29.07.2019 | 1:22
ЦСКА обърна Славия за първа победа в шампионата
Евандро герой с два гола

ЦСКА успя да запише първа победа през сезон 2019/20 в efbet Лига, след като сломи след пълен обрат през второто полувреме домакина Славия с 2:1 в късния неделен мач. Макар да не изигра най-добрият си мач определено, „червените” показаха характер след откриващия гол на Янис Карабельов след точно час игра.

Влезлият като резерва Евандро се развихри и изравни в 68-ата минута, за да може в 87-ата да донесе първите три точки през новия сезон за тима от „Борисовата градина”.

Така ЦСКА се изкачи до седмото място във временното класиране с актив от четири точки. Славия пък остана девет с точка по-малко. В следващия кръг „червените” приемат Ботев Враца, преди който гостуват на Осиек за Лига Европа. Славия пък ще пътува до Варна за гостуване на Черно море.

Състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 4. Божидар Чорбаджийски (76′ Малинов), 5. Николай Бодуров (к), 24. Нуно Томаш, 3. Жеферсон Телес, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 20. Тиаго Родригес, 21. Диего Фабрини (64′ Греъм Кери), 9. Тони Уот (64′ Евандро), 22. Али Соу

Резерви: 13. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 25. Раул Албентоса, 8. Греъм Кери, 15. Кристиян Малинов, 14. Вив Соломон-Отабор, 10. Еванд