11.10.2020 | 23:50
Резил! Финландия прати България на дъното
Скандинавците за първи път ни победиха

Националният отбор на България допусна първа загуба в своята история от Финландия, след като преклони глава в Хелзинки с 0:2. Българите имаха няколко добри ситуации на „Олимпийския стадион” във финландската столица, но до нещо кой знае колко сериозно пред вратата на Лукаш Храдецки не се стигна.

До този момент България нямаше загубени точки срещу този си съперник, след като от 7 мача имахме 7 успеха. Двата гола за „совите” паднаха през втората част, след като Робърт Тейлър (52) откри, а резервата Фредрик Йенсен (67) удвои.

По този начин „лъвовете” продължават да нямат победа в новата кампания в турнира Лигата на нациите и са на последното четвърто място с 1 т. и голова разлика 1:4. Финландия е втора с 6 т. и голова разлика 3:1.  Лидерът Уелс води със 7 т. и ни гостува  в сряда в София.

Селекционерът Георги Дерменджиев пусна 8 нови играчи н сравнение със загубата от Унгария с 1:3 в четвъртък, като в състава останаха само капитанът Васил Божиков, Антон Недялков и Кристиян Малинов.
В последните 18 мача България има едва една победа срещу Чехия (1:0), а след напускането на Петър Хубчев под ръководството на Красимир Балъков и Дерменджиев тимът има само две равенства и минималния успех нод чехите.