06.10.2019 | 0:12
ЦСКА се забавлява след раздялата с Люпко
"Армейците" прегазиха "тигрите" от Бистрица с 4:0

ЦСКА записа най-убедителната си победа от началото на първенството в първия си мач след раздялата с треньора Люпко Петрович. „Червените“ бяха водени от Добри Митов и надделяха с 4:0 над Витоша (Бистрица) на своя стадион „Българска армия“.

Тони Уот, Раул Албентоса, Кристиян Малинов и Евандро бяха точни за успеха.

Добри Митов остави на скамейката Тиаго и Евандро, а там бе и новото попълнение Тони Юрич, който влезе в игра през втората част и дебютира за българския тим. Николай Бодуров отново не бе в групата.

Срещата започна с натиск на „червените“, които поведоха още в 4-ата минута. Греъм Кери шутира не много силно от 21-22 метра, Кацарев не се намеси убедително и изби в краката на Тони Уот, който с добавка направи 1:0.

ЦСКА започна да реди ситуация след ситуация пред вратата на Витоша и вторият гол не закъсня. В 19-ата минута Кери центрира от корнер, а Раул Албентоса вкара с глава за 2:0.

Наказателната акция на ЦСКА продължи и в 39-ата минута Бикел чукна топката с глава към Кристиян Малинов, който сам срещу вратаря не сгреши – 3:0.

Две минути след началото на втората час Уот отне топката, напредна и подаде към резервата Рубен Пинто, който на почивката смени Бикел. Португалецът, който остана сам срещу вратаря, шутира, но Кацарев с върха на пръстите си изби в корнер.

Футболистите на Добри Митов реализираха четвърти гол в 73-ата минута, когато Евандро получи пас в наказателното поле и стреля, Зюмбулев опита да избие удара с шпагат, но чукна топката толкова, колкото тя да не попадне в ръцете на Кацарев – 4:0.

Малко по-късно в игра се появи Юрич, който дори имаше възможност да реализира, но не успя.

ЦСКА събра 22 точки и заема четвърто място в класирането, докато Витоша е на дъното с 3 точки.

Съставът на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 14. Вив Соломон-Отабор, 8. Греъм Кери, 9. Тони Уот, 22. Али Соу
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто, 26. Валентин Антов 20. Тиаго Родригес, 9. Евандро, 21. Томи Юрич