31.07.2025 | 14:18
Ето я връзката на Иван Петлешков с разбитата мегафабрика за цигари (видео)
МВР пази пловдивския бизнесмен, защото е топлата връзка с Делян Пеевски и Таки

Публични данни свързват пловдивския бизнесмен Иван Петлешков с подземната мегафабрика за цигари в свиленградското село Момково, но за МВР това е следствена тайна.

Депутатът от парламентарната група на ПП-ДБ Божидар Божанов попита конкретно вътрешния министър Даниел Митов дали Петлешков е с вързан с фабриката и получи хлъзгав отговор, че действията по разследването са секретни.

Но Търговският регистър все още не е засекретен. Там се вижда следното: Светла Стойчева (Иванова) вече Латинова, дъщеря на Стойчо Захариев Иванов, предишен собственик на кравефермата под която е фабриката за цигари, е купила „АБТ Комерс“ – фирма със заложна къща, от Иван Петлешков.

Защо Петлешков е толкова важен за МВР и така го пазят? Защото той е топлата и доказана връзка с Делян Пеевски (таен свидетел по негово дело), с Таки – според справка на МВР, мащабната контрабандата на цигари и купуването на гласове.

Случаят „Колеги, прибирайте се!“ разкрит от БОЕЦ – България Обединена с Една Цел също се свързва с него.

Добрата новина е, че Иван Петлешков е обявен за издирване в Интерпол от друга държава в Европейския съюз и рано или късно ще бъде сгащен!

оставете коментар

МИГNews.info не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране