
За да демонстрира колко не се вълнува от протеста на БСП, властта даде извънредна пресконференция, на която обвини левицата, че руши държавността, вместо да работи..
Видимо ядосани от посланията на шествието в центъра на София, вицепремиерите Томислав Дончев и Красимир Каракачанов и финансовият министър Владислав Горанов дадоха брифинг и заклеймиха протестиращите като манипулатори, които за пореден път не виждат добрите неща, които се случват в България. Опитвайки се да умилостиви Корнелия Нинова, военният министър Каракачанов обяви, че я кани на бира да говорят „като българи“.
Опитваме се да правим нещо и не мога да бъда особено доволен на този хубав ден като слушам, че държавата едва ли не се управлява от някакви изроди, които стоят в задкулисието и правят всичко друго, но не и в полза на гражданите. Така Каракачанов коментира призива на Нинова за оставка на кабинета. Ние ще продължим да работим до 17-17.30 ч., после ще пием по една бира. Бих поканил и г-жа Нинова, ако има свободно време и не е седнала на агнешко, да дойде и тя, и да си поговорим като българи, а не да се делим на леви и десни, продължи вицепремиерът.
После обясни как качеството на управлението се мери по време на избори и че партиите не можели да имат други претенции кой как управлява, щом не могат да спечелят избори. Още по-циничен бе финансовият министър Владислав Горанов. Качеството на едно управление се мери само през избори, а не през социологията на Кънчо и Андрей, заяви той. По думите му „добрата новина е, че след последните избори, държавата една година се движи в правилна посока и това е вярно по всички индикатори, по които това може да се мери обективно“.
Томислав Дончев подхвана позната „песен“ за общия сценарий, по който БСП и президента искали да бутнат управлението. Пътят към влизане в МС не става със засилване по „Дондуков“, а минава през избори, отсече вицепремиерът. И обясни, че за ГЕРБ „оставката никога не е била проблем“. Дончев дори обеща, че сегашното управление ще довърши магистралните пътища в страната. За да се „придвижват по-лесно за митинга на БСП“. Призивите от протеста пък били „вокални изпълнения“, на които кабинетът не обръщал внимание.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране