емблема на българския спорт. Мястото на ЦСКА е в „А“ група и никъде другаде“, започна Младенов.

„Като цяло спортът ни е в толкова лошо състояние, че остава и малкото, което имаме, да го затрием. За първи път в лицето на министър Красен Кралев виждам протегната ръка специално към футбола. За първи път ЦСКА има шанса да се развива като нормален клуб в демократично време, придобивайки базите си. Но…

ЦСКА прави всичко възможно да изчезне. Многократно съм казвал мнението си за предишните собственици от последните десетина години. Няма смисъл да се повтарям, защото спасението е в бъдещето, а не в миналото.

Държавата, БФС, всички бивши играчи, треньори и на първо място всички фенове сме длъжни да спасим ЦСКА. Очевидно е, че клубът е изправен на страната на срама заради свои управници през годините.

Очевидно е, че са нужни компромиси. Ако има законова рамка, която да спаси името ЦСКА, то нека бъде направена. Сега и на мига! Под спасение разбирам единствено участие в „А“ група и битка за титлата, с която всички сме свикнали. През 2013 година всички вие ударихте с юмрук по масата и забранихте ЦСКА да изчезне. Нека да го направим още веднъж заедно.

Съзнавам колко „доброжелатели“ имам и как веднага ще изкарат колко користни са моите думи. Още преди да започнат злобните коментари по мой адрес, ще им отговоря – аз не се натискам да се връщам в ЦСКА! Моето сърце никой не може да го извади от ЦСКА.

Аз съм половин век армеец и ще умра като такъв. ЦСКА ми даде възможност да се изградя като човек, да създам прекрасно семейство и да се чувствам щастлив. И така ще бъде, ако ЦСКА е на своето място – на върха в българския футбол“, написа още Младенов.

Скандално: Младенов струва на ЦСКА поне 480 000 лв. на сезон

Posted on: април 20th, 2015 by МИГ No Comments

Вече бившият треньор на ЦСКА Стойчо Младенов струва на клуба поне 480 000 лв. на сезон, става ясно от публикувания от агенция „Спортал“ договор на специалиста.

Според параметрите в него, за сезон 2014/15 г. Младенов получава по 15 000 евро на месец, като отделно от тях трябва да вземе и 4 транша по 15 000 евро. През сезон 2013/14 заплатата му е била 10 000 евро, а за 2015/16 тя скача на 20 000 евро. Траншовете от 15 000 на всеки три месеца обаче остават.

Извън тези суми ЦСКА се задължава да изплати на треньора си 10% от ефективно получените суми от всички приходи от спонсори и рекламодатели, които са били осигурени с негово съдействие. При продажба на футболист от тима, независимо дали в България или чужбина, Младенов трябва да получи 3% от сумата. Което означава, че само от трансфера на Серджио Буш в „Шефилд Юн“ на треньора трябва да се изплатят 15 000 лв., като срокът за това е 7 дни след продажбата на играча.

Сметките показват, че Младенов е струвал на работодателите си 240 000 евро през последния сезон, като в тази сума не влизат приходите от реклами, спонсори и продажби на играчи. Отделно от това, посочената при развалянето на договора неустойка е за 200 000 евро, като треньорът вече обяви (макар и само устно), че ще се откаже от нея. Той обаче настоява да получи всички заплати, които му се дължат. Както и заработените премии, които с 150 % в сравнение с тези на играчите.

Стойчо се оправдава: Вкарах 3 млн. в ЦСКА

Posted on: април 17th, 2015 by МИГ No Comments

Бившият треньор на ЦСКА Стойчо Младенов отговори на нападките на един от основните акционери на клуба Петър Манджуков. Бизнесменът обвини Младенов за сегашното състояние на тима.  Реакцията на Екзекутора бе светкавична. Бившият треньор на ЦСКА публикува в сайта си съобщение, с което каза своята истина за събитията на „Българска армия“.

Декларацията на Стойчо Младенов:

„Скъпи фенове на ЦСКА,

Бях решил да не взимам повече отношения за събитията около любимия ни клуб в тежък спортно-технически и управленски момент. Г-н Петър Манджуков си позволи да ме нападне директно и съм длъжен заради вас, а и заради собственото си достойнство, да му отговоря.

На първо място имах огромно уважение към г-н Манджуков. Вече не. Ще започна с репликата „Не сме ги довели тези играчи“. Вероятно г-н Манджуков е забравил как тези „некадърни футболисти“ се представяха през 2014 година. Да, те са моя селекция и твърдя, че са едни от най-добрите в българския футбол. Същият отбор завърши миналата година с най-добра защита, а в последните 2-3 мача остана втори като най-добра атака. Двадесет кръга бяхме на първо място, за цялата 2014 година бяхме тимът с най-много събрани точки.
Същите футболисти се раздаваха с плам и бяха пленени от идеята ЦСКА, от вас феновете на отбора. Сега не е така и като всеки фен търся причините. Проблемът дойде в края на зимната подготовка и бе вкаран отвън.

Може би г-н Манджуков много по-добре знае как е станало това, защото със старта на неговите появи започна и свободното падане на ЦСКА. Аз твърдя, че с елементарна подкрепа от ръководството този отбор имаше шанс да стане шампион. Нека г-н Манджуков каже дали е спрял медикаментите през последния месец преди старта на мачовете. И това е само капка в морето от проблемите, с които засипа ЦСКА.

Продължавам с прословутата ми заплата. Никога не съм казвал, че получавам малко пари. Напротив. В цял свят всяка стока си има цена. Това се отнася и за футболисти, и за треньори. През целия ми живот съм се опитвал да се подобрявам. Като футболист извървях пътя от Димитровград до ЦСКА и после Португалия.

Развивах се нагоре и цената ми растеше. Същото е и като треньор. Не съм сигурен дали г-н Маджуков е чувал имена като Ариго Саки, Боби Робсън, Свен-Йоран Ериксон и Феликс Магат, но аз съм гледал стотици техни тренировки. Учил съм се от най-добрите. После постигнах успехи на три континента като треньор и е съвсем естествено знанията ми да струват пари. Не съм имал повече от няколко месеца пауза в кариерата си и това означава, че ме ценят и търсят. Какви са успехите ми, ще оставя на г-н Манджуков сам да провери. Ще му кажа само, че докато водих ЦСКА, в „А“ група нямаше по-успешен треньор от мен. Никой от действащите в момента колеги не е спечелил две титли. През последната година и половина в касата на клуба са влезли около 3 милиона евро от трансфери на футболисти благодарение на работата ми. Доста повече от тази моя заплата, която не спират да дъвчат.

При всичките ми назначения в ЦСКА не съм преговарял за финанси. Каквото ми бе предложено от покойния Илия Павлов, от Васил Божков, от Александър Томов и от Димитър Борисов, съм го приемал без пазарлъци. При последното ми назначение Томов предложи разсрочено да ми изплати заплатите от времето на „Титан“. При това управление взех само една заплата за девет месеца работа. Благодарен съм му за изпълнения ангажимент.

Г-н Манджуков твърди, че заради моите пари други служители не са си получили своите заплати. А след като признава, че сега имам да взимам, то аз получавал ли съм си ги навреме? Добрият работодател би трябвало да плаща редовно на всичките си служители, а не да се оправдава с един. Ще ви припомня как г-н Манджуков сам призна как разпитвал колегите си в най-големия ни конкурент за титлата, за да прави сравнения за заплатата ми. А сравни ли заплатите на футболистите? И дали е само съвпадение присъствието на неговия служител Караманджуков от Родопа (Смолян) сега в Разград? Прекалено много съвпадения се получиха в последните 2-3 месеца и все са в ущърб на ЦСКА, когато уж влязоха мощни инвеститори.

Г-н Манджуков казва, че било по-добре ЦСКА да фалира. Дори нарича нашата любов „предприятие“ и се страхува, че щял да си загуби парите. Очевидно за него ЦСКА е наистина обикновено предприятие и сделка, която се е провалила. За разлика от него аз се борих срещу фалита и през лятото на 2013 година, и през всички останали месеци. С всички в клуба се борихме за съществуването на ЦСКА. И не само – за титлата! Гордея се, че ме нарече патриот на ЦСКА. Такъв съм, каквито сте и всички фенове. След мача с Ботев казах, че това не е моят ЦСКА. Бях абсолютно директен и точен. Надявам се, че някой ден ще излязат и доказателства за всичко, което се случи в последните месеци. За последно ще кажа на г-н Манджуков – ЦСКА не е нито Родопа, нито предприятие, за да говори с лека ръка за фалит. За фалит е говорено само при „Титан“ и днес – очевидна е приликата и тенденцията. Това ли искат феновете? Убеден съм, че и след него ЦСКА ще го има и ще е първи! Както бе през 2014 година!

Циркът продължава: Стойчо пак се връща в ЦСКА!

Posted on: март 26th, 2015 by МИГ No Comments

Стойчо Младенов ще влезе в ръководството на ЦСКА до 10 дни, разкри Александър Томов на пресконференция.  Мажоритарният акционер на „червените“ бе категоричен, че „гаврата със Стойчо Младенов няма да бъде простена“.

„До 10 дни Стойчо Младенов ще се върне в ръководството на ЦСКА. Няма да коментирам на какъв пост. Възможно е на ръководен пост. Треньорското ръководство остава. Треньорите на отбора са обявени, Галин Иванов, неговите помощници и Сашо Борисов“, каза още Александър Томов.

„Не бих се извинил. Аз обичам Стойчо, той е мой личен приятел и другар. Той не трябваше да се подвежда по тази атака. Това беше фронт. Той си подаде оставката без да ми се обади. Постфактум научих на какво е бил подложен, на какво е бил подложен преди първия мач, оттам идва атаката срещу ЦСКА, то се отразява на футболистите“, Стойчо Младенов.

„Естествено, един ден му писва. Аз не се извинявам на Стойчо, разбирам защо е постъпил така. Аз му предложих да се върне в ЦСКА, ще уточним точната позиция.“  „Той е бил в огромно нервно напрежение в последните 5-6 дни. Треньорите са подложени на най-голямото нервно психическо натоварване. Като дойде отвътре такова нещо, разбирам реакцията. Няма да ви мине номерът, Стойчо Младенов ще се върне в ЦСКА.“

„След пресконференцията на семействата си казах, ОК, може би имат друго виждане. До онзи ден…За политически елемент не искам да говорим“, каза мажоритарният акционер на ЦСКА.

„Треньорският състав трябва да си върши работата, за която сме се разбрали. Първите ни впечатления са отлични. Толкова години, ще изразя възхищението си. Галин 7 години работи в ДЮШ и винаги е бил мъжко момче. И Владо, който е с голям международен опит, с много езици, и веднага стана приятел с момчетата“, допълни Томов.

„Стойчо Младенов има нужда да си почине. Това, което съм говорил с него, бе казано пред вас. Като има повече информация, ще съобщим“, каза още Александър Томов по време на своя брифинг. „Във футбола имаш друго ценообразуване. Няма как голям треньор да го хванеш с ниска заплата. 2013-а благодарение на този човек бе формиран отбор. Той си подаде оставка. Ако ще работи в ЦСКА, ще работи при друга заплата, много по-ниска.“

„Аз приемам, че заплатата на Стойчо Младенов бе достатъчно висока, но Стойчо Младенов е стълбът, който направи ЦСКА най-добър отбор за 2014 година. Имахме някакви намерения за бъдещето, но не да прекратяваме договори и да говорим публично“, уточни още Томов.

Стойчо пак се врътна: Отново напуска ЦСКА

Posted on: март 20th, 2015 by МИГ No Comments

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов обяви в личния си сайт, че напуска „червените“.

На последната тренировка на отбора той си е взел сбогом с играчите и бил категоричен, че вече няма как да бъде разубеден да остане.

Не е ясно кой ще води ЦСКА в първия плейофен мач срещу „Берое“ в събота. Очаква се с Младенов да си тръгнат и част от помощниците му.

Вижте какво написа наставникът:

Скъпи фенове на ЦСКА,

Изключително трудно ми е да напиша тези думи, но дойде моментът да се разделя с любимия ни клуб. Тръгвам си с ясното съзнание за преизпълнен дълг към най-голямата кауза в живота ми.

Днес, на 20 март подавам молба до арбитражната комисия на БФС, за да разтрогна договора си. Имам основание да го направя, имал съм го през всичките тези месеци. Това не е предателство към ЦСКА или към вас! Това е единственият начин да запазя честта си. Не искам нито една стотинка, която не съм заработил. И този акт въобще не е за пари. Вчера всички вие видяхте, че доверието в мен бе свалено публично. Сложиха ми примка на врата. Нямам право да остана треньор на ЦСКА, когато основните акционери не ми вярват. В това число не поставям Александър Томов. Заради него аз два пъти се отказах от оставката си в последните дни. Той истински държеше на мен и не ме пускаше. Но нещата се промениха. Не се притеснявам от поставената ми цел да станем шампиони. Напротив – ЦСКА ме научи винаги да се боря за титлата. За съжаление има едно голямо „но”. Във футбола задължителни цели не се поставят. Дори при най-големите грандове. Камо ли 10 кръга преди края на сезона. Особено в ЦСКА, където повече се говори за дългове, отколкото за футбол. Защо не ми поставиха тази цел през лятото, когато заминахме с 9 полеви футболисти за лагер в Холандия? А в нашия случай ние сме в напълно неравноправно положение срещу съперника, с когото се борим – селекция, финанси, база, условия за работа… Истинската цел на ЦСКА днес е да стъпи на крака и да съществува. Почувствах се като човек, осъден на смърт, без да е направил престъпление. Знам колко е трудно да се намери нов треньор за едно денонощие. Но също знам, че не аз се отказах от битката за титлата. До коледните тържества, когато празнувахме първото място и многото победи, всички бяхме като юмрук – ръководство, треньори и футболисти. От един месец не е така.

Вие, истинските „червени” фенове, помните какво казах след загубата от „Ботев” – това не е моят ЦСКА. Не е отборът, който побеждаваше с плам в очите и благодарение на вас. Не е отборът, който тренирах в Анталия и за който едно доказано световно име като Ангел Йорданеску каза, че е изненадан от силата на ЦСКА след двубоя срещу Стяуа. В първите три мача видях неестествени неща. Повтарям – това не е моят ЦСКА. Не е вашият ЦСКА. Повече от всичко на света бях амбициран да спечелим титлата. Напук на всичко и на всички. Но…

Главните акционери вече не ми вярват и това беше видно. Доверието е първото условие за постигане на цели. Аз не абдикирам. Аз виждам, че нещата са предрешени и няма нужда да ме чакат до края на сезона – ето аз си подавам оставката. Правя го чрез БФС, защото няма смисъл да продължаваме глупава игра на „иди си, ела си“. Защото сигурно пак няма да ми приемат оставката, която толкова искат. Веднъж вече опитаха да ме унижат с дисциплинарно уволнение гробокопачите на ЦСКА, когато се борих срещу свои и чужди при адски условия и интриги, а ми казаха, че не ходя на работа. Не желая подобни сцени и сега. Не аз съм предателят, че си тръгвам! А кой е? Историята ще го съди. Сега чух, че трябва на всяка цена да спечеля титлата. Повече от всички го искам. Но за съжаление ЦСКА няма силите да бъде конкурентноспособен на този етап. Чух на пресконференцията, че ръководството щяло да изплаща заплатите. Какво по-нормално? Това е задължение на всеки ръководител във всяка фирма! Мнозина хвърлят кал, че сме били на 40-дневен лагер в Анталия. Вярно е, много е! Толкова дълъг бе, защото нямахме пари да платим на два пъти самолетни билети. Бяхме при добри условия, но какво по-нормално има за лидера в „А” група? Не беше невиждан лукс. Редом с нас тренираха женският отбор на „Люцерн” и още няколко аматьорски тима от Австрия и Швейцария. Казвам всичко това не като оправдание, а като обяснение срещу клеветите на толкова злите хора, които не спират да говорят срещу мен и срещу ЦСКА. Не е срамно да нямаш пари. Александър Томов заслужава паметник, защото успяваше да направи и невъзможното да съществуваме. В тези моменти той беше сам, другите едри акционери незнайно защо „не играеха в мача” в последните месеци. Ще ви кажа едно – в Анталия нашият тим имаше един облик, в официални мачове – друг. Всеки може да търси за себе си къде са причините.

Последната година и половина бе най-тежка за ЦСКА и за мен. Но бяха сладки месеци. Сладки, защото през този период всички заедно спасихме нашия клуб от изчезване. Много пъти съм казвал, че феновете на ЦСКА имат сила, която никой друг не притежава. Да, вие спасихте своя клуб. С подкрепата, която оказвате във всеки момент.

Аз се стараех през цялото време да бъда достойна част от вас, от ЦСКА. Затова не се предадох в лятото на 2013 година. За съжаление от толкова много велики имена в историята ни никой не поиска да ми помогне. Някои предпочетоха да играят мачове за ветерани, други просто се скриха. Отказаха да застанем заедно на барикадата в името на ЦСКА. Няма ги и сега, появяват се само неколцина, които критикуват в полутрезво състояние. Скриха се и когато трябваше заедно с вас да купят акции. Не за да печелят дивиденти, а за да бъдат съпричастни. Дори си позволиха да ви убеждават да не купувате акции, защото било глупост. Не е глупост да следваш любовта си и да даде нещо за нея. Аз имам 80 000 акции и се гордея с тях. Но всеки си носи кръста. Прозвъних на всички богати хора в България, които можеха да спасят клуба ни. Отзова се само Александър Томов. За това този човек заслужава уважението ви.

Аз не абдикирам от битката. Не се притеснявам, че сме загубили три мача – това е част от битието на всеки отбор. Между акционерите в клуба има огромно напрежение относно моята особа. В дните преди взимането на лиценза и в битката за титлата ЦСКА има нужда само от единство и спокойствие. Затова не мога да си позволя моето име да е ябълка на раздора между хората, които финансират клуба. Оставям ЦСКА на второ място и на три точки от Лудогорец. Оставям един изключително добре подготвен отбор.

Подвигът е на лице! Заради безкрайните задължения, завещани от онези, които искаха да погребат ЦСКА, много обещания останаха неизпълнени. Имахме и имаме безброй вътрешни проблеми, които ще си останат в кухнята. Но всички ние стискахме зъби и се борихме. Не позволихме ЦСКА просто да живурка в първенството, а винаги да се бори за първото място. Това е кармата на нашия клуб. Така е било, така и ще бъде. ЦСКА не е герой за един ден, а институция за цял живот.

Недейте да слушате пажовете на гробокопачите. Онези, които сеят интриги, уплашени от силата на ЦСКА. Недейте да вярвате на хора, които мечтаят ЦСКА да го няма. Тези интернет слуги не успяха да ни пречупят с лъжите си. Бях подложен всекидневно на водопад от лъжи от самозвани журналисти и медии, които калкулират всяка буквичка от интригите си. Моята заплата се превърна в тема №1 на държавата, без въобще хората да знаят истинския й размер. Ако съм искал да работя за сериозни пари, щях да приема една от немалкото оферти от чужбина. Аз нямах право да оставя ЦСКА, защото не бе стъпил здраво на краката си. За мен това бе много по-важно от всички пари на света.

Злословниците наговориха толкова лъжи за мен и семейството ми, на които нямам намерение да отговарям. Признавам – битката ме умори прекалено много. Не на терена, а извън него. Заради ЦСКА и благодарение на вашата безкористна подкрепа издържах. Очаквам старт на поредната лавина от лъжи и твърдения как ще съдя ЦСКА. Ще побързам веднага да им отговоря. Няма да съдя ЦСКА. Смятам, че съм заслужил да получа изработеното до днес. Така е било и при предишните ми престои като старши-треньор на отбора. Тръгвам с гордо вдигната глава като човек, който успя да спаси от изчезване футболната емблема на целия български спорт. Гордея се с това. ЦСКА ми даде много, изгради ме като човек. А съдбата ми даде сили, позволи ми да се отплатя по най-добрия начин в най-важния момент.

Вярвам, че на мое място ще дойде човек, който ще остави сърцето си за клуба. ЦСКА е жив благодарение на вас. Вие казахте истинското мото на нашия клуб на първото от многото победни вечни дербита след ерата на гробокопачите: „От огъня на вашата омраза остана само пепелта. Нашата любов е вечна, винаги ще има ЦСКА!”

Да, това е истината. Винаги ще има ЦСКА. Затова с гордост се наричам един от сектор „Г”. Такъв съм бил винаги и такъв ще остана до края на живота си.

Поклон пред всички фенове на ЦСКА

Стойчо Младенов

Стойчо Младенов остава в ЦСКА

Posted on: март 18th, 2015 by МИГ No Comments

Стойчо Младенов остава треньор на ЦСКА. Това потвърди главният акционер на клуба Александър Томов на извънредна пресконференция. Екзекуторът два пъти хвърляше оставката си в последните няколко седмици, след като „червените“ влязоха в серия от три поредни загуби. Днес обаче Томов отсече, че промени в треньорското ръководство няма да има.

„Не е имало някакви особени драми около случая. Той е морален човек и след три загуби, естествено, че подаде оставката си, за да поеме отговорност. Има много причини извън него. Оставката не беше приета с няколко аргумента. Първият е, че е трудно по време на плейофи ние да сменяме треньора. Вторият е подкрепата на футболистите и ръководството към него. А на трето място, който и да дойде в момента, трудно ще се адаптира в тези условия и да намери контакт с футболистите“, обясни биг босът на тима.

И продължи с похвалите: „Стойчо Младенов е много способен треньор. В момента анализираме как се стигна до тези загуби, но с решенията, които сме взели, отборът ще тръгне към победи. Ако той прецени, ще ви ги каже в събота“, измъкна се Томов. Освен това той призова и феновете на армейците да подкрепят отбора и да покажат силно присъствие на мача между ЦСКА и Берое в събота.

Томов разкри още, че към момента дълговете на клуба са 12 млн. лв. „В началото дългът бе 37 милиона лева. На 1 август 2013 – 25 милиона лева, на 1.12.2013 г. бе 19 милиона лева. И към 1.12.2014 е 12 милиона. Дългът към НАП е 9,6 милиона лева. От този дълг 8,4 милиона лева е обезпечен. Надявам се да обезпечим още 1 милион. Ние смятаме, че това е най-големият успех. Обещали сме да намалим още 4 милиона от дълга. Имаме дела към КАС и се надяваме да се справим“, сподели Томов.

„По делото на Градев и Вучков смятаме, че ще го спечелим. ЦСКА ще направи ново финансово планиране за 2015 г. Работим усилено по нова акционерна структура и изясняване на тези плащания. Никой не е вярвал, че миналата година постепенно всеки от опашката ще си вземе парите. Има хора, на които още не е платено от Титан.

Разходът от 2014 г. По стари задължения са 3,9 милиона лева. На Иван Иванов от 450 000 лева е платено половината и е приключил дългът. Най-големият разход – заплати на първия отбора е 5 милиона, 900 000 лева са за администрацията. Общо сме платили 14 300 000 лева. Ако извадите тези 4 милиона, те са точно мъката, клубът не направи пробив в Европа. Сега сме с намерение да постигнем още по-добри финансови резултати. Няма в ЦСКА съществени разходи за комисионни. Имаме приходите от трансфери – Мболи и Чочев, цените са известни. Имаме приход за Буш, който е за новата година.

Очаквам сериозен мач в събота, очаквам прелом и победа и всички очакват това нещо. Всяко подценяване, като срещу Локо Сф, не трябва да бъде факт. Нещата ще тръгнат към победен ход. Имаше спекули за противоречие между старши треньора и изпълнителния директор, Това е абсолютно несериозно. Това е израз на себеотрицание. Тодоров почти не взима заплата, в името на това да има пари за клуба. Г-н Манджуков – не сме имали разговори за стратегическо оставане. Парите му ще бъдат върнати, на етапи. Той има неспортни причини да не остане в клуба, но синът му остава. Г-н Инджов остава в клуба. Приходната част на бюджета за 2015 г. Не е необходимо да казвам. Очакваме тази година два прихода – загубата от Зимбру, която ни открадна около половин милион и публичното предлагане на акции. Всеки трансферен прозорец трябва да правим един-два трансфер понеже УЕФА иска от нас свободни приходи. Влизане в Лига Европа би ни донесло 5 милиона приход“, обясни още Томов.

Главният акционер призна още, че и в момента води преговори за генерален спонсор, но все още няма нищо официално. „ЦСКА ще върви по своя път. ЦСКА до есента трябва да получи генерален спонсор. Зависим от класирането. Ако пробием, ще се получи прекрасна история. Няма как да стигнем за месец до покрива. В клуба има само вливане на средства, при Титан са отивали в Титан спорт, а разходите са за сметка на клуба. Не искаме срещу 100-200 хиляди лева да запушим мястото на фланелките. Сложили сме лимит от 1 милион евро за година. Говорим за западноевропейски концерн. Аз съм преговарял с 10-15 фирми, но сме в сериозна криза. Има фирми, които се занимават само със себе си“, каза още Александър Томов.