10.12.2022 | 12:46
МВР разкри престъпна група за търговия с трюфели за 50 млн. лв.
Дължимото ДДС към държавата е 12 млн. лева

Полицията разкри организирана престъпна група от три лица, има задържани. Препирани са пари чрез данъчни престъпления с трюфели. За шест месеца стойността им е 50 млн. лева. Дължимото ДДС към държавата е 12 млн. лева. Само за юли държавата е била ощетена с около милион лева, съобщи Нова тв..

Множество лица са обявени за издирване. Извършени са над 20 претърсвания и обиски в различни области на страната. По случая са разпитани над 50 души и е събран значителен обем веществени доказателства.

Лидерът на групата е 47-годишен мъж от Пазарджик, неосъждан, но с криминални регистрации. Той е собственик на заложна къща. Заедно с другите участници е контролирал множество фирми – т. нар. „липсващи търговци”, които се използвали за създаването на фиктивен документооборот.

Разследващите предполагат, че щетата за държавата ще се окаже много по-голяма от първоначално изчислената.

оставете коментар

МИГNews.info не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране