28.02.2020 | 0:34
Лудогорец падна достойно от Интер
Мачът се игра на стадион "Джузепе Меаца" в Милано, но пред празни трибуни заради паниката от епидемията от коронавиру

Осемкратният шампион на България „Лудогорец“ първи пусна кръв на италианския гранд „Интер“ в реванша от Лига Европа, но малко по-късно допусна изравняване 1:1, а почивката между двете полувремена дойде вече при 2:1 за домакините.

Това бе и крайният резултат от двубоя. Мачът се игра на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано, но пред празни трибуни заради паниката от епидемията от коронавирус.

Първият мач в Разград завърши 2:0 за „черно-сините“, така че общишят резултат е 4:1 за италианците, които продължават на 1/8-финалите. Гола за българските „орли“ вкара новото им бразилско попълнение Каули Оливейра, а за домакините изравни Кристиано Бираги след грешка на Пламен Илиев.

Вратарят подцени удара на халфа на домакините в близкия ъгъл и след това дълго време се ядосваше на самия себе си. В самия край на добавеното време звездата на „Интер“ Ромелу Лукаку вкара за 2:1 след голяма доза късмет.

Алексис Санчес му хвърли топката в наказателното поле и белгийският таран с глава би към вратата. Пламен Илиев отби, но отскочилата топка отново намери главата на нападателя, а оттам отскочи в мрежата.

В самото начало Лукаку изпусна сам срещу Илиев, а при 0:1 „черно-сините“ поискаха дузпа, но съдията Зиберт след консултация с VAR така и не я отсъди. През второто полувреме „Интер“ удари две гледи, а българският първенец се отчете само с един опасен удар на резервата Свирчок.

“ИНТЕР” (ИТ) – “ЛУДОГОРЕЦ” (БЪЛ) 2:1 (2:1). Голмайстори: Кристиано Бираги (32), Ромелу Лукаку (45+4); Каули Оливейра (26). Съдия Даниел Зиберт (Германия). Жълти картони: Данило Д’Амброзио; Вандерсон.

“ИНТЕР”: Даниеле Падели, Данило Д’Амброзио (76-Алесандро Бастони), Андреа Ранокия, Диего Годин, Кристиано Бираги, Виктор Моузес, Борха Валеро, Николо Барела (46-Брозович), Кристиан Ериксен, Алексис Санчес, Ромелу Лукаку (62-Себастиано Еспозито).