04.04.2015 | 22:11
Лудогорец размаза ЦСКА с 3:0
Съдията Георги Йорданов спаси Моци

Лудогорец направи решителна крачка към титлата, след като в дербито на 24-ия кръг разгроми ЦСКА с класическото 3:0 в Разград.

Домакините откриха резултата в 37-ата минута чрез Барт, който засече центриране на Ешпиньо от левия фланг. През втората част Марселиньо и Мисиджан оформиха крайния резултат.

Един от най-спорните моменти в двубоя между Лудогорец и ЦСКА от 24-ия кръг на А група се случи в 22-ата минута, когато Козмин Моци влезе с удар от каратето в тялото на Николич, но съдията Георги Йорданов, както и помощниците му не видяха ситуацията и играта продължи.

Моци влезе в единоборството срещу Николич с високо вдигнат крак, след което направи движение и ритна нападателя на ЦСКА.

Съдията Георги Йорданов подмина ситуацията, а нито един от неговите асистенти не му сигнализира за случилото се.

През втората част шампионите наложиха волята си с нови две попадения. В 64-ата минута Марселиньо удвои преднината на домакините. Резултатът стана класически в 80-ата минута, когато Марселиньо матира Уваренко, а в добавеното време Кишада направи загубата на ЦСКА доста тежка.

След този успех Лудогорец увеличи разликата с ЦСКА на 6 точки. Разградчани имат 51 точки, а ЦСка е с 45.