24.08.2019 | 23:24
Холандец качи Левски на върха
Найджъл Робърта герой срещу Локомотив (Пловдив)

Левски победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от седмия кръг на efbet Лига. Единственото попадение беше дело на Найджъл Робърта, който се разписа в 59-ата минута. Новият голаджия на столичани има вече три попадения със синята фланелка.

Стивън Езе, който изпусна нападателя при гола, преди това удари два пъти гредите на своята врата.

Успехът изведе 26-кратните шампиони на първо място в класирането преди изиграването на всички мачове. Столичани имат вече 16 точки, докато „смърфовете“ останаха на трето място с 13 точки. Шампионът Лудогорец има 14, но и мач по-малко.

През първото полувреме „Левски“ имаше леко предимство, но голове не паднаха. Живко Миланов стреля от фаул в 21-ата минута, но топката рикошира в стената и мина над горната греда. При последвалото центриране от корнер Каргас стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Ожболт изби преди Паулиньо да засече топката в мрежата. Гостите нямаха сериозни възможности пред Миятович, докато „Левски“ в последните секунди се размина с попадение. Аржентинецът Мазурек стреля от над 20 метра, но Луков плонжира и изби топката от долния ляв ъгъл. Последва центриране на Станислав Иванов, Езе изби с глава нагоре, след което Луков не прецени ситуацията и коженото кълбо се отби в горната греда. За късмет на вратаря обаче тя попадна в Мабембана и той изби, а не в Райнов, който беше до него.

В 50-ата минута Горанов проби и стреля, но Луков боксира. Атаката за „Левски“ продължи, а Паулиньо майсторски финтира Илиев, след което центрира остро пред вратата на „черно-белите“. Там Езе изпревари Робърта и при опита да избие удари дясната греда на своя вратар.

Мазурек беше спрян от несъществуваща засада, а в 55-ата минута Луков спаси нов удар на Паулиньо.

Четири минути по-късно Робърта изправи публиката на крака. 21-годишният футболист пое центриране на Миланов и с диагонален изстрел вкара третото си попадение в първенството. Той беше изпуснат от Езе, а Мабембана закъсня и Луков трябваше да вади топката от мрежата си.

До края на двубоя „сините“ имаха териториален превес, но до нови попадения не се стигна.

ЛЕВСКИ – ЛОКОМОТИВ (Пд) 1:0
1:0 Найджъл Робърта (59)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Мартин Райнов, Илия Юруков, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Найджъл Робърта

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Дейвид Малембана, Павел Витанов, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт, Анте Аралица, Момчил Цветанов