Posts Tagged ‘Стойчо Стоев’

Стойчо Стоев за гостуването на ЦСКА: Предстои ни шампионски мач

Posted on: май 9th, 2019 by Пламен Иванов No Comments

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев даде пресконференция в Разград преди ключовия мач за титлата срещу ЦСКА. Двубоят от 33-ия кръг на Първа лига е в събота от 20:15 часа на стадион „Българска армия“. Преди него Лудогорец води с 3 точки на „червените“.

„Неминуемо мачът с ЦСКА е решителен, мач за шампионската титла. Играем срещу конкурента, мач за три точки, няма как да не бъде решителен“, коментира Стойчо Стоев на пресконференция в Разград.

„И самите футболисти оценяват важността на двубоя. Този мач може да реши шампионската титла. Мотивацията е на пределно ниво, не се съмнявам в това. В момента не мога да конкретизирам кой ще е най-важният фактор за решаването на двубоя. Двата тима си преследват целта“, продължи наставникът на „орлите“.

„Ясно ми е, че ЦСКА ще имат огромната подкрепа на феновете си, ние сме свикнали да играем в такава обстановка. Публиката ще е импулс за тях. По какъвто и начин да подходи ЦСКА, по-важен ще бъде нашият подход и да неутрализираме техните силни страни, които знаем добре. И да използваме потенциала си“, каза Стоев.

„На преден план е мачът с ЦСКА, а не би трябвало да гледаме какво се е случило преди. Всеки човек се опитва да коригира нещата, които не са се получили в предишни срещи. Това е мач, в който не можем да говорим какво лице ще покажем, по-важно е какъв ще е крайният резултат”, добави 56-годишният наставник на Лудогорец.

Левски уволни Стойчо Стоев!

Posted on: май 13th, 2016 by МИГ No Comments

Управителният съвет на ПФК Левски АД реши да предложи на старши треньора Стойчо Стоев прекратяване на договора му по взаимно съгласие.

Предложението беше прието, информираха от клуба.

ПФК Левски АД благодари на Стойчо Стоев за досегашната му работа и му пожелава професионални успехи занапред.

Както вече беше съобщено, за 16:30 часа на стадион „Георги Аспарухов“ е насрочена пресконференция на Стоев и Георги Иванов.

Стоев е недоволен от ставащото в „Левски“

Posted on: април 8th, 2016 by МИГ No Comments

Треньорът на „Левски“ Стойчо Стоев изрази недоволството си от случващото се в „Левски“ и най-вече от работата по селекцията за следващия полусезон. Вчера той разкри, че в клуба не се работи по предложените от него параметри относно привличането на нови играчи. Стоев също е притеснен и от факта, че един от основните халфове на тима – Мигел Бедоя, вероятно ще напусне след края на сезона.

„Не работим по лятната селекция с тези параметри, които поисках. Оставането на Бедоя също не е сигурно, при него има проблеми от лично естество и по-скоро нещата ще отидат в негативна за нас посока“, обясни Стоев, като отказа да коментира дали самият той ще остане в тима след края на сезона.

Съвсем наскоро специалистът получи ултиматум да спечели всички оставащи срещи до края на първенството и тогава ще се преценява дали ще му бъде позволено да позволи да продължи работата си с тима. Стоев обаче е категоричен, че ще говори за своето бъдеще едва след месец.

„Един отбор се нуждае от време да сработване и за стиковане. Ние, след мача с „Лудогорец“ в началото на полусезона, играем винаги в различен състав. Всеки път ни липсват основни футболисти, които са контузени или наказани. Имаше мачове, в които излизахме с по 5-6 юноши. Това ми попречи да изградя състав със стил на игра – нещо към което се стремях“, обясни треньорът.

Стоев разкри, че най-вероятно в днешното домакинство срещу „Ботев“ ще може да използва защитника Александър Александров, халфа Джереми де Нойер и нападателя Джъстин Менголо. Тримата бяха извън строя заради различни травми, но вече са възстановени. А дали ще попаднат в стартовия състав ще стане ясно след последната тренировка преди мача.

„Нямам притеснение, че няма да използваме наказаните Бедоя и Бурабия. Изправяме се срещу стойностен отбор, който ще се опита да ни изненада. Ние обаче сме готови и ще се опитаме да спечелим“, каза още Стойчо Стоев.

Стоев остава в „Левски“ поне до лятото

Posted on: март 25th, 2016 by МИГ No Comments

След продължило близо 6 часа заседание на УС на „Левски“ от клуба обявиха, че треньорът Стойчо Стоев остава на поста до края на договора си – 30 юни 2016 г. Шефовете на клуба са недоволни от представянето на първия тим, но въпреки това промени на този етап няма да бъдат правени.
На заседанието присъства и спортният директор Георги Иванов, който е дал обяснения за неубедителните игри на отбора през пролетта. Шефът на УС на „Левски“ Иво Тонев обяви, че от следващите мачове ще стане ясно дали на Стоев ще бъде предложено продължаване на контракта или ще бъде търсен нов наставник.

„Започнахме сезона със 7 нови играчи и се нуждаем от още време, за да може те да станат добър отбор. Мина времето, когато взимахме решения под емоция. Казахме нашите претенции на Георги Иванов, но не е наша работа да коригираме грешките. Целта оттук-нататък е да спечелим всички мачове до края на сезона“, обяви Тонев.

Председателят на УС на „Левски“ допълни, че клубът е изчистил всичките си задължения. Изключение е само дългът към НАП, който се обслужва редовно. На заседанието вчера е била обсъждана и работата на двете детско-юношески школи – на „Герена“ и на „Раковски“. Разговаряно е обаче само с отговорника за „Раковски – Станислав Ангелов, тъй като шефът на школата Даниел Боримиров е отсъствал заради болест.

Стойчо Стоев пое вина за кризата в Левски

Posted on: март 13th, 2016 by МИГ No Comments

Треньорът на „Левски“ Стойчо Стоев обяви, че той също носи вина за кризата в „Левски“. Специалистът каза, че не бяга от отговорност, но и призна, че при нова грешна стъпка на тима в първенството напрежението ще се увеличи и играчите ще бъдат още по-затормозени психологически.

„В един мач „Левски“ винаги може да загуби – във футбола има поражения, които са част от играта – каза още Стоев, чийто тим утре приема „Пирин“. – В никакъв случай обаче в отбора няма напрежение. То по скоро се създаде от медиите още преди мача с „Лудогорец“ и след него играчите бяха подложени на натиск. Ние сме наясно обаче, че отбор не се прави за месец-два. През януари взехме 6-7 нови футболисти и няма как през февруари те да бъдат на високо ниво. Трябва повече време.“

Треньорът допълни, че през изминалата седмица е пробвал няколко схеми на игра, като не е изключено срещу „Пирин“ да излезе с двама нападатели. Стоев обаче все още не е наясно на кои футболисти ще може да разчита за неделния двубой. Със сигурност срещата пропуска контузеният десен бранител Сашо Александров. Извън строя са още националът Георги Костадинов и младият Борислав Цонев.

„Имаме още няколко контузени футболисти, но тяхното състояние не е толкова тежко. Боби Цонев започна да тренира, но не бива да прибързваме с неговото пускане в игра, за да не стане нов проблем. В момента заедно с медицинския екип търсим причините за многото мускулни травми, за да можем за бъдеще да ги избегнем“, каза още специалистът.

Стоев е на мнение, че отборът на „Пирин“ няма да излезе на „Герена“, за да се надиграва, а ще се прибере и ще разчита предимно на контраатаки. Според треньора няма никакво значение, че „Левски“ е фаворит в мача, тъй като във футбола изненадите винаги са възможни.

Стойчо Стоев отнесе 1 мач и глоба

Posted on: август 13th, 2015 by МИГ No Comments

Треньорът на „Левски“ Стойчо Стоилов бе наказан да не води тима си в следващия мач – домакинството на „Монтана“, както и с глоба от 500 лв. Причината е реакцията на специалиста в двубоя с „Черно море“ в миналия кръг, когато бе уцелен от хвърлена бутилка на стадион „Тича“. Стоев изрита шишето на терена, заради което е санкциониран. Наказанието на домакините обаче е само последно предупреждение за лишаване от домакинство.

Освен че няма да може да води тима си срещу „Монтана“, треньорът на „Левски“ има да решава и други проблеми. Трима основни играчи – испанецът Мигел Бедоя, холандецът Джереми де Нойер и капитанът Веселин Минев, тренират на облекчен режим заради контузии. Бедоя със сигурност пропуска мача, докато другите двама засега са под сериозна въпросителна. С тима не тренира и Божидар Краев, който е повикан в юношеския национален отбор. Заради силно намалената бройка футболисти Стоев повика да тренират с първия тим двама от юношите – Алекс Боримиров, син на шефа на школата Даниел Боримиров, и Наско Кабов.

На „Герена“ се надяват до ден-два да успеят да уредят с картотека един от двамата нови нападатели – Атанас Курдов, и той да може да вземе участие в мача срещу „Монтана“. Жълтата карта на играча е в „Астана“ (Казахстан), откъдето отказват да я пратят. Очаква се от ФИФА да разрешат на Курдов да играе със служебна картотека, докато случаят окончателно бъде разрешен.

„Не мисля, че проблемът с документите на Курдов зависи от треньора на „Астана“ (б.а. – Станимир Стоилов). Предполагам, че от самия клуб спират нещата. Ако Стоилов можеше да помогне в случая, сигурен съм, че щеше да го направи, тъй като по този начин той ще помогне на „Левски“, коментира Стойчо Стоев.

Що се касае до другия нов нападател – Оумар Диаби, при него нещата ще се забавят. Той има проблеми с „Кошице“, които са подобни на тези на Курдов. На „Герена“ обаче се надяват до края на седмицата да успеят да вземат още един футболист, който да подсили атаката на тима, като това не е крилото Либан Абди.

Люпко и Стоев изгоряха с по 2 бона заради телефони

Posted on: юли 30th, 2015 by МИГ No Comments

Треньорите на “Левски” и Литекс съответно Стойчо Стоев и Люпко Петрович бяха глобени от Дисциплинарната комисия към БФС с по 2000 лева. Причината е, че двамата бяха заснети да разговарят по телефона вероятно с хора от щаба си по време на дербито между двата тима (2:2 на стадион “Георги Аспарухов”).

Петрович и Стоев бяха наказани за срещата и я изгледаха от трибуните, а според правилата нямат никакво право да дават указания на помощниците си. Любопитно е, че двамата специалисти са санкционирани, но едва ли има доказателства за това с кого са говорили. Сърбинът отнася и още 2000 лева заради друго наказание.

Помощник-треньорът на Стойчо Стоев – Елин Топузаков, няма да бъде на резервната скамейка в следващия мач заради “други наказания”. Той е глобен и с 500 лева. Колегата му от “Литекс” – Гуидо Баур (кондиционен треньор), също няма да бъде на скамейката на ловчанлии в следващата среща. Неговото наказание вероятно е заради спречкването на полувремето на “Левски” – “Литекс”, когато германецът бе доста деен.

Стоев изгорял с 30 000 от „Лудогорец”

Posted on: май 2nd, 2015 by МИГ No Comments

Треньорът на “Левски” Стойчо Стоев повали бившия си отбор „Лудогорец”, без да му мигне окото. В сряда “сините” ликуваха срещу разградчани след гол на Антонио Аниете в 91-ата минута и се класираха на финала за Купата на България, където ще спорят с „Черно море”.

Стоев направи сладко отмъщение на бившите си работодатели. По ирония на съдбата наставникът на “сините” е бил преметнат с пари от клуба от Разград именно заради Купата на България. Стоев е трябвало да вземе премия от 30 000 лева в края на миналия сезон, когато изведе „Лудогорец” до трофея.

Специалистът е имал устна уговорка с ръководството на клуба за споменатата сума, която обаче разградчани не спазили и до ден-днешен. Стоев обаче не прави парите на проблем, като и след победата на “Левски” в сряда демонстрира уважението си към „Лудогорец”. Дори и дума не може да става, че и в лагера на разградчани са намразили скромния специалист, след като им нанесе поражение със “сините”.