22.02.2015 | 0:03
„Манчестър Юнайтед” отново пада в Англия
„Арсенал” влезе в тройката след победа над „Кристъл Палас”

„Манчестър Юнайтед” записа нова загуба под ръководството на Луис ван Гаал. Този път „червените дяволи” допуснаха обрат при гостуването си на „Суонзи” – 1:2.

През есента „лебедите” спечелиха със същия резултат и на „Олд Трафорд” и вгорчиха дебюта на Луис ван Гаал. Андер Ерера откри резултата в 28-ата минута, но само две минути след това Ки Сун Юен изравни. Бафетимби Гомис донесе победата на домакините в 73-тата минутаРадамел Фалкао отново остана на резервната скамейка и това доведе до недоволство от страна на феновете, които освиркаха Ван Гаал за решението му. По-голям шок изживя обаче „Челси”.

Лидерът в класирането не успя да победи на своя „Стамфорд Бридж” аутсайдера „Бърнли” – 1:1. По този начин „сините“ от Лондон пропуснаха да увеличат на 10 точки преднината си пред шампиона „Манчестър Сити”, който късно снощи прие „Нюкасъл”. Бранислав Иванович даде ранен аванс на домакините след перфектен пас на Еден Азар, а Диего Коща направи няколко невероятни пропуска пред вратата на „Бърнли”.

Нещастията за тима на Жозе Моуриньо започнаха през втората част. В 70-ата минута Неманя Матич получи директен червен картон. Малко след това Киърън Трипиър центрира от корнер и Бен Мий с глава направи безпомощен Тибо Куртоа за 1:1.От издънките на лидерите много добре се възползва „Арсенал”.

Тимът на Арсен Венгер продължи с добрите си игри в последните седмици и след успех с 2:1 в лондонското дерби срещу „Кристъл Палас” на „Селхърст Парк“ се изкачи на 3-то място в класирането. Гостите подпечатаха победата си още през първата част, когато Санти Касорла и Оливие Жиру им дадоха аванс от два гола. Глен Мъри отбеляза почетното попадение за „орлите“ в последната 90-а минута на редовното време.