15.04.2019 | 0:01
„Лудогорец“ победи „Левски“ в София в мач с два червени картона
Клаудиу Кешеру откри резултата преди почивката (37-а мин.), а в 80-та минута Козмин Моци удвои от дузпа

„Лудогорец“ победи „Левски“ с 2:0 на Националния стадион „Васил Левски“ и спечели важни 3 т. в битката за нова титла в мач с два червени картона и нахлуване на фенове край терена.

Клаудиу Кешеру откри резултата преди почивката (37-а мин.), а в 80-та минута Козмин Моци удвои от дузпа. Така разградският отбор вече в осем поредни мача няма загуба от „сините“.

Заради нарушението си в тази ситуация Иван Горанов получи директен червен картон, а за радостта си след попадението пред агитката на „сините“ румънецът също беше изгонен. Моци провокира и напрежение по трибуните, защото застана до гредата, обърна се към сектор Б и разпери ръце. Това ядоса феновете, които прескочиха оградите и нахлуха на пистата. Наложи се намеса на полицията, за да ги върне обратно в сектора.

Реферът Ивайло Стоянов показа червен картон на Моци заради провокативно поведение. Румънецът тръгна да излиза от терена, а запалянковците го засипаха с предмети и се наложи той да бъде изведе с полиция. При прибирането му към съблекалните фен на „Левски“ от сектор А се качи върху тунела и започна да скача върху него, покриващата конструкция се строши и запалянкото пропадна в образувалия се отвор.

След този мач „Лудогорец“ отново има аванс от три точки през „ЦСКА-София“, който остана единственият му реален конкурент за титлата този сезон, защото „Левски“ вече е на 9 т. в Първата шестица.