24.05.2025 | 17:01
Крадла на милиони от ПРОФОН стана шеф на фонд „Култура“
София Щерева е бивш директор от ББТ и TV7

Само три месеца след назначаването на предишния изпълнителен директор Национален фонд „Култура“ вече има нов. Името на София Щерева се появи в сайта на фонда. А назначеният през февруари активист на „Има такъв народ“ Красимир Димитров е подал оставка, мотивирана с „неспособност за справяне с работата“. Докато Димитров беше начело на управителния съвет, НФК не стартира нито една програма.

Национален фонд „Култура“ е един от ключовите институти, отговорни за финансово подпомагане на държавни и частни културни оператори. На практика в момента той не извършва никаква дейност.

София Щерева е била член на борда на директорите на ТВ 7. През 2015 г. е назначена за директор на Дружеството за колективно управление на правата на продуцентите и изпълнителите на музика (ПРОФОН), но през 2022-ра подава оставка, след като се разчува, че е изтеглила 1,2 млн. лв. (за хонорари на певци и композитори) от сметките на дружеството и ги е прехвърлила в три свои сметки. Други 700 000 лв. тя прехвърлила в депозитни касети, пак на свое име.

София Щерева е магистър „Маркетинг“ и „Мениджмънт на търговската дейност“ и има дългогодишен опит в телекомуникационния сектор и медиите.

оставете коментар

МИГNews.info не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране