
Броени дни след влизането ни в еврозоната вече има случаи на отказ да се приемат евромонети, които не са с българска страна и да се вземе банкнота от 200 евро, съобщи БНТ.
Жена в София опитала купи стек цигари с 200 евро от магазин на голяма верига, но управителката обяснила, че касиерката не разпознава банкнотата и не може да я приеме. Тя посочи, че продавачите все още не познават всички купюри, а и в конкретния случай не разполагали с достатъчно евро за ресто.
„Извадих евро да платя, жената погледна ужасено и каза: „Няма да ги взема“. И аз я питам: добре, защо, нали от Нова година вече сме в еврозоната, тя ми отговори – ами аз не ги познавам“, разказа потърпевшата клиентка и уточни, че става въпрос за 200 евро.
„Ние сме в центъра на София. Не знам какво ще стане по малките градове, села“, допълни тя.
1 коментар
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране

И Евролелката дето стиска двеста еврака получи своите 5 мин. слава!