Posts Tagged ‘стойчо стойчев’

И без PR Sevi Boiko покритието на телевизиите от ГЕРБ е като по учебник

Posted on: март 18th, 2022 by МИГ No Comments

Добре де, хайде да не се правим на луди. Стойчо Стойчев, Антоанета Христова, Виктор Димчев, Харалан Александров, Борислав Цеков — всички те са говорители не „ГЕРБ“. Попадат в сегмента „не съм от „ГЕРБ“, но…“ — един вид го играят на независими, но в последните години „независимото“ им мнение съвпада едно към едно с това на „ГЕРБ“.

Тази сутрин всички те бяха изключително майсторски разпределени по националните телевизии. Ако има редактор, който може да ми обясни и да ми даде аргументи как взима решението да покани Виктор Димчев, отвъд тъпото и напълно празно откъм съдържание „ами, търсим друга гледна точка“, ще му бъда благодарен.

Между другото, „bTV“ най-здраво се бяха раздали тази сутрин с Виктор Димчев, Антоанета Христова и Харалан Александров — голям шлем. Всъщност, покриха всички часови сегменти на „Тази сутрин“.
То не е ядрена физика. Излизат „независимите говорители“, пръскат си опорните точки, близките до „ГЕРБ“ медии ги подемат и го дистрибутират. По принцип е така последното десетилетие.

Снощи обаче беше специална вечер, защото г-н Борисов беше задържан. Беше задържана и г-жа Севделина Арнаудова.

И въпреки, че PR Sevi Boiko очевидно не си е била на телефона, разпределението на гостите по телевизорите беше като по учебник.

Вариантите да се получат тези телевизионни гастроли не са много — или има намеса в програмите и няма никаква независима журналистика, или прочита на събитията и въображението на редактори и журналисти е толкова ялово, че те само за тези „независими гости“ се сещат. Третият вариант е комбиниран.
И всички те са отвратителни.

Добре поне, че телевизорите дадоха думата на мъжа на Pi Ar Sevi Boiko, който с историята си за джипа — разказана от първо лице и на всичкото отгоре, без никой да го пита (защото те не питат тия журналисти)— така го натресе на своите, че просто не е истина.
Журналистика, бля(к)-бля(к).

Доц. Стойчо: И Кобрата може да бие Радев

Posted on: септември 24th, 2021 by МИГ No Comments

Доц. Стойчо Стойчев е завършил политология в Централния европейски университет в Будапеща. Преподава „Анализ на политически риск“ в Катедра „Политология“ на Софийския университет. Ръководител на Лабораторията за изборни системи и технологии (ЛИСТ). Изследванията му са в областта на политическия риск, корупцията, организираната и битовата престъпност. Ето какво сподели политологът пред „Марица“. 

– При толкова месии каква промяна може да донесат новите политици с харвардски дипломи?  

– Никаква промяна не могат да предложат. Всичко е предизборен трик. Могат и да предложат неща, но биха могли да ги реализират само ако имат мнозинство в парламента. А не се очертава да имат такова мнозинство. На всичко отгоре ще трябва да се договарят с хора като Тошко Йорданов, Христо Иванов, Атанас Атанасов.

За да направиш истинска съдържателна промяна, са нужни много ресурс и публична подкрепа.

Дори Иван Костов, който имаше смазващо  мнозинство на ОДС в парламента, не успя да прокара някои от нещата, които искаше. А сега в тая ситуация някой да прави драстични реформи – това са приказки. Така че да не тръгваме с много голяма кошница.

– Доц. Стойчев, доколко новата формация на бившите министри с харвардски дипломи ще разбърка картите? Реални ли са очакванията на Кирил Петков за 30 процента на следващите избори?

– Твърде високи са подобни очаквания. Електоралният потенциал, на който могат да разчитат, са хората, гласували на изборите през април и юли – за ИТН, за ДБ или за ИБГНИ. Разбира се, биха могли да привлекат и избиратели от другите политически сили, особено ако се афишира връзката между ПП и президента.

В БСП има доста сериозна подкрепа за Румен Радев  и той  би могъл да привлече към новата формация хора, които харесват по-скоро него, отколкото левицата.

Такова разделение в социалистическата партия се наблюдава от доста време. Това са потенциалните банки кадри за гласове, които могат да черпят двамата бивши министри.

Някои предполагат, че биха могли да постигнат по-високо ниво на мобилизация въобще, да извадят пред урните хора, които не са гласували досега. Според мен обаче това е малко вероятно.

По-скоро разочарованието в протестните партии ще бъде факторът, който ще предизвика преливане на гласове.

– Накъде ще върви този процес? 

– Очаквах преливане от ИТН към Демократична България. Сега обаче реално Петков и Василев са най-голяма конкуренция на ДБ, защото не само ще оберат гласовете, които евентуално биха получили от ИТН, но дори биха отнели от тях част от техните гласоподаватели, които по принцип са много мобилизирани да гласуват, активни са в интернет.

Затова от социалните мрежи се създава това усещане, че идва еуфория, че ще дойде голяма вълна с Петков и Василев. Няма да се получи това – ако Фейсбук гласуваше, щеше да има вълна.

Но понеже говорим за национални избори, очаквам представяне на новата формация от калибъра на Манолова плюс. Бившите министри нямат биографиите на Манолова и Дончева, нито техните ресурси, мрежи и влияние на старите опитни политички.

Много е важно да се проследи и финансирането на проекта. Когато става въпрос за партийни проекти, винаги се прокрадва съмнение, че тази дейност струва твърде много пари.

– Ще успее ли да намери новият проект достатъчно кристалночисти хора с декларации за почтеност? Как ви се струват потенциалните им партньори засега ВОЛТ и СЕК?

– Трудно се намират напоследък читави кандидати в България, но има прослойка хора с качества, които не искат да се ангажират с политика, защото е мръсна игра. За тези хора образът на Петков и Василев е изключително позитивен – образовани, успешни бизнесмени.

Бившите министри са магнетични за такъв тип хора, уважавани като професионалисти ​- нотариуси, лекари, университетски преподаватели, амбициозни млади бизнесмени. Така че биха могли да намерят качествени хора ​- не 240, но в една партия стигат и десет качествени лица, които да формират колективния образ и да движат нещата в добра посока.

Що се отнася до донорите на регистрация – това е вид  уйдурма, за да се изпълнят законовите критерии. Тия шашми са полезни, но трябва да се види от кого се взема регистрация.

Лидерът на ВОЛТ Нестимир Ананиев например само прескача от проект в проект. Беше при Меглена Кунева, после при Реформаторите. При такова партийно брокерство не е чудно, че е в  списъка на ДАНС за подслушване. Подобен е случаят и със Средна европейска класа.

А да правиш нови принципни неща в политиката със стари проекти някак не звучи добре. Ако царят през 2001 г. е бил жертва на някакво инженерство, тези хора не са от вчера тук и са имали достатъчно време досега да регистрират своя партия. В политиката не отиваш провокиран от лайкове във Фейсбук, а защото имаш сериозни намерения.

– Партията на Слави Трифонов ли ще е големият губещ на тия избори? Свърши ли звездният им период?

– Разбира се, че свърши. Те заиграха с тая нотка на твърде голямата принципност, поради която не са успели да съставят кабинет. Но този тип електорат, който харесва нови проекти, нови лица, е неустойчив в подкрепата си и лесно сменя предпочитания. А сега вече имаме и нов играч, нов тип мобилизация.

Освен това на тия избори ще гласуваме едновременно и за президент. А смесването на два избора е много опасно у нас.

Който гласува за  Румен Радев, на парламентарните избори ще гласува за нещо, което свързва с него. И тук е много важно как ще бъде обяснено на хората коя е партията на сегашния президент – дали БСП, или тази на Петков и Василев. Или пък Слави е човекът на Румен Радев, след като вече обяви подкрепа за втория му мандат.

– Сигурна победа на ГЕРБ отреждат социолозите. Имат ли обаче шанс да излязат от изолация?

– Преднината им е сигурна с днешна дата, но не е толкова важно с колко ще са първи, а дали ще успеят да излязат от ситуацията никой да не иска да се коалира с тях. Това става лека-полека.  И блокирането на парламента в опитите да излъчи правителство може да се използва много умело от ГЕРБ.

А и те се движат в правилната посока – престанаха да се конфронтират рязко. В първите дни на служебното правителство атаките срещу Радев създаваха усещане за война, окопи, престрелки. Напоследък старите партийци отстъпиха, изявяват се по-млади лица на ГЕРБ като Даниел Митов, Тома Биков, Николай Младенов. Лансира се ново поколение политици със съвсем различна визия и автобиография, политици от кариерата по западни стандарти.

– Не е ли странно това бавене на обявяването на кандидат- президентите на партиите? 

– Това винаги е било практика в нашите президентски избори от избирането на Георги Първанов насам. Кандидатите не се съобщават рано, защото веднага по тях започва да се плюе, да се вадят кирливи ризи.

Затова партиите чакат последния момент.

– Не подаряват ли така обаче победата на Радев с това бавене?

– Обикновено тези, които са предварително обявени за фаворити, в последния момент се провалят. Президентските избори са доста непредсказуеми.

Понякога компромисен кандидат може да обере антивота. Това се получи през 2016 г., когато Радев не беше топкандидат, но беше компромисен и за него гласуваха всички, които мразят ГЕРБ. Българинът си харесва мъже за лидери, особено генерали – и заради тия стереотипи Цецка Цачева не постигна успех.

А Радев обра и антигласовете. Ако в момента се намери такъв кандидат, може да успее срещу Радев. Не Петър Стоянов обаче – като твърд седесар за него не биха гласували леви, които не харесват Радев. Срещу Радев е нужен човек, който да обира всякакви гласове.

– Кой би бил подходящ?

– Кубрат Пулев би бил чудесен кандидат срещу Радев. Дори за ГЕРБ е по-добър вариант да не издигнат свой кандидат, а да подкрепят някого, издигнат от инициативен комитет. Така кандидатът ще носи само позитивите от подкрепата на ГЕРБ, без негативите. БСП ползват тази стратегия от 2001 г. насам.

Лицето, което трябва да се извади срещу Радев, трябва да е приемливо за всички вляво и вдясно, които не харесват Радев. Но кандидатът трябва да е млад – хората у нас не искат да гласуват за старци.

– Дава ли надежда новата формация на Петков и Василев за редовен кабинет в следващия парламент?

– Надеждата е същата, каквато и през юли. Конфигурацията в парламента няма да е кой знае колко по-различна. Вероятно няма да влезе формацията на Манолова за сметка на Петков и Василев. А Патриотите винаги са с единия крак вътре. Особено ВМРО не може да се отпише, както и „Възраждане“. Ако обаче Патриотите влязат, ситуацията ще стане още по-сложна.

За работещо мнозинство и кабинет в следващия парламент няма да може да се говори без поне една от т.нар. партии на статуквото – ГЕРБ, ДПС или БСП.

Твърде пресилени бяха заключенията, че 70 процента от хората искали промяна, видя се, че са по-малко от 50 процента в предишния кабинет. Промяната не е такава лавина, за каквато се представя от медиите. Къде са ония 1.7 милиона гласа за ГЕРБ от 2009 г.? Няма толкова, дори да съберем всички партии на протеста.

Вижте как политологът Стойчо върти мазни гьобеци на чалга (видео)

Posted on: март 19th, 2021 by МИГ No Comments

Шокиращо видео на въртящия мазни гьобеци доцент и преподавател в Софийския университет Стойчо Стойчев набира популярност в социалните мрежи.

На кадрите, пуснати в официалния профил на попфолк певицата Галена в Тик-ток, се вижда как придворният политолог на Бойко Борисов се кълчи пиянски около изпълнителката, а после тя му налива шот в устата.

Мръснишкото видео предизвика буря от коментари във Фейсбук, потребители на социалната мрежа настояват доцент Стойчев незабавно да бъде уволнен от Алма Матер, защото уронва престижа на най-стария ни и авторитетен университет с просташкото си поведение, недопустимо за хабилитиран преподавател.

Д-р Гълъбова към политолога Стойчев: Жалък си, роден си да пълзиш, а не да летиш

Posted on: януари 14th, 2021 by МИГ No Comments
За индивида и така наречен политолог стойчно п. стойчев /маалките букви не са грешка/ 🙂
Случайно ми попадна интервю на индивида стойчев в пик. Пинокио /любим мой герой от приказките, извини ме, че ти цапам името, но си нарицателно за лъжлив човек/ анализира в своя си слагачески стил и явно забравил какви хвалебствени дитирамби е пял за цветанът на мисълта.
Сега го сравнява Президента „като танк – мачка и не мисли“. Индивиде, индивиде, жалък си, както винаги. Роден си да пълзиш, а не да летиш. А тези, дето пълзят, най-често червеите, не ги виждат и ги настъпват. Рибарите ги ползват за кукичките. След март месец не знам коя от двете алтернативи ще ти е по-изгодна 🙂
Та, какъв е изводът от така нареченото интервю на някаква г-жа албена /жуналистката от пик/
ИЗВОДЪТ: Какво става като до едно кафяво петно застава още едно 🙂 Ами купчинка за изриване и хвърляне в канализаацията 🙂 🙂 🙂
ГОРДЕЯ СЕ, ЧЕ ЦЕЛИ ТРИ ПЪТИ ОТКАЗВАХ НА ПИК ДА ДАМ ИНТЕРВЮ. Ама наистина се гордея 🙂 🙂 🙂
Цветеслава Гълъбова, Фейсбук

СУ уволни проф. Мирчев, но мълчи гузно за доц. Стойчо

Posted on: декември 17th, 2020 by МИГ No Comments
За двойния аршин или защо поведението ”Убий простака с мълчание” не е градивно. В последните седмици станахме свидетели на една необичайно бърза реакция от страна на ръководството на СУ спрямо проф. Мирчев след писмо от група студенти.

Поводът е неприемлив, според тях, изказ на проф. Мирчев по време на лекции. По тяхната оценка /казвам така, защото лично не съм изгледала/изслушала целия цикъл лекции, имам информация само от извадките в медиите/ професорът използва реч на омразата. До тук добре. Всеки има право на мнение, както и да го защити – имам предвид тези будни студенти. Като резултат от всичко Етичната комисия на СУ разглежда случая и въз основа на нейното становище проф. Герджиков взема решение за прекратяване гражданския договор на проф. Мирчев.

Аз няма да адвокатствам на проф. Мирчев, тъй като не съм запозната с детайлите на лекциите. Прави ми впечатление обаче бързината на реакцията спрямо него и липсата на такава спрямо стойчо стойчев, който ПОКАЗА СРЕДЕН ПРЪСТ НА ПРОТЕСТИРАЩИТЕ през лятото и след това ПЕРСОНАЛНО МЕ НАПАДНА в социалната мрежа със снимки от болницата, която ръководя и определения от типа на #БУЛЯ ЦВЕЦКА и ГЪЛЪБАРНИК. И реакцията от страна на ръководството на СУ беше едно писмо от проф. Герджиков, част от което ще публикувам сега. До настоящия момент смятах, че ще наруша етичните норми, правейки публично официално писмо до мен в лично качество.

Е, вече не смятам така. Защото виждам, че двойният аршин действа и аз активно се противопоставям на това. Защо младите хора не биват да бъдат обучавани от проф. Мирчев, използвал език на омразата, а може да бъдат обучавани от стойчев, който откровено заплашва със снимки в стил ку-клукс-клан и размахва среден пръст? Защо Етичната комисия на СУ разглежда поведението на служителите само в рамките на работното време? Много е удобно да делим един индивид на работно и извънработно време. Да, ама не /Петко Бочаров/. Човекът е цял и реагира във всяка ситуация с всичко, което има като възпитание, образование, минал опит, емоционален интелект и т.н /ако ги има, де/.

Аз няма да убивам никого, особено простака с мълчание. Защото това наше себеопазващо поведение доведе до властта на НЕЙНО ВЕЛИКО НИЩОЖЕСТВО ПОСРЕДСТВЕНОСТТА! И от много години тя ВИЛЕЕ по нашите земи. И резултата го виждаме всички ние. И болезнено го усещаме. Защото „простакът е кремък корав“ и той налага своите „норми“. Мълчейки, ние ставаме съучастници в това престъпление спрямо нас, децата и внуците ни. И се забавляваме с постове за калинки. Или с великодушните въпроси „Ама защо се занимаваш с тоя стойчо“. Хайде, хора, опомнете си и спрете да убивате простака с мълчание. Иначе да вземаме гумичката и да изтриваме България от картата на Европа. Аз няма да го направя, а Вие?

Психиатърът Цветеслава Гълъбова, Фейсбук

Политологът Стойчо „стреля“ по Цветеслава Гълъбова: „Тишината в спалнята ражда безумия!“

Posted on: декември 3rd, 2020 by МИГ 1 Comment

Скандалният политолог Стойчо Стойчев пак захапа психиатърката Цветеслава Гълъбова, като този път иронията му като нищо ще предизвика торнадо от непредвидими реакции от страна на опонентката му.

След като от месеци кръстосват шпаги в социалните мрежи и си нанасят взаимно удари под кръста, този път преподавателя в СУ нагази в дълбоки води.

Стойчев се ядоса от поредната обида, нанесена му от Гълъбова, която нарече поведението му просташко и социопатно в тв ефира. Вбесен, доцентът постна изказването й във фейсбук, като добави добилия огромна популярност цитат на Румен Петков към лидерката на „Движение 21“ Татяна Дончева „Тишината в спалнята ражда безумия“, като не пропусна да добави автора.

Пред Евроком, д-р Гълъбова подхвана сагата на конфликта със Стойчев, като заяви, че е възмутена, че ректоратът на СУ не се е намесил с позиция за издънката на Стойчев, който в разгара на протестите през август, посред нощ  блокира входа на държавната психиатрия и поиска оставката й.

В последните дни пък тръгна слух, че Гълъбова може да заведе дело срещу доцента заради обидни квалификации по неин адрес. Психиатърката се вбеси от проявата му и надписите „Буля Цвецка вън!“, които доцентът постна на стената си в социалните мрежи.

Стойчев пък бе категоричен, че психиатърката е твърде остра в критиките си към него в социалните мрежи и той с нищо не я е обидил. Гълъбова обаче написа писмо до ръководството на СУ, за да поиска наказание за неуместното поведение на Стойчев, но сега обясни, че университетът така и не е заел позиция.

В същото време, Гълъбова разкри, че студентите на политолога се страхували и били шокирани от неговото поведение в залите по време на лекции и дори й изпращали материали.

След наново кръстосаните шпаги и цитата на Румен Петков, следящите конфликта са сигурни, че психиатърката може да предприеме и по-крути мерки към доцента.

Ерата Борисов приключва, но няма кой да го замени

Posted on: октомври 6th, 2020 by МИГ No Comments

Ерата Борисов приключва, но няма кой да го замени. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия политологът Страхил Делийски.

„На изборите хората гласуват позитивно, а тези, които са срещу управляващите, се пръскат из различни партии, тъй като няма алтернатива“, добави колегата му доц. Стойчо Стойчев.

„Обществото има усещането, че ерата Борисов приключва. Това се вижда от социологическите проучвания, но сякаш го няма в посланията на политическите партии. Добре, ще свалим Борисов, но какво от това?“, попита Делийски.

„Гражданите няма нужда да бъдат убеждавани в това, че лошо се управлява страната. Няма го обаче позитивното политическо предложение. Това ще създаде проблем. Не трябва само да се фокусираме върху Борисов“, добави той.

 

„Големият проблем на ситуацията сега е, че за разлика от 2001 г., когато си отиваше Костов и идваше царя или през 2009 г., когато се разделяхме с Тройната коалиция и властта вземаше Бойко Борисов, имаше оптимизъм, защото имаше заявка за нещо голямо, което идва. В момента няма такова усещане, защото Слави Трифонов не е от техния калибър. Надеждите на хората не са големи“, коментира пък доц. Стойчев.

Според двамата политолози дебатите в Европарламнета не носят формални последствия за страна ни, а по-скоро за Европейската комисия.

„Очевидно е, че темата за това как се харчат европейските пари става все по-важна, защото общественото мнение изисква малко повече обяснения какво се случва с общоевропейските пари. От целия дебат не останах с впечатление, че ще се тръгне към спиране на средствата”, каза Делийски.

Според доц. Стойчев „червеният картон” е за Европейската комисия, а не за България. „Тя предложи един дефектен механизъм. Механизмът за сътрудничество и проверка е фокусиран върху формални критерии, съответно правителствата го изпълняват формално. Въпросът е, че законодателствата и институциите не работят така, както се очаква. Инвестира се в създаването на инфраструктура, която не се използва”, каза още той.

Протестиращи нападнаха с яйца политолога на властта Стойчо

Posted on: октомври 3rd, 2020 by МИГ No Comments
След като тази вечер протестиращи замеряха с яйца сградата на БНТ, малко по-късно те изляха гнева си и върху политолога Стойчо Стойчев.
Стойчев бе гост в предаването „Панорама“, а на тръгване от сградата на БНТ бе обиждан и замерян от протестиращите с яйца.

През август политологът влезе в спор с протестиращи, които бяха блокирали булевард „Ситняково“ около Румънското посолство. Тогава Стойчев изрази мнение, че блокирането на улици и булеварди има силно въздействащ ефект, но когато това стане ежедневие вече придобива измеренията на тормоз.

Както е известно, част от протестиращите тази вечер се преместиха пред сградата на Българската национална телевизия, където тази вечер гост в „Панорама“ бе правосъдният министър Десислава Ахладова, която коментира доклада на ЕК за върховенство за закона.

Протестиращи извадиха яйца, които полетяха към сградата на националната телевизия.

Стойчо Стойчев отива на съд

Posted on: септември 15th, 2020 by МИГ No Comments
Доцент Стойчо Стойчев отива на съд. Това обяви професор Цветеслава Гълъбова пред Евроком.

Според директорката на психиатричната клиника Св Иван Рилски в Курило: „Стойчев има сериозно личностно разтройство. То е придружено с патология за антисоциални действия. Това е престъпно поведение“, смята съдебният експерт с повече от 20 години опит в тази сфера. Преди дни Гълъбова отправи призив вече и в официално писмо към ръководството на Софийския университет да отстрани скандалния политолог.

Според нея е неприемливо Стойчев да бъде преподавател в най-старото висше учебно заведение у нас. На този етап от Алма Матер реакция няма. Припомняме, че през месец август близкият до ГЕРБ политолог показа среден пръст на протестиращи, а също така прояви и агресия към тях.  После, след като избълва куп нецензурни думи към професора, застана със странен предмет посред нощ пред психиатрията с нездрав поглед.

Шефката на психиатрията омерзена от политолога на властта Стойчо Стойчев

Posted on: август 20th, 2020 by МИГ 1 Comment

Психотрилърът с участието на изявения политолог Стойчо Стойчев и директора на психиатрията в Курило изглежда съвсем не е приключил.

Припомняме, предната нощ определяният като близък до ГЕРБ политолог “блокира” портала на психиатрията в Курило и поиска оставката на директора на здравното заведение д-р Цветеслава Гълъбова.

За това самият той се похвали със скандален пост в социалната мрежа.

Д-р Цветеслава Гълъбова благодари днес на своите приятели за подкрепата по повод “неквалифицируемото поведение на Стойчо Стойчев”. Тя разказва, че снимката му пред болницата е направена в 2 часа тази нощ.

“Няма да коментирам просташките му квалификации, които е отправил към мен – пред липсата на първите седем години всички сме безсилни. Аз ще предприема съответните формални действия, за да предпазя болницата и себе си от посегателства. Да, очаквам да има такива, защото като психиатър съм абсолютно наясно какво имам срещу себе си и че Законът за здравето е неприложим в този случай. В тази връзка Ви моля да не го “изпращате” при нас на лечение – не става дума за психична болест. Наистина поведението е нездраво, но има мотивация, съвършено различна от болестните механизми. Освен всичко друго това би било обида за нашите болни”, казва докторът.

Тя очаква професионалната психиатрична организация да реагира заради налаганата много тежка стигма от публична “личност”, която е преподавател в Софийския университет.

Сагата започна преди два дни, когато нервите на политолога не издържаха и той показа среден пръст на протестиращите в района на Ситняково.

Неуместното му поведение провокира директорката на специализираното здравно заведение в Курило да напише писмо до ръководството на СУ, в което моли да се самосезират по повод разпространените в социалните мрежи кадри, на които се вижда доц. Стойчо Стойчев да показва на протестиращите крайно обиден и циничен жест.

Политологът не й остана длъжен и на свой ред я нарече “нахална лелка” и я призова да си “седне на трибуквието”, за да оправи психиатрията в Курило. Според него тя е виновна за това, че болницата не е достатъчно комфортно място.

Политолог изтрещя — напира за лудницата в Курило

Posted on: август 20th, 2020 by МИГ No Comments

Психиатър №1 мъмри „политолога на ГЕРБ“. Нахална лелке, седни си на трибуквието!, отвърна й Стойчев

Posted on: август 19th, 2020 by МИГ 1 Comment

Грозен скандал в социалните мрежи назря между сочения за политолог на властта доц. Стойчо Стойчев от Алма Матер и шефката на Държавната психиатрична болница в Курило доц. Цветеслава Гълъбова.

Вчера тя изпрати писмо до ректора на Софийския университет с искане преподавателят в катедра „Политология“ да бъде отстранен заради участието си в ескалирането на напрежението на бул. „Ситняково“ от понеделник вечер, когато се озова на пътя на блокадата. Доцентът обаче не си поплю и малко след 18,00 часа отвърна на удара, като призова психиатъра да се погрижи не за него, а за поверената й болница, като я нарече „нахална лелка“.

„Моля да се самосезирате по повод разпространените в социалните мрежи кадри, на които се вижда доц. Стойчо Стойчев – преподавател в СУ, да показва на протестиращи крайно обиден и ЦИНИЧЕН жест. Смятам, че с това свое поведение доц. Стойчев накърнява добрите нрави на обществото и нанася много сериозни репутиционни щети на най-старото и авторитетно висше учебно заведение в България“, написа тя до проф. Герджиков.

А преподавателят от Философския факултет я охули с думите:

„Ако тази нахална лелка, вместо да определя, кой е публична личност, какво е допустимо поведение или да се бута в работата на независими институции си седне на трибуквието и си свърши работата като директор на психиатрията в Курило, сигурно там би било доста по-комфортно място за пациентите. Да не дава Господ, човек да стига до повереното й учреждение… Ако Вие госпожо, имате безочието да искате отстраняването ми от СУ, аз искам Вашето отстраняване от Държавната психиатрична болница“.

И добави в своя защита, че това, че не пълзял пред „озъбени вандали и техните психиатрични методи“, явно дразнело Гълъбова.

Политологът Стойчо Стойчев показа среден пръст на протестиращите

Posted on: август 18th, 2020 by МИГ 1 Comment

Известният политолог Стойчо Стойчев, който обикаля проправителствените медии, да обяснява как правителството на ГЕРБ и Бойко Борисов са единствените, който дават сигурно бъдеще и управляват перфектно България, вчера вероятно бе пратен да провокира протестиращите на бул. „Ситняково“ в София.

С джипа си той се опита да мине през хората, а полицията, която беше на 100 метра от мястото, изобщо не се намеси. Трябваше няколко от протестиращите с камери излъчващи онлайн да помолят униформените да се намесят.

Едва тогава политологът, който върло защитава управляващата партия и лично Борисов, бе помолен от органите на реда да обърне в другата посока. Стойчо Стойчев се оттегли показвайки среден пръст на недоволните от властта.

„Доц. д-р Стойчо П. Стойчев е ръководител на Лабораторията за изборни системи и технологии (ЛИСТ) и преподавател по анализ на политическия риск и противодействие на организираната престъпност в катедра „Политология“ на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

Научна област и интереси: организирана престъпност, криминални пазари, анализ на политическия риск, избори и прогнозиране

Това пише в уикипедия за човека от това видео.

И двамата сме политолози по образования, за това моля недейте да обобщавате – всички политолози не сме като този. Мерси!“, написа в профила си пък Иво Божков.

Самият Стойчев коментира ситуацията така:

Нa път зa вкъщи ce нaтрecoх нa “грaждaнcкoтo нeпoдчинeниe” прeд румънcкoтo пocoлcтвo. Бaндa нaгли нaхaлници ми рaзмaхвaхa пръcти и крeщяхa, чe трябвaлo дa ce cъoбрaзявaм c грaждaнcкoтo им нeпoдчинeниe. Тoгaвa aз им зaявих, чe в знaк нa грaждaнcкo нeпoдчинeниe, нямa дa ce cъoбрaзявaм c тяхнoтo и взeх дa минaвaм прeз eднa лeнтa oт гaщи и cутиeни, рaзпънaтa прeз пътя.

Дoкaтo чeвръcт млaдeж бързaшe дa cи дръпнe кoлeлoтo, прeз кoeтo щях дa минa щoтo бeшe зaхвърлeнo дeмoнcтрaтивнo нacрeд пътнoтo плaтнo, нeпoдчинявaщитe ce взeхa дa викaт пoлиция. Пoлициятa, видитe ли, трябвaлo дa мe нaкaрa мeн, пoдчинявaщия ce нa зaкoнa и рeдa, дa ce cъoбрaзя c тяхнoтo дeмoнcтрaтивнo нaрушaвaнe нa рeдa.

ВРЪХ НA НAГЛOCТТA И БEЗOЧИEТO. Рaзбирa ce някaкви aнoнимни oтрeпки, пoдличкo прикривaйки ce в тълпaтa oтпрaвихa нeмaлкo oбиди към мoятa cкрoмнa пeрcoнa, нo никoй нe извaди дoблecт дa ce пoкaжe тa дa прeмeрим aргумeнти.

Мaлoдушни кoмплeкcaрчeтa…

Дoйдe пoлицaй, пълeн рecпeкт зa cпoкoйcтвиeтo и aдeквaтнaтa нaмeca. Вмecтo дa ни oбършe пo eдин шaмaр нa вcички, кaтo зaпoчнe c мeн, пoмoли дa oбърнa и в нacрeщнoтo дa ce изнeca oт мecтoпрoизшecтвиeтo. Дoкaтo cи тръгвaх чух cкaндирaния “ушeв пeдeрacт”…

Aбe, мoрaлнитe, тoвa ли e oтнoшeниeтo към хoрaтa, кoитo ви пaзят?!?

Наричат ме бостанско плашило…, оплака се близък до властта политолог

Posted on: юли 26th, 2020 by МИГ No Comments

Близкият до властта политолог Стойчо Стойчев обясни откровено подробности за ексцентричния си външен вид, заради който получава постоянен хейт в социалните мрежи.

Анализаторът носи типичната модерна прическа на по-младото поколение и не се притеснява, че няма визията на по-възрастните си колеги.

„Бръсна си главата по този начин, защото това е единствената сносна прическа, която мога да си направя сам във времената на коронавируса. Не ходя на фризьор, това е“, обясни Стойчев пред Канал3.

„Да, прическата ми боде очите на мнозина. Наричат ме бостанско плашило, мутра, батка с диагоналка.“, призна анализаторът.

Доцентът в СУ призна, че от друга страна му е омръзнала остарялата и скучна визия на разни анализатори и политолози, които винаги са костюмирани, с вратовръзки и еднообразни прически.

Ексцентрикът наля още масло в огъня и обясни, че има много татуировки, но не ги афишира и може да ги покаже само на когото е симпатичен.

Политолог: ДПС тества Делян Пеевски за свой лидер

Posted on: юни 15th, 2019 by МИГ No Comments
Европейските избори ще предизвикат сериозни промени в политическите партии в България. Връщането на Делян Пеевски в парламента е като опипване на почвата дали той ще бъде приет от обществото като политически водач на ДПС. Това прогнозира политологът Стойчо Стойчев в предаването на БНТ „Панорама“.

Отливът на гласове спрямо предишните европейски избори в ДПС, Стойчев определи като „тежък провал“ и според него в партията в момента се мисли за смяна на председателя, като Делян Пеевски се тества за лидер на партията в бъдещето.

Според него и трите политически партии ще претърпят много сериозни промени и те ще бъдат на лидерско ниво.  Той посочи, че Бойко Борисов се завръща като лидер на партията, след като „за дълго време Цветан Цветанов беше иззел публичното лице на тази партия“.

Очакването за победа на изборите в БСП, не се случи и дава стимул на противниците на Корнелия Нинова да я спънат към връщането на БСП на власт, което според него може да ѝ струва лидерството.

„Намаляването на партийните субсидии са лицемерие в очите на избирателите. Този популистки ход, обаче не е лош. И 500 лева на глас да е партийната субсидия, партиите пак ще имат връзки с бизнес структури и корупция. Убеден съм, че сега ще стане един лев. Крайно време е да мине това решение през НС, още повече след подкрепата на управляващите“, коментира политологът.