18.09.2019 | 23:32
Наша тенисистка измъчи доскорошната номер 1 в света
Виктория Томова отстъпи на Наоми Осака

Първата ракета на България Виктория Томова изигра силен мач срещу световната №4 Наоми Осака, но в крайна сметка загуби с 5:7, 3:6 във втория кръг на силния турнир от категория „Премиер“ в Осака (Япония) с награден фонд 823 хиляди долара.

24-годишната софиянка се представи на висота в турнира, в който преодоля две поставени състезателки в квалификациите, след което победи Ализе Корне във първия кръг на основната схема.

Вики започна страхотно срещата с Наоми Осака и поведе с 3:0 и два пробива. Бившата №1 в света върна един брейк за 1:3, а след това изравни резултата за 4:4. Японката стигна до още един пробив в гейм номер 12 и затвори сета със 7:5 за 51 минути игра.

Във втория сет Томова проби още в първия гейм, а след това затвърди за 2:0. Осака успя да изравни за 2:2, а при 4:3 стигна до още един брейк. На собствен сервис Осака затвори мача с 6:3 за 1 час и 31 минути игра.

Томова си осигури 11 640 щатски долара от наградния фонд и 73 точки за световната ранглиста, в която ще се завърне в сред първите 150 през следващата седмица.