06.04.2018 | 20:05
„Левски“ претърпя трета поредна загуба
"Ботев" победи "сините" в Пловдив, въпреки че игра с човек по-малко 50 минути

С човек по-малко на терена „Ботев“ победи гостуващия в Пловдив „Левски“ с 1:0 и нанесе трето поредно поражение на „сините“ в Първа лига.

Автор на гола за „канарчетата“ бе резервата Стивън Петков (на снимката), който наказа родния си клуб с гол в 79-ата минута. Попадението е негово 9-о в шампионата, като всичките са вкарани, след като Петков е влизал като резерва.

Пловдивският тим игра 50 минути с човек по-малко, тъй като Димитър Пиргов получи директен червен картон в 41-ата минута.

След удари на домакините топката два пъти удари греда на вратата на „сините“ – на Жоао Пауло (7-а) мин. и на Тодор Неделев (45-а). Халфът на „Левски“ Габриел Обертан (28-а) също уцели греда, а пък нападателят Сержиу Буш пропусна да вкара на празна врата в 75-ата мин.

По-късно днес са последните два мача от първата шестица: „Лудогорец“ – „ЦСКА-София“, които спорят за челото на таблицата, и „Верея“ – „Берое“, като при победа на беройци, те ще изпреварят „Левски“ и ще станат трети.