Posts Tagged ‘стойне манолев’

Световните медии се присмяха на Царско село

Posted on: май 23rd, 2022 by МИГ No Comments

Медиите от цял свят се присмяха на Царско село заради случилото се в последните минути на мача с Локомотив София, когато босът на „царете“ Стойне Манолов нахлу на терена и не позволи на нападателя Юсуфа Яфа да изпълни отсъдената дузпа.

„Президентът на българския Царско село нахлу на терена, хвана играч за врата, за да не изпълни решаващата дузпа, в резултат на което тя беше изпълнена от друг, който я пропусна и отборът изпадна“,пише гръцката медия Sport24.gr, бъркайки фактологията, защото дори и Кавдански да беше вкарал, Царско село щеше да изпадне заради победата на Ботев Враца над Пирин.

„Веднага след пропуснатата дузпа Яфа, аплодира иронично Кавдански и след това избухна ново напрежение между него и президента, докато камерите не спряха да записват събитията“, допълват комшиите.

Стойне Манолов влезе на терена и наби черен футболист

Posted on: май 22nd, 2022 by МИГ No Comments

Грандиозен скандал беляза изпадането на Царско село от родния футболен елит. „Червените“ завършиха 1:1 с Локомотив София в мач, в който пропуснаха две дузпи. В добавеното време на срещата, когато за втори път беше отсъден 11-метров наказателен удар за домакините, собственикът им Стойне Манолов нахлу на терена и наби един от футболистите си.

Появилият се като резерва Юсуфа Яфа много искаше да изпълни дузпата, но Мартин Кавдански настояваше да получи топката. Яфа обаче категорично отказваше и двамата играчи се спречкаха. След това собственикът на клуба – хазартният бос Стойне Манолов нахлу на терена, шамароса Яфа и го отказа от мераците му. В крайна сметка Кавдански застана зад топката, но не успя да вкара на Дамян Дамянов.

Младият вратар на Локомотив София спаси дузпа и на голмайстора Венци Христов в добавеното време на първото полувреме.

Попаденията в скандалната среща край Околовръстното шосе на София бяха дело на Фране Чиряк за „железничарите“ в 26-ата минута и на Андрей Йорданов в 73-ата за домакините. Царско село се нуждаеше от победата на всяка цена в битката за спасение.

 

Стойне Манолов е платил заплатите в Левски

Posted on: август 28th, 2020 by МИГ No Comments

Заплатите в Левски са изплатени чрез заем от собственика на Царско село Стойне Манолов. Това призна един от собствениците на „сините“ Константин Папазов. Той бе категоричен, че парите са били предназначени за бизнес начинание, но след като сделката е била замразена, е решил да даде част от тях за заплати на играчите, докато дойдат средствата от продажбата на Иван Горанов в Шарлероа.

„Имам много близък приятел, по-възрастен от мен и по-мъдър. Това е Стойне Манолов. С него имаме сериозни бизнес отношения през последните няколко години. Преди 45 дни при мен дойде един приятел с предложение да купим земя. Отидох при Манолов да го моля за заем и той ми даде половин милион лева. На шега даже ме попита дали не искам пари за Левски. Преведе ги като междуфирмен заем. Не се случиха нещата по сделката и за момента са замразени нещата.

На 30 юли сме се договорили с Шарлероа за продажбата на Иван Горанов. На 3 юли Наско Сираков влезе в съблекалнята и каза на момчетата, че преди 31 юли за пари не можем да говорим. Това беше причината на 31 юли половин час преди края на работния ден да решим да дадем пари на играчите.

Заплатите са 233 хиляди лева за 2 месеца – за март и април. Те не бяха получавали пари от февруари. Аз смятах, че за 10 дни няма да стане нищо. Наско Сираков бе запознат с моите действия и дори каза, че Стойне Манолов ще се сърди много, ако изтече информация. Самият Манолов знае, че сделката е замразена. Грешката ми е, че не му казах за какво ще използвам парите. Излъгах го.

Казах истината само на един човек и той ме предаде – Степан Хиндлиян. Смятам, че на 31 юли съм направил най-правилното нещо за Левски в този момент. Хората знаеха, че парите са от моята фирма. На 13 август дойдоха парите от Белгия. Лихвата от заема бе веднага върната в клуба с акт за дарение“, обясни пред бТВ Тити Папазов. Обществена тайна е, че Манолов е отявлен цесекар, като затова на „Герена“ настанаха проблеми заради парите.

Впоследствие Левски посреща Царско село на „Герена“ изгра безобразно и загуби. В предните три мача между двата тима „царете“ дори нямаха гол срещу „сините“.

„Това, че сме паднали от Царско село заради заема от Стойне Манолов е световна глупост, пошлост. Това е елементарна работа. Стойне Манолов ми е дал заем за мой личен бизнес. В последните 4 години моята фирма е подизпълнител на неговите строителни обекти. Как ще пуснем на Царско село заради този заем? Левски падна заради спортно-технически проблеми. Аз най-много искам да бия Стойне Манолов. Може ли да си представите Наско Сираков да продаде мач? Категорично нямаше договорка между Левски и Царско село. Бих седнал на детектор на лъжата, ако трябва. Това е злоба, липса на морал, пошлост. Надявам се Стойне Манолов да ми прости.

Явно има неща, които не се долюбват от част от феновете в тези три месеца, в които има ново ръководство. Единственото нещо, което 100% ще се случи, е да получа акциите на Левски, защото думата на Наско Сираков е повече от договор и подпис. Те ще са около 31%“, каза още Тити.

Относно дарението от Делян Пеевски, той уточни, че тогава бизнесменът се е свързал с Павел Колев чрез свой адвокат. Папазов е готов да даде акциите си на депутата от ДПС, ако той прояви интерес. „Прекалено се демонизират някои хора в държавата. Не съм човек на Пеевски, но бих станал, ако това ще помогне на Левски. Нека касата на клуба бъде пълна, пък който иска – да ме плюе. Аз съм човек на моите родители, които са ме създали и са ме възпитали. Човек съм на моето семейство и имам волята да гледам всеки в очите. Защото никога не съм зависил от никого. Може би – не се срамувам да кажа, моят учител казваше: „Всеки има църква, в която да се кръсти“ – моята църква беше Георги Илиев. И никога не съм се срамувал да го казвам независимо какъв е бил той“, обобщи“, баскетболният треньор.