Posts Tagged ‘танер али’

Танер Али: Пеевски е много страхлив! Открадна ни ДПС, но АПС има бъдеще!

Posted on: ноември 19th, 2025 by МИГ No Comments

Съпредседателят на новоучредената политическа партия „Алианс за права и свободи“ Танер Али  коментира какво предстои за формацията на Ахмед Доган след учредителната конференция.

„Тепърва предстои всичко, за което се говори на учредителната конференция да се случи. Ще бъде трудно, очаква ни много работа. Ние работим за тази идеология от 35 години, наречена тогава „Движение за права и свободи“, а сега продължава като „Алианс за права и свободи“. Д-р Ахмед Доган може би е първият човек в света, който учредява втора партия. Може и да има друг човек, но аз не знам. Основната цел ни е нашите последователи по места да разберат, че истинските, автентичните, които са тръгнали преди 35 г. с общочовешки права, АПС е продължителят на тези идеали. Нашата партия ДПС бе открадната. Активистите и кметовете на ДПС бяха притиснати. Всичко това се отрази и бяхме шокирани в първия момент. Всичко, което предстои, е заложено в учредителната декларация“, заяви Танер Али.

„Най-голямата ни цел е да направим местни и областни структури, като накрая догодина до септември най-късно да направим първа национална конференция на „Алианса за права и свободи“. Задачата на задачите е партията да бъде регистрирана и да тръгнем да съберем 2500 подписа за тази цел. Имаме много обаждания от страната. Имахме учредители от всяка една област. Имаше хора като политзатворници, които са били по затворите с Доган, имаше и учредители от 1990 г. Автентичните хора бяха заедно с нас на 15 ноември и това ме провокира да мисля как да направим така, че да обединим хората“, каза още той.

„Отчетохме грешките си на учредителната конференция, както и слабостите, които сме правили. Самокритиката и това, което исках да чуят критиците по социалните медии, изумен съм от някои писания. Знаем, че сме в дигитален свят. Публикации, които всяват омраза, не знам дали са тролове, но наблюдаваме тези процеси. Нека да бъдат градивни критиките, трябва да има такава, но да е без омраза. Трябва като се критикува – да се дават и положителни примери. Основната цел е да запазим нашата автентичност. С колегите в ръководството ще проведем първото заседание на Централното оперативно бюро. Доган подчерта, че платформата е отворена и всеки може да се присъедини по всяко едно време, за да може на едни следващи избори“, коментира Али.

„На нас и на последните избори ни казаха, че не можем да прескочим бариерата като АПС. Тогава нямахме времето дори да се осъзнаем какво се е случило и се подготвихме за по-малко от 20 дни. От демократичните промени, ако са ни давали 4,5%, ние сме имали 9%, като са ни давали 9% – ние сме имали 17%. Вотът от Турция няма общо с това“, заяви Танер Али.

„Коефициентът на полезното действия на вота от чужбина е един или двама народни представители. Ние сме хора, които сме работили още от младежките години. От 2 милиона средно избирателна активност, ние имаме две области, в които ще изкараме два пъти повече, отколкото ни прогнозират. Ние очакваме при това новосъздаване на АПС да убедим нашите хора и обидените 60-70 хиляди наши симпатизанти. Кметовете на общини станаха дерибеи – това е наша грешка. Многомандатността на кметовете в малките ни общини са наш проблем. Ние като АПС сме заложили мандатността на кметовете на общини от два мандата с максимално един допълнителен, и то след референдум в самата община. Ще имаме много повече гласоподаватели, отколкото сме имали преди“, коментира Танер Али.

„Допреди няколко месеца Ахмед Доган бе много обиден, много му тежеше предателството, което той не е очаквал и прекаленото доверие на хора, които са го предали. Никой не е очаквал от всички тези лица да предадат г-н Доган, защото те бяха посочени и открити от него. От предателството най-много го боли. В тази връзка му тежи. Сега е така мотивиран и ни даде енергия. Доган беше с температура на конференция, изкара бронхопневмония. Имаше молба от нас да не идва, но той бе амбициран и дойде, въпреки че не можеше да говори и бе с температура. Това го знаехме няколко души. Доган ни даде кураж, а ние трябва да изпълним всичко, което сме заложили в програмата на АПС“, каза Танер Али.

„Заплатите ги даряват, а Пеевски ги спонсорира на ръка – така си го обяснявам. Санитарният кордон бе причината и молбата на Бойко Борисов лично, аз присъствах, когато ни покани с д-р Чакъров като председател на ПГ на АПС и още няколко души. Борисов ни покани на среща за съвместно управление на страната. Там имаше спорове как да бъде нашето участие. Ние, естествено, казахме нашето желание, че искаме да сме равноправни, а не пълнеж на нещо си. Г-н Борисов разбра нашето послание и единственият сериозен аргумент бе санитарния кордон срещу Делян Пеевски. Той ни сподели, че това е начинът Пеевски да не влезе в управлението на страната и управлението да не зависи от Новото начало. Очаквахме да спечелим делото и марката ДПС да остане при нас.“

„Ако гледаме физически, аз съм бивш спортист и съм по-як от Пеевски. Не ме е страх от такива хора. Няма да допусна никой от моите съратници да бъде мачкан от него. Не се страхувайте от Делян Пеевски, напротив, според мен той е страхлив човек. Автентичното ДПС се казва „Алианс за права и свободи“, заяви Танер Али пред Божидар Русев.

Вижте цялото интервю на съпредседателя на новоучредената партия „Алианс за права и свободи“ Танер Али в „Денят на Дарик“ в прикаченото видео!

Основателите на новото ДПС на Доган: Има еуфория – обаждат ни се от цялата страна!

Posted on: ноември 17th, 2025 by МИГ No Comments

„Не сме алтернатива на ДПС-НН. Ние сме нова политическа формация. Ние сме хората, които преди 35 години създадохме ДПС. Ние сме същите тези хора, които продължаваме тази идеология и кауза. Хората с идеология и кауза, а не хората, които мислят само за личния си интерес и личното си облагодетелстване в политиката“.

Това заяви пред БНР Танер Али – един от четиримата съпредседатели на новоучредения Алианс за права и свободи.

„Очакваме всякакви удари. Но мисля, че в една нормална страна в XXI век това са недопустими неща. Колкото повече бъдат заплашвани и репресирани хората, още повече имат вътрешно усещане за справедливост. Мисля, че това няма да е проблем от страна на нашите избиратели и последователи. Убеден съм, че политика не може да се прави със заплахи. Това ще е огледално отражение на много неща, които се случиха в последните 1-2 години“, коментира той в отговор на въпрос дали допуска, че някои могат да бъдат изкушени или заплашени от Делян Пеевски и да се откажат от присъединяване към АПС.

Запитан защо са четирима съпредседателите, Али отговори: „Това е предложение на Доган като почетен председател на АПС. Сметнахме, че е най-добре по този начин да споделим отговорностите като председатели, за да може тази работа, трудната задача, която предстои – да направим в страната структури, местни съвети, общински конференции, областни конференции, за да подготвим първата национална конференция след регистрацията на новата ни политическа формация“.

От новата формация искат най-късно през септември да проведат първата национална конференция, която ще е в по-широк мащаб. Всичко, което е по процедура и по Закона за политическите партии, е спазено, категоричен бе Танер Али и добави: „Подготвяме документите в най-близко бъдеще да ги внесем в съда за регистрация“.

Подписката от 2500 души няма да е проблем за АПС, смята Али и обясни: „Тези подписи само от 3-4 области можем да ги съберем в рамките на 2 дни. Обаждат ни се от цялата страна. Има еуфория. Истинските автентични наши последователи са с нас“.

А Доган?

„Доган ни сподели, че почти всяка седмица ще събира Централното оперативно бюро, за да си поставяме задачите и да създадем истинска демократична либерална партия. Ще е на терен постоянно с нас и ще е много активен, докато проведем първата национална конференция. Той сподели, че е с високо повдигнато настроение. Той наистина се завръща в оперативната политика. Всички събития, които предстоят, ще бъдат проведени заедно с него. Той видя, че имаме нужда от него. Той е много мъдър, с много опит, знае как да се случат нещата“, коментира съпредседателят на АПС.

И допълни: „Малко са лидерите в България. Въпросът е нещата да вървят и хората да се чувстват свободни. Ние ще вземаме решенията като политическа организация чрез Централното оперативно бюро и Централния съвет, допитвайки се до нашите членове. Еднолични решения при нас почти никога не са се взимали, освен когато се изпадне в належащо положение“.

Той подчерта, че има много репресии срещу техни кметове и те продължават. „Ние сме твърда опозиция. Но когато има въпроси относно нашите избиратели, които зависят от определени действия, тези точки винаги бихме ги подкрепили. Надявам се, като твърда опозиция, нашите предложения също да бъдат приети относно бюджета и другите неща като закони“, декларира Али във връзка с поведението им в пленарна зала при предстоящите гласувания.

Депутатът Танер Али за екшъна в Боянските сараи: Целта беше да арестуват Ахмед Доган (видео)

Posted on: април 14th, 2025 by МИГ No Comments

Почетният председател на ДПС Ахмед Доган, депутати от парламентарната група ДПС-ДПС и активисти на формацията изненадващо в събота – 12 април, се появиха в „Боянските сараи“.  Имотът на ул. „Беловодски път“ в столичния кв. „Бояна“ дълги години беше обитаван от Доган, но след разцеплението в политическата формация се оказа, че той е собственост на Данаил Папазов. Почетният председател беше изгонен от „сараите“ през лятото на 2024 г.

В събота бизнесменът и бивш министър Папазов отново се обади на полицията, служители на реда обградиха имота, а активистите на ДПС-ДПС и самият Ахмед Доган бяха изгонени от „Боянските сараи“.

„Ние бяхме поканени от г-н Доган в дома му, където от 23 г. живее. Аз не зная друг негов дом. И адресната му регистрация с постоянен адрес също е в този дом“, каза в интервю за предаването „Тази сутрин“ в ефира на бТВ Танер Али, зам.-председател на парламентарната група на ДПС-ДПС.

По думите му съдебната процедура по изясняване на това кой е собственик на имота още не е приключила.

„Законът повелява, когато някой живее и друг, който претендира да е собственик, да бъде предупреден или да му се прати предизвестие в определен срок да напусне, да си вземе багаж, но никой не е предявил такова искане“, коментира Али.

Зам.председателят на ПГ на ДПС-ДПС обяви, че не знае къде живее Ахмед Доган последните 8 месеца. Твърди, че се е виждал с почетния председател само в централата на организацията и не го е питал къде живее.

По думите му Доган има договор за наем за имота в кв. „Бояна“ от 23 г. и е плащал редовно, дори продължава да плаща. После уточни, че ДПС плаща наема. Танер Али разказа, че заседанието на Националния съвет на Младежкото ДПС е започнало в хотел, а към 15 ч. Доган се е обадил и ги е поканил в „Боянските сараи“.

„Бях шокиран, когато пристигнехме. Ние в този имот сме израснали – още от структурите на младежката организация, това е бил нашият дом – на Движението за права и свободи“, обяви още Танер Али. Разказа, че всичко е било изтърбушено на приземния етаж, липсвали и многото картини, които симпатизантите са подарявали на почетния председател.

Според него целта на идването на полицията в събота в „Боянските сараи“ е била Ахмед Доган да бъде арестуван.  „Доган обеща, че на всички събития ще е с нас. Не знам къде живее Ахмед Доган. Винаги, когато съм го посещавал, е било в „сараите“ в Бояна“, допълни депутатът.

Депесар за ПП: Ние обичаме гейовете, ама те бяха големи гейове (видео)

Posted on: септември 23rd, 2022 by МИГ 2 коментара

На предизборна среща на ДПС в Пловдив от 18-и септември, се натъкнахме на култово изказване на кандидат-депутата Танер Али.

Освен типичните за една среща със съпатрийци и гласоподаватели мотивационни речи и излишен патос, имаше и едно изказване, което ни накара да се разсмеем. Танер Али определи ДПС като либерална партия, защото те „обичат и жените, и гейовете“…

След това изказване, той продължи : „Обичаме гейовете, ама те бяха големи гейове“!

Предполагаме, че Танер Али визира „Продължаваме промяната“, тъй като в предишното си изречение споменава, че е изумен от псевдополитиците, които са дошли от Канада.