24.01.2015 | 20:49
Ботев надви Берое
Лъчезар Балтанов донесе победата на "канарчетата"

„Ботев“ (Пловдив) победи с 1:0 един от основните си конкуренти за място в първата шестица в „А“ група Берое в контролна среща. Мачът се проведе пред близо 3000 зрители на базата на „канарчетата“ в Коматево. Единственото попадение отбеляза Лъчезар Балтанов. Халфът се разписа в 34-ата минута след асистенция на Лазар Марин.

В контролата участие не взеха любимците на бултрасите Адам Стаховяк и Томас Иршак, както и защитникът Даниел Златков. Двата отбора си разделиха преимуществото в отделните полувремена. В първото „канарчетата“ стояха малко по-добре, а във второто беройци имаха доста повече положения, които обаче не успяха да реализират. Атаката на старозагорци поведе Жуниор Мапуку, след като Венцислав Христов бе продаден на Риека. Петър Хубчев започна с Благой Макенджиев на вратата. В дясната зона на защитата титуляр беше Пламен Тенев, а в ляво – Веселин Пенев. В средата си партнираха Иво Иванов и Владимир Зафиров. Игор Джоман и Георги Костадинов започнаха като опорни халфове. Антон Огнянов бе по десния фланг на атаката, а Салим Керкар – по левия. Елиаш игра като офанзивен халф зад Мапуку. През втората част Хубчев даде шанс за изява и на каращите проби Павел Петков и Мариус Папшис.

Литовецът Валдемар Боровский не взе участие в срещата, тъй като сутринта преди мача се наложи да се прибере в родината си заради семейни проблеми. Наставникът на „Ботев“ (Пловдив) Петър Пенчев започна с Иван Цветков и Цветелин Чунчуков в атака, които бяха подпомагани от Балтанов, Мариян Огнянов и Милен Гамаков.

„БОТЕВ“ (Пд) – БЕРОЕ 1:0
1:0 Лъчезар Балтанов (34)

„БОТЕВ“ (Пловдив): 89.Михаил Иванов, 22.Пламен Николов, 24.Лазар Марин, 18.Радослав Терзиев, 11.Йордан Христов, 17.Лъчезар Балтанов, 38.Милен Гамаков, 30.Божидар Васев, 7.Мариян Огнянов, 23.Цветелин Чунчуков, 19.Иван Цветков (к)

БЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 19.Пламен Тенев, 6.Иво Иванов (к), 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 70.Георги Костадинов, 21.Елиаш Да Силва, 17.Салим Керкар, 7.Антон Огнянов, 30.Жуниор Мапуку