21.02.2015 | 22:46
Левски на Стоев започна с разгром
Два гола за "сините" отбеляза Валери Домовчийски

Левски победи аутсайдера в първенството Хасково с 3:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в първа среща от 1/4 финалите на турнира за Купата на България.

Два гола за „сините“ отбеляза Валери Домовчийски, а Тихомир Трифонов си вкара автогол в самия край на срещата. 28-годишният Домовчийски отбеляза първото попадение в 22-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Димитър Андонов.

13 минути по-късно нападателят отново бе точен, този път след разбъркване в наказателното поле на гостите с изстрел от близко разстояние. 1/4 час преди края Домовчийски бе заменен от поляка Лукаш Гикевич, който дебютира за тима от „Герена“.

Двубоят също така бе първи официален за Левски под ръководството на Стойчо Стоев. Преди реванша в Хасково на трети март двата отбора ще се срещнат отново на стадион „Георги Аспарухов“, на 27 февруари в двубой от 20-и кръг на „А“ група.