01.11.2019 | 20:13
Гришо изуми с нова победа, класира се на полуфинал срещу Джокович
Българинът прегази чилиец

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си на 1/2-финалите на турнира от категорията Мастърс 1000 в Париж. 28-годишният хасковлия надигра в първия 1/4-финал чилиеца Кристиан Гарин с 6:2, 7:5. Това бе четвърта победа за Григор тази седмица, като вчера първата ни ракета даде само пет гейма на австриеца Доминик Тийм (6:3, 6:2). Гарин пък имаше тежък мач на 1/4-финалите с представителя на домакините Жереми Шарди. Южноамериканецът спаси 3 мачбола и пречупи французина с 6:7 (4), 6:4, 7:6 (6) в двубой, който продължи близо 2 часа и половина.

Днес Гарин също показа борбен дух и дори направи обрат в първия сет, като сервираше за частта при 5:4, но по-големият опит на българина си каза думата. Българинът пречупи 23-годишния си съперник в два сета и за място на финала ще спори с Новак Джокович, който елиминира Стефанос Циципас.

С успеха над Гарин българинът до голяма степен си гарантира завръщане в Топ 20 на световната ранглиста. С победата си Григор Димитров си осигури 259 730 евро и 360 точки.