18.07.2025 | 13:43
„Законът е погазен от две свине в държавата“: Асен Василев заговори за бой (видео)
"Ще ги бием и тук в Народното събрание, ще ги бием на площада, ще ги бием и в Европа", каза той за Бойко Борисов и Делян Пеевски

В момента законът е погазен по възможно най-грозния начин от две свине в тази държава. С ченгета и записи няма да стане, казахме им го на тези хора. Ще ги бием и тук в Народното събрание, ще ги бием на площада, ще ги бием и в Европа и колкото да са нещастни – всички европейски граждани имат право да дойдат на протестите и ние ги каним да дойдат всички. Това каза лидерът на „Продължаваме промяната“ Асен Василев пред медиите в парламента във връзка с ареста на Благомир Коцев и протестите в негова подкрепа.
Според него се вижда опит на „Ново начало“ да овладее цялата партийна система и да използва това, което вече е овладяло, а именно антикорупциноната комисия и прокуратурата, а и по думите му някои състави на съда. Целта според Асен Василев е да се саморазправи с всички свободни хора в държавата и да имат еднолична власт, която се упражнява, когато Пеевски се обади по телефона на някого.
Той посочи, че това не е само срещу „Продължаваме промяната“, защото това се е случило и с вицепрезидента на КНСБ по време на протеста на горските служители.
„Продължаваме промяната“ виждат диктатура
„След като имаме прехванати и фалшифицирани избори, доказано от КС, след като имате прокуратура, върху която няма контрол, след като има съдебни дела и затваряне на политически лица и лица ,които са избрани от гражданите на Варна, за да може да се смени вота на гражданите на Варна, се намираме вече в състояние на диктатура“, смята акад. Николай Денков.
Ето защо от „Продължаваме промяната“ канят гражданите на София на протест в подкрепа на Коцев.
„Ние не командваме посланиците“, каза той в отговор на въпрос дали ще поканят европейските посланици. Въпросът беше във връзка с присъствието на германския посланик на един от протестите.
оставете коментар
МИГNews.info не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране
