Posts Tagged ‘стълб’

Шокиращо! Мъж опита да се обеси на електрически стълб, удари го волтова дъга

Posted on: юни 9th, 2025 by МИГ No Comments

Мъж опита да се обеси на електрически стълб, но вместо това бе ударен от волтова дъга. Ужасяващият случай е от петък, когато около 20:55 ч. е получено съобщение за инцидент в бургаския кв. Ветрен. На около 400 метра след кръговото кръстовище „Акве Калиде” в посока кв. Банево, 25-годишният младеж бил забелязан да се катери с въже по електрическия стълб. Минувачи позвънили на тел. 112.

В опит да върже въжето обаче го ударил ток. Гледката била меко казано потресаваща. В рамките на по-малко от секунда през тялото на младият мъж преминали над 150 волта напрежение, нажежавайки температурата около него до хиляди градуси.

Шокът причинил моментални конвулсии, които запратили 25-годишният бургазлия да лети надолу от стълба. Той е паднал от 6 метра височина.

След всичко това е бил жив и съзнаващ какво се е случило. Пристигналите на място медици от Спешна помощ били абсолютно шокирани от гледката. Човекът бил неразпознаваем. Откаран е по спешност в УМБАЛ-Бургас, където са констатирани травмите му – 80% изгаряния по цялото тяло и счупен таз. Транспортиран е за лечение до ВМА-Варна с опасност за живота.

Уличен стълб падна върху кола във Варна

Posted on: февруари 24th, 2025 by МИГ No Comments

Уличен стълб се стовари върху лек автомобил във Варна, съобщава bTV.

Инцидентът е станал тази нощ на бул. „Сливница“.

Но кадри, публикувани във „Фейсбук“, се вижда, че колата е със сериозни материални щети.

Няма данни за пострадали хора.

Потребители твърдят, че причината за инцидента е изгниване в основата на стълба.

Пълен абсурд: Бетонен стълб по средата на път

Posted on: декември 11th, 2024 by МИГ No Comments

Жителите на ж.к. „Кумарица“ в Нови Искър са поредните, които имат бетонен стълб, разположен по средата на улица. За това сигнализира зрителят на NOVA Валери Димитров.

Хората се опасяват от фатален инцидент, защото се оказва, че няма дори знак, който да предупреждава за опасността от евентуален сблъсък със съоръжението на ул. „Китка“.

Искането на живеещите в квартала е стълбът да бъде изместен. „Има компетентни органи, които могат да кажат на какво разстояние може да бъде преместен“, посочи Валери Димитров. По неговите думи многократно са подавани сигнали в кметството.

Съоръжението в този му вид е предпоставка за трагедия на пътя.

Дете е в тежко състояние след удар с тротинетка в стълб

Posted on: октомври 19th, 2023 by МИГ No Comments

15-годишно момче е пострадало тежко, след като се е ударило с тротинетка в стълб на столичния булевард „Константин Величков“.

Сигналът за инцидента е подаден около 7.30 часа в четвъртък сутринта, съобщиха за БНР от Центъра за спешна помощ в София.

Спешният екип, който е пристигнал на мястото за пет минути, установил, че детето е с фрактура на черепа. Настанено е в противошоковата зала на „Пирогов“ в много тежко състояние.

Ток тече и от стълб, близо до мястото, където почина момчето (видео)

Posted on: февруари 16th, 2021 by МИГ 1 Comment

Откриха и друго място по улиците на София, по което протича ток. То се намира в непосредствена близост до шахтата, стъпвайки на която загина 16-годишното момче, установи проверка на NOVA.

„Уредът показа, че протича ток. Достатъчно силен е“, каза инж. Йовко Раканов – преподавател по електротехника и електроника.

Напрежението е от кабел, който излиза от уличен стълб и захранва павилион в близост.

Близо 48 часа след трагедията с младежа няма институция, която да поеме отговорност за случилото се.

Експертът по електротехника коментира още, че има доста неясноти по фаталния случай с момчето. Все още не се знае чия собственост е шахтата и кабелите, причинили смъртта на момчето.

„Единият вариант е шахтата да е на телекомуникационните компании, другият е да е на електроразпределително дружество или на уличното осветление“, посочи инж. Йовко Раканов – преподавател по електротехника и електроника.

Той обясни, че по шахтата, която стана причина за смъртта на младежа, има следи от ръжда.

„Това означава, че може би е текъл ток и се е образувал електрохимичен процес. Тази ръжда е характерна точно за такъв процес. Съседната шахта е абсолютно чиста по ръба“, добави инж. Раканов.

Експертът посочи версия за случилото се: „Стъпваме с мокър крак със солена вода, защото е пръскано и токът протича“.

Според него проблемът е съществувал седмици наред. „Възможно е някой гражданин да е усетил гъделичкане, когато е пресичал, но просто да не му е обърнал внимание“, каза още инженерът.

До момента нито една институция не е поела отговорност за убитото от ток дете на бул. „Иван Гешов“. Фаталната шахта е обезопасена с метални прегради. Поставени са и надписи „не преминавай“.

„За павилионите в двора на болницата са сключени договори от ръководството на лечебното заведение през 2016 г. Документи за поставянето и въвеждането им в експлоатация не са установени. През 2018 г. това е констатирано от тогавашния кмет на район „Триадица“ и Столична община чрез „Общински строителен контрол“ започва процедура по премахването им като незаконни. Процедурата е върната в районната администрация за отстраняване на пропуски, където не е завършена. За начина на захранване на двата обекта с електричество липсват проекти и разрешения, като те са изцяло незаконни“, съобщиха от Столична община.

От там допълват, че другите три павилиона са поставени след процедури, проведени от район „Триадица“, като и при тях са открити нарушения в разрешенията за поставяне, издадени от района в несъответствие с одобрените схеми. Към разрешенията за поставяне от районната администрация не са одобрени проекти за електрозахранване на обектите.

Експертът по електрозахранване Радослав Калчев коментира пред bTV, че според него токът идва от шахтата и удар заради оголен кабел е малко вероятно. По думите му, който е допуснал подобен монтаж, трябва да си понесе отговорността. „Начините за захранване са два – специализирана тръба под земята или въздушна електрическа връзка към захранващото табло на обекта“, добави той.

Стълб се появи насред улица в „Арбанаси“

Posted on: януари 20th, 2020 by МИГ No Comments

ГЕРБерски абсурд в София: Стълб по средата на пътя

Posted on: април 6th, 2018 by МИГ No Comments

Неприятна и опасна изненада дебне шофьорите на улица в столичния квартал „Витоша”, съобщава Нова телевизия. Електрически стълб заплашително стърчи по средата на пътя.

Съоръжението пречи и на служителите на сметосъбиращите фирми да свършат работата си. Общинските власти обясниха пред медията, че премахването на стълба все още не е възможно. Причината – отчуждителните процедури на терена се обжалват в съда.

Електрически стълб падна в центъра на София

Posted on: март 20th, 2017 by МИГ No Comments