01.11.2019 | 12:14
Гришо излиза на корта днес в търсене на полуфинал с Джокович
Българинът срещу непознат чилиец от 15 часа

Григор Димитров излиза днес в четвъртфинален сблъсък на турнира от сериите „Мастърс“ в Париж, търсейки общо своя втори полуфинал за сезона. Съперник на българина ще бъде малко известния чилийски тенисист Кристиан Гарин. Двубоят между двамата е с начален час 15:00 на централния корт в „Берси“, като това е първи мач от програмата за деня.

За да стигне до мач с Григор, Гарин постигна победи срещу добре познати имена от мъжкия тенис тур – Пабло Куевас, Джон Иснър и Жереми Шарди, като единствено в последния си мач между Шарди чилиецът загуби сет.

Григор, от своя страна, е под пара, след като мина с лекота през двама сериозни съперници в предишните кръгове. Българинът постигна победи с 2:0 сета срещу Давид Гофен и Доминик Тийм, давайки заявка за силен поход в Париж.

Това е първа среща между Димитров и Гарин изобщо в професионалния тур. Победителят от техния дебютен сблъсък ще чака печелившия от срещата между Новак Джокович и Стефанос Циципас.