Posts Tagged ‘султанка петрова’

Партийци псуват Кирил Петков и Асен Василев: Скандалната Султанка стана лице на ПП

Posted on: май 4th, 2024 by МИГ No Comments

Продължаваме промяната” сякаш умишлено се старае да генерира максимален брой скандали в редиците си покрай вота. Последните изцепки са водаческите места на партията за вота на 9 юни, разузна „Уикенд”. Най-потресаваща за актива на партията се оказала водачката на формацията в Сливен – бившият зам.-социален министър от кабинета на Бойко Борисов – Султанка Петрова.

61-годишната баш патриотка напуснала тихомълком редиците на ВМРО и се озовала незнайно как на първо място в Сливен, втрещени са от дъното на душата си активисти на ПП. Петрова се прочу като управничка единствено с безобразни скандали и конфликти на интереси, а накрая се оказа и замесена в смъртта на работник в Партийния дом, припомнят разтреперани активисти на „Продължаваме промяната”.

Султанка, чийто съпруг е от милиционерската школа, бе замесена в скандалния случай със смъртта на служителя Даниел Тасев в Партийния дом през юли 2018 г. Тогава, в шахта до Народното събрание бе намерено тялото на 25-годишния мъж, който работил охрана за фирмата, която пазеше преустройването на бившия Партиен дом в тогавашната бъдеща сграда на Народното събрание.

Оказва се, че съдружник във фирмата е заместник-министърът на труда и социалната политика Султанка Петрова, която бе и депутат от Патриотичния фронт, а собственик е зет й. Пет години прокуратурата се занимава с участието на Султанка в скандалната смърт на служителя, а миналата година техническият ръководител на ремонта е привлечен окончателно като обвиняем заради трагедията. Петрова се отървава от съдебно преследване, но скандалът не утихва.

От „Продължаваме промяната” са в шок, че бившата патриотка е водач на листата им в Сливен, а петното от скандала щяло да се лепне на тях. Активисти от партията на Кирил Петков и Асен Василев припомниха и друго – съпругът на Петрова – Петю, бе длъжник на НАП, а дълговете заради неплатени данъци му възлизаха на близо 90 000 лева. Четири дни след като медиите огласиха борчовете, Петю Петров се разплати с държавата.

Първоначално от приходната агенция огласиха, че половинката на Султанка дължи близо 890 бона на държавата, ала след това се оказа, че сумата е 90 хилядарки. Султанка Петрова се наложи да влиза в обяснителен режим и заради разследване за конфликт на интереси заради фирмата на зет си, ала КПОНПИ очаквано не откри такъв, докато фурията бе на власт в социалното министерство.

Докато сливенският актив на ПП се тресе от гняв заради новата си водачка, из цялата страна пък „Продължаваме Промяната” се тресе заради други наместени за първи в листите. Масово активисти напускат демонстративно партията заради несправедливи по думите им подредби на местата за депутати.

Пръв си тръгна бургаският лидер Константин Бачийски, тъй като му бе обявено, че ще е последен в листата за морския град. Последва го и Росен Костурков, който се възмутил от реденето в Пловдив-област. На ръба да си тръгне омерзен е и един от най-смислените депутати на ПП – Иван Белчев от Русе, след като Кирил Петков намърдал за водач Мартин Димитров.

„Промяната” са на ръба да вземат и един мандат от дунавския град, а Белчев се надявал да е пръв, тъй като Димитров по традиция се монтира в столичния 23-МИР. Поставянето му в Русе потресло местния актив на партията, който харесва Белчев, но заради Мартин Димитров депутатът нямало да види нов мандат, вбесени са русенци.

Същата ситуация се разиграва и с икономиста и депутат Искрен Митев, който заради подреждането на местата за парламент се разгневил и теглил сочна ругатня, разкриват депутати, и избрал да се състезава само за Брюксел.

ВМРО: Възрастните хора не са бреме, те са ценен ресурс на държавата

Posted on: октомври 8th, 2019 by МИГ No Comments

Много са дали и ние им дължим много, но и знаем, че са хора, от които да почерпим още ценен опит. Около това заключение се обединиха организаторите на кръглата маса в Народното събрание, която има за цел да дискутира внесения от ВМРО в парламента законопроект за защита на правата и интересите на възрастните хора в България. Тя беше организирана от заместник-министъра на социалната политика д-р Султанка Петрова и съпредседателя на ПГ „Обединени патриоти“ и заместник-председател на ВМРО Искрен Веселинов. На нея присъстваха и членът на националното ръководство на ВМРО и член на Комисията по социална политика в НС Александър Сиди, заместник-министърът на вътрешните работи Стефан Балабанов, бивши социални министри, представители на браншови и пенсионерски организации, експерти. Кръглата маса беше под надслов: „Нови акценти в националните политики за възрастните хора в Р България“ и се състоя в зала „Изток“ в парламента.

Двамата емблематични бивши социални министри Иван Нейков и Христина Христова напълно подкрепиха законопроекта на Патриотите и подчертаха, че това е правилната посока, в която държавата трябва да върви по отношение на политиката си спрямо хората от третата възраст. Тяхното активно участие при вземането на важните за живота им решения, както и активното им участие в социалния и икономически живот на страната са правилните стъпки, вземайки под внимание застаряващото население на Европа.

Всички присъстващи изгледаха презентацията, направена от Александър Сиди, който стигна чрез нея до важните изводи, че достойното заплащане, което е и в основата на програмата на ВМРО, залегнала в управленските приоритети, е сред важните показатели за добър живот на възрастните хора в България.

Населението на България застарява и чрез изработването на този закон ние гарантираме, че държавата ще осигури достоен живот за възрастните хора, бяха точните думи на Сиди, подкрепени от присъстващите в залата.

Възрастните хора са част от нашето общество, за която не просто трябва да се грижим. Ние трябва да ги превърнем в един от стълбовете на това общество. Всеки, който влиза в категорията, трябва да има достатъчно самочувствие и достатъчно възможности да се реализира и след активните си работни години. Възрастните хора трябва да получават заслужените пари от държавата, за да живеят достойно. Те трябва да се чувстват част и да бъдат в полза на обществото, заяви в своето изказване Веселинов пред високия форум в НС.

Кратко представяне на демографската ситуация имаше и от Георги Бърдаров – консултант на д-р Султанка Петрова. Според него населението в България и Европа застарява и ще застарява все повече. Той отново застъпи тезата, че възрастните хора не са бреме, а ресурс.

Колкото по-дълго време са полезни на себе си и на обществото, толкова по-добре и за тях самите и за обществото, подчерта още Бърдаров.

Д-р Султанка Петрова припомни, че на 15.03.2019 година беше приета стратегията за възрастните хора, която включва самостоятелен живот, достъп до социални и здравни грижи, стоматологична помощ, участие в обществения живот, закрила в домашна среда.

Мисля, че Националната стратегия има доста допирни точки с предлагания Закон за защита на възрастните хора в България. Възрастните хора не са бреме, а потенциал, който трябва да използваме. Те са мостът между поколенията. Бихме били щастливи, ако чрез закона и стратегията достигнем до всеки един възрастен човек, който има нужда от помощ и подкрепа, допълни още Петрова.

МВР е длъжник на възрастните хора в България. За първи път от 2017-а година организирахме 730 мобилни екипа, които обслужват 4969 села в страната – има полицаи от охранителна, криминална и икономическа полиция, като всички те провеждат срещи с възрастните хора, особено със самотните хора, пенсионерските клубове и организации, за да придобият изпреварваща информация по отношение на защитата, информира по време на кръглата маса заместник-министърът на вътрешните работи Стефан Балабанов.

Тази дейност вече дава своите резултати. Статистиката е категорична, че има спад на престъпленията срещу възрастните хора. Ако в бъдеще се ангажират все повече и повече държавни органи, в крайна сметка нашите пенсионери – Вие, майките и бащите ни, ще живеете по-спокойно, завърши изказването си Балабанов.

КПКОНПИ не видя конфликт на интереси и при Султанка Петровa

Posted on: януари 28th, 2019 by МИГ No Comments
Заместник-министърът на труда и социалната политика Султанка Петрова не е в конфликт на интереси. Това е заключението на антикорупционната комисия, която започна проверка след фатален инцидент със служител на фирма, охраняваща ремонта на бившия Партиен дом.

Фирмата тогава се оказа свързана със съпруга на Петрова.

25-годишният Даниел Тасев намира смъртта си по време на дежурство като охранител от фирмата, пазеща строежа на новата сграда на Народното събрание. За последно е забелязан да говори със служител на НСО.

Преди да стане депутат, съдружник във въпросната охранителната фирма е Султанка Петрова. След инцидента тя каза пред bTV, че съпругът й е на високо ниво в компанията. Собственик пък се оказа Филип Чипев, близък до семейството на Петрова.

„Аз съм баща на внуците й“, каза собственикът на охранителната фирма Филип Чипев.

Според решението на антикорупционната комисия налице е само един от елементите за наличие на конфликт на интереси – „лице, заемащо публична длъжност“.

„Липсват обаче другите два елемента – наличието на упражнени от лицето правомощия по служба и частен интерес. Липсата, на който и да е елемент от понятието „конфликт на интереси“, обуславя невъзможност за нарушаване на забраните.

Собственикът на охранителната фирма и заместник-министър Петрова не пожелаха да коментират решението. Разследването на прокуратурата не е приключило заради сложността на експертизите. А докато чака резултатите, майката на Даниел посещава често мястото – отвън. Не е допускана да види шахтата.

900 000 лв. данъци дължи зам.-министър Султанка фирмено

Posted on: ноември 12th, 2018 by МИГ No Comments

В продължение на три години и половина не са внасяли данъци и осигуровки от семейната фирма на зам.-министъра на труда и социалната политика Султанка Петрова, съобщиха на сайта на МВР.  Дефанс секюрити се занимава с частна охранителна дейност и е собственост на Петю Петров – съпруг на зам.-министъра. От вътрешното министерство  отнеха лиценза на охранителната фирма, заради натрупаните задължения към НАП в размер 891 030.19 лв, за периода 2014-2018г.

Припомняме, че през юли около бизнеса на фамилията нашумя скандал, след инцидент довел до смърт. Тогава 25-годишният охранител Даниел Тасев беше открит мъртъв в шахта на Бившия партиен дом. Злополуката разкри схема от оплетени роднински връзки. Загиналият се оказа служител на Дефанс консулт, която също е семейна на зам.-министър Петрова.  Според Търговския регистър (ТР) и Сметната палата, преди да стане депутат, тя е съдружник в нея.

ТР сочи също, че съпругът й Петю Петров е едноличен собственик на Дефанс секюрити, а доскоро той и съпругата му са били управители в Дефанс консулт.  Преди това управител на охранителната фирма беше Филип Чипев, който е баща на Султанка. Дефанс консулт бе наета да пази строежа на втората сграда на бившия Партиен дом. Това е в противоречие със закона, тъй като обектът е част от имотите на парламента и следва да е под надзора на НСО.

 Оказа се, че охранителното дружество е било наето от друга фирма, която също е собственост на въпросната фамилия. След инцидента лъсна аферата, от която се разбра, че строителна компания на Петрова е избрана за реновация на зала в Бившия партиен дом, която иначе нямаше нужда от ремонт. Взема я след възлагане на обществена поръчка от 2016 г. на стойност 23,4 млн. лв. Тя е от бюджета на европредседателството. Фирмата на бившата депутатка от ОП не предаде обекта в срок, а залата изобщо не беше използвана за нуждите на европредседателството ни, което отдавна мина.

Близо половин година след трагичната злополука, отнела човешки живот, около която има много въпросителни, развръзка няма. Не се търси и отговорност за забавената поръчка и за очевидния конфликт на интереси в сградата, която е център на властта.

Дефанс секюрити е погната единствено защото не е платила дължимото на държавата. Процедура по отнемане на издадения на охранителен лиценз започва от 5 април 2018 г., т. е. преди инцидента от юли. Фирмата изгуби правата си не защото не е могла да осигури безопасни условия на труд, а защото крие данъци. Самият  сигнал до полицията е бил подаден от Националната агенция за приходите (НАП).

Вероятно, за да не се копае по-надълбоко, Петров вече се отказал от лиценза си, а от МВР  отказаха повече коментари.

Потърсен за коментар Петров, потвърди, че се е отказал от лиценза за частна охранителна дейност на Дефанс секюрити и заяви, че вече нямал връзка с другата фирма – Дефанс консулт, с което на практика си измива ръцете.

Прокуратурата не намира виновен за смъртта на охранител в Партийния дом

Posted on: юли 30th, 2018 by МИГ No Comments

Според първоначалната експертиза откритият в шахта на бившия Партиен дом охранител е починал при падане от високо и няма доказателства за конкретно виновно лице. Това каза пред журналисти градският прокурор на София Емилия Русинова.

Близките на 25-годишния Даниел Тасев потърсиха съдействие от медиите, защото имат съмнения, че реалната причина за смъртта и обстоятелствата около нея се прикриват. Младият охранител беше служител на фирма, която се оказа свързана със зам.-социалния министър Султанка Петрова, което допълнително подхрани притесненията на семейството, че истината няма да излезе наяве.

„При втория оглед са намерени значи, които показват, че има отворена дупка и в хода на разследването е установено, че починалото лице вероятно се е намирало около тази строителна площадка в тъмната част на денонощието. Там е намерена чаша с кафе, а долу до самото тяло е намерена бъркалката от кафето. Същата вечер лицето е било на смяна и служители на НСО, които също са били на смяна, са забелязали лицето да отива към кафемашината. Повече движение на лицето не е било забелязано”, обясни тя.

Първоначалната съдебно-медицинска експертиза е установила, че причина за смъртта е съчетана черепно-мозъчна травма и гръдна травма – комбинация, характерна за падането от високо.

„Към настоящия момент не сме събрали доказателства за конкретно виновно лице, поради което няма и привлечен в качеството на обвиняем”, подчерта прокурор Русинова. До момента са разпитани останалите охранители и служителите на НСО, иззети са записите от видеонаблюдението, чакат се и резултатите от още експертизи.

Така досъдебното производство остава за престъпление по чл. 123 от НК – за причинена смърт поради незнание или немарливо изпълнение на занятие.

Крадливите Обединени „патриоти” задминаха по корупционна наглост дори ДПС

Posted on: юли 11th, 2018 by МИГ No Comments
Трагичните обстоятелства около смъртта на 25-годишния Даниел Тасев, охранител във фирмата „Дефанс консулт”, която охранява, както се оказа, не Народното събрание, а ремонта на същото, разкриха странни зависимости във висшите ешелони на властта, показващи огромен конфликт на интереси и нагла ”патриотична” корупция, пишат от партия ”Възраждане”.

Това само по себе си е принос в световната бизнес охранителна практика – охрана на ремонт на вече охряняван обект!? В същото време от руската ЧВК „Вагнер”, американската „Блекуотър”, британската „Аегис“, както и всички други водещи световни частни охранителни компании, печелят парите си, проливайки кръвта си по пустините на Близкия изток. Те могат само да се учат от българската „Дефанс консулт” на това как се печели само от това да гледаш как някой друг работи.

В хода на разследването на този инцидент няколко медии стигнаха до шокиращи разкрития, които при други обстоятелства, най-вероятно никога нямаше да станат известни. Оказва се, че фирмата, в която е работил откритият мъртъв охранител, е била собственост на заместник социалната министърка Султанка Петрова (от квотата на „ВМРО-БНД“ и „Обединени патриоти“), а понастоящем едноличен собственик и управител на охранителната фирма е Филип Чипев, който обяснява пред БТВ, че е „баща на внуците“ на Султанка Петрова. Нейният съпруг пък бил негов пълномощник, пишат още от партията.

От „Възраждане“ задават и следните няколко въпроса:

Първо, как точно се охранява ремонт и то в сградата на Народното събрание, която е в списъка на стратегическите обекти от национално значение и така или иначе се охранява от Националната служба за охрана (НСО)? Излиза, че ние данъкоплатците плащаме два пъти за едно и също нещо – веднъж за цялостната охрана на Народното събрание от НСО, чийто бюджет се формира от нашите данъци и втори път, чрез публичните средства, които са похарчени през обществена поръчка за охрана на ремонт в сграда, охранявана от НСО. Да не би от въпросната обществена поръчка да не е имало никаква нужда, а просто да е измислена, за да могат определени хора да вземат апетитна сума? Това обаче са въпроси, които трябва да бъдат зададени не от нас, а от прокурор.

Второ, комисията която е обявила фирмата „Дефанс консулт” за победител в конкурса за обществената поръчка за охраната на въпросния ремонт, не е ли знаела, че съвсем доскоро тази фирма е била собственост на висш правителствен чиновник, а собственик и управител на същата в момента са лица в близки родствени отношения с въпросния висш правителствен чиновник, бивш собственик на същата? Защо комисията, която е трябвало да обяви победителя, не е направила необходимите проверки и не е отстранила фирмата „Дефанс консулт” поради конфликт на интереси?

Трето, на колко е оценена самата охрана на ремонта за 22 милиона лева? Поради каква причина плащаме вероятно огромна сума за дейност, която не изисква никакви разходи и капиталовложения?

Четвърто, защо все още няма реакция от прокуратурата и от новия орган за борба с корупцията – Комисия за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобитото имущество, по-известна като КПКОНПИ? Ако не знаят за какво точно да разследват тази афера и как да я квалифицират, ние от „Възраждане“ ще им помогнем. Това се нарича търговия с влияние и конфликт на интереси, или още по-кратко – корупция!

И пето, от „Възраждане“ настояваме Султанка Петрова и останалите овластени представители на престъпната коалиция „Обединени патриоти“ да подадат незабавна оставка, заедно с управляващите съвместно с тях ГЕРБ. След това те трябва да се разследват и ако злоупотребите им се докажат – да бъдат вкарани в затвора!

ВМРО организира НПО в защита на Султанка Петрова

Posted on: юли 11th, 2018 by МИГ No Comments

11 национално представителни организации на хора са подписали писмо в защита на зам.-социалния министър Султанка Петрова. Това са НПО-тата, които обявиха за платен протеста на майките на деца с увреждания. Писмото бе разпространено вчера до медиите от ВМРО – партията на Петрова, която бе депутат в предишното Народно събрание.

В понеделник БСП призова лидерите на „Обединени патриоти“ да отстранят Петрова от правителството заради конфликт на интереси. Тогава покрай новината за смъртта на млад охранител, открит в шахта на бившия Партиен дом, се разбра, че семейна фирма на Султанка Петрова е наета да пази реконструкцията на сградата, където ще се премести Народното събрание. Левицата обяви за недопустимо съвместяването на частен бизнес с поста зам.-министър и настоя патриотите да я оттеглят от МТСП.

Вицепремиерът и лидер на ВМРО Красимир Каракачанов се опита да оправдае зам.-министърката, като обясни в телевизионно интервю, че когато през 2017 г. фирмата е наета за охрана на държавния строеж, „Петрова не е била никоя“. Според него нямало конфликт на интереси. Същата теза защити и вицепремиерът Томислав Дончев.

Писмото на 11-те НПО в защита на Петрова е адресирано до премиера Бойко Борисов, председателя на НС Цвета Караянчева, вицепремиерите Валери Симеонов и Красимир Каракачанов и социалния министър Бисер Петков. В него те настояват Петрова да остане на поста заради „негативната ситуация“ в социалната сфера.

„Отстраняването на още един зам.-социален министър ще отложи прилагането на реформите за общността на хората с увреждания. Искането на оставка е натиск над специалист, зареден с енергия, желание и амбиция за промени в полза на хората с увреждания“, смятат НПО-тата. подписката се оглавява от Националния съвет за интеграция на хората с увреждания към МС.

Султанки и Гинки – така ще запомним „Борисов – 3“

Posted on: юли 10th, 2018 by МИГ No Comments

Аферата „Султанка“ кипи с пълна сила и колкото повече обяснения се натрупват толкова повече смърди на гнило. Не знам точно какво се е случило, но картината, която се разкрива е доста съмнителна. Патриотичен „Кумгейт“.

Обясненията на Красимир Каракачанов, лидер на ВМРО и вицепремиер, са правоверни. Той казва така: „2016 година е сключен договор между строителната фирма и Народното събрание. 2017 година, датата е точно 21 април, строителната фирма е сключила договори с подизпълнителите и една от тях е фирмата за охрана. В този момент въпросната госпожа нито е депутат, нито е заместник-министър, нито дори е избрана за такъв. Къде виждате конфликт на интереси?“

На 21 април 2017 година Султанка Петрова наистина не е народен представител, но е била такъв в 43-ото Народно събрание. Нещо повече – ако разровите новините от това време ще видите, че в период, в който е сключен договора, името й вече усилено се върти като потенциален заместник – социален министър, тъй като Патриотичния фронт вече сериозно е клекнал на ГЕРБ. С което не твърдя, че в посочването на подизпълнител има нещо корупционно, но със сигурност ситуацията съвсем не е толкова невинна, чиста и непорочна колкото я изкарва Каракачанов.

Има и нещо друго, което е притеснително. Петрова е заместник-министър и на теория не би трябвало да има нищо общо с фирмата. Тя е представител на властта, а това по принцип би трябвало да означава друг тип поведение. Въпреки това, когато се разбира за инцидента Султанка звъни на роднините, за да „предложи подкрепа“. Защо? Защо го прави? Нима тя все още се чувства ангажирана с фирмата? Като неин представител в управлението ли се изживява? Не е ли нормално съпругът й или „бащата на внуците й“ да направи това обаждане. Но не – обажда се самата Петрова. За мен това е много озадачаващо.

И ми звучи като нелеп опит за кризисен пиар. Като начин да предложи съчувствие, за да накара хората да не говорят. Обаждането не е незаконно, но е съмнително. В ситуация на криза Султанка бърза да звъни от името на фирмата, а това е достатъчен повод да излети моментално от министерството. Ето тук е конфликтът на интереси, дори и в момента на сключването на договора да не е имало такъв. А ако наистина е предложила пари, тогава става още по-мътно и кърваво.

Султанки и Гинки. Не знам за вас, но аз така ще запомня „Борисов“ 3.

Александър Симов

Зам.-министър Султанка Петрова е метафора на прогнилата ни държава

Posted on: юли 10th, 2018 by МИГ No Comments
Вицето Томислав Дончев е убийствено категоричен в Би Ти Ви: Зам.-социалната министърка Султанка Петрова не е в конфликт на интереси, смъртта на младия човек в охранителната й фирма е нещастен случай, не е престъпление да си във властта и частната ти фирма да охранява същата власт с държавни пари…

Султанка е зловеща метафора на прогнилата ни държава. По директива на боса си Каракачанов зам.-социалната министърка подгони инвалидите и парафира извратената реформа на ТЕЛК, която щяла да напълни хазната и вдигне пенсиите. И докато болните и сакатите проклинат ВМРО-ските реформатори, оправната Султанка прибира милиони от охраната на парламента.

Щом това не е конфликт на интереси, щом смъртта на младия охранител не е престъпление, охранителният бизнес на зам.-министърката е законен, сиреч морален. А щом частният бизнес на висш държавен служител е законен и морален, значи е патриотичен. С две думи: Султанка е патриотка, злостните й критици – прокълнати предатели!

След изборите на 5 октомври 2014-та, когато Патротичният фронт /НФСБ-ВМРО/ влезе в парламента, Каракачанов и Симеонов събраха прясно избраните депутати в бърлогата на ВМРО на “Пиротска”, за да ни спуснат новата директива: Кампанията срещу мутрите от ГЕРБ е в миналото! В името на Майка България ще подкрепяме кабинета на Бойко Борисов! Като акт на лоялност, всеки депутат веднага да напише оставката си като депутат и да я връчи на Каракачанов и Симеонов…

Потресен от измамата на избирателите, взех думата и обявих, че няма да козирувам на гербаджиите, ще гласувам и против избора на Цецка Цачева за шеф на парламента, и против новия премиерски мандат на Борисов. Що се отнася до рекетьорската заповед да депозираме оставките си на двамата лидери, категорично отказах и иронично ги попитах откога ползваме челния опит на Волен Сидеров, който така държи в послушание депутатите си.

Султанка и още една дама скочиха като ужилени и гневно ме обвиниха в липса на патриотизъм. Щото патриотично било да сме с Борисов, а не против него. Истинският патриотизъм налагал да имаме коалиционна култура и да застанем зад ГЕРБ, а не да сме вечна опозиция…

Днес патриотката е зам.-министър на Борисов и в ръцете й е съдбата на стотици хиляди инвалиди. Понеже много страда за тях, на гърдите й виси натрапчив кръст. Набожната бизнесдама е живият символ на властовия морал, обричащ страдалците и позлатяващ султанките.

Освен за охраната на парламента, оправната Султанка има лиценз за истината, закона и морала. Но в държавата на ГЕРБ и Опитомени патриоти истината е ерес, законът – врата в полето, моралът – притча за наивници.

Казано с езика на сицилианската мафия: Случаят “Султанка” е приключен, забравете!

Велизар Енчев, фейсбук

Енчев: Защо точно ВМРО-вката Султанка Петрова охранява новата сграда на парламента?

Posted on: юли 9th, 2018 by МИГ No Comments

Скандалът е чутовен. Разкритието на Би Ти Ви е потресаващо: Частна охранителна фирма на зам.-министърката на социалното министерство Султанка Петрова е наета като подизпълнител да охранява ремонта на новата сграда на Народното събрание.

Вчера охранител на фирмата загива при неизяснени обстоятелства и веднага социалната Султанка предлага помощ на почерненото семейство. Ясно защо – за да не вдигат шум и за да запази Султанка поста си.

Защо точно ВМРО-вката Султанка Петрова охранява със семейната си фирма новата сграда на парламента? Защото босът й е вицепремиер, разпределящ порциите на властта.

ВМРО се изроди в Дружество с ограничена отговорност (ООД), търгуващо в частна изгода с българските интереси в Македония и с правата на българите в България.

В духа на новото време Султанка Петрова е поела по пътя на своя лидер и ударно осребрява министерстването си. Апропо, точно тя страстно лобираше за „реформа“в ТЕЛК, която да ореже или отнеме инвалидните пенсии на хиляди несретници.

Ако и след този скандал тя остане зам. министър, значи Каракачанов е част от схема за усвояване на държавни милиони от ремонта на новата сграда на парламента.

Това е моралът на вемереовците, изводите са за овците, гласуващи за трапезния войвода и шайката му.

Велизар Енчев

Съпругът и зетят на зам. министър ръководят фирмата със загиналия охранител в НС

Posted on: юли 9th, 2018 by МИГ No Comments

Фирмата, в която е работил откритият мъртъв охранителят Даниел Тасев, е била собственост на зам. социалния министър Султанка Петрова. Петрова беше депутат от квотата на Обединените патриоти и по-късно беше назначена в социалното министерство.

От репортаж на bTV става ясно, че тя е била собственик на фирмата „Дефанс консулт“, която обаче по-късно напуска. Понастоящем едноличен собственик и управител на охранителлната фирма е Филип Чипев, който обясни, че е „баща на внуците“ на Султанка Петрова. Нейният съпруг пък бил негов пълномощник.

„При нужда той помага. Понякога за контакт с охранители“, обясни Чипев пред bTV.

Той разказа, че е разбрал за инцидента, след като роднини на загиналия охранител му се обадили. „Ние много се притеснихме и звъннахме на един от охранителите от нашата фирма, които имат достъп до обекта“, разказа Чипев. По думите му охранителите на фирмата не си сдават един на друг обекта, тъй като смяната е от 7 часа вечерта до 7 часа сутринта.

„Ние също искаме да разберем истината, защото Даниел беше един от най-добрите ни служители. Тоба е обект от специална охрана на НСО, там достъп нямат дори ръоводният състав на нашата фирма. Ние нямаме представа какво се е случило, нямаме и официална информация от нито една институция до момента“, разказа собственикът на охранителната фирма.

Той обясни, че има охранителна камера, която обаче не обхваща периметъра на инцидента.

„Знаем, че вечерта от 7 до към 9 и половина не е бил на работното си място, бил е при охраната от НСО и са разговаряли там. Какво е правил при охраната на НСО, ние не можем да знаем. Това го знаем като информация от следващия охранител, който е отишъл на мястото. Това е неофициална информация“, разказа Чипев.

След инцидента самата Султанка Петрова се обадила на роднините на загиналия охранител. Пред bTV тя каза, че е имала намерение да помогне, но не отправяла натиск за потулване на случая, както и не е предлагала парична помощ на семейството.