05.11.2020 | 22:56
Лудогорец с три поредни загуби срещу Тотнъм
Англичаните въобще не дадоха шанс на съперника да се съпротивлява

„Лудогорец“ направи антирекорд в евротурнирите, като за първи път в историята си записа три поредни загуби. Шампионите загубиха с 1:3 на собствен терен от фаворита в групата „Тотнъм“.

Англичаните въобще не дадоха шанс на съперника да се съпротивлява, както го направи „Локо“ (Пд) в предварителния кръг. Още в 13-ата минута Лукас Моура центрира от корнер и Хари Кейн откри с глава. 20 минути по-късно Кейн върна жеста и той изведе Моура за 0:2.

Жозе Моуриньо реши да спести повече усилията на Кейн и Сисоко и ги извади на почивката.

Второто полувреме стартира доста обещаващо. Клаудиу Кешерю издебна защитата на гостите след отбита топка и прониза бившия английски национал Джо Харт. Моуриньо пък пусна в игра Сон Хюн-Мин.

И 10 секунди по-късно той асистира за третото попадение на Джовани Ло Селсо.

Димитър Митков и Йордан Йорданов пък записаха дебют в евротурнирите.

Така „Тотнъм“ поведе в класирането на групата, а „Лудогорец“ остава последен.

В групата на ЦСКА пък „Рома“ направо се подигра с румънския „Клуж“ и победи на „Олимпико“ с 5:0. Два гола Майорал, а по един Мхитарян, Ибанес и Педро.