18.06.2025 | 12:49
Зетят на градската прокурорка на София: Пепи Еврото направи Теодора Георгиева европрокурор, за него беше Теди Еврото
Кристиян Христов от сагата „Осемте джуджета“, който бе и „собственик“ на завода за асансьори „Изамет“, има дете от дъщерята на Емилия Русинова

Бившият главен прокурор Иван Гешев е бил чест посетител в ресторанта „Осемте джуджета“ на Петьо Петров – Пепи Еврото. Това разказа в съда бившият му служител Кристиян Христов. Той даде показания по делото срещу прокурора Константин Сулев, който е подсъдим, защото искал да разследва Пепи Еврото.

Гешев често посещаваше вип салона на ресторанта, още преди да бъде избран за главен прокурор. Чувал съм как Петьо Петров и Любена му казваха да сложи каскет и да обикаля хората по малките населени места. Там имало много ограбени баби.

„Спечелиш ли бабите, печелиш и внуците, съветваше го Любена. Тя е много добър манипулатор. Петьо също го съветваше да се облича като хората и да носи каскет“, разказа още Кристиян Христов. „Кога хората харесваха Бойко Борисов? Когато обикаляше с коженото яке, казваше Петьо Петров на Гешев“, спомни си Кристиян Христов в съда.

Христов работил като охрана, миел чаши в бара, когато се налагало, и често носел пури и алкохол във вип салона зад огледалото в ресторанта. Веднъж влязъл да чисти вип салона, направило му впечатление, че едната от тонколоните е различна от останалите, била евтина, а Пепи бил меломан и държал на качествената техника. Кристиян направил справка в гугъл за тонколоната и се оказало, че е специално техническо средство с монтирана камера вътре.

„С това устройство е снимана и Теодора Георгиева, която после стана европейски прокурор. Пепи Еврото му казваше, че тя ще заеме поста. Казваше: Аз съм Пепи Ерото, а тя е Теди Еврото“, разказа още Кристиян Христов в съда.

Той не си спомни да е виждал Борислав Сарафов, Емилия Русинова и Илияна Кирилова в ресторанта. За снимката на Сарафов и Пепи Еврото пред ресторанта разказа, че Петров е манипулатор, а високите му гости били във вип салона, а не на тротоара.

„Когато се напиеше Пепи заплашваше. Казваше, знаете ли кой е този. Мен ме слуша държавата, ти си песачинка в морето“, обясни Христов. В ресторанта ходели и други магистрати, но само да обядват, не общували с Еврото. Днес се очакваше още да бъдат разпитани Иван Гешев и Калин Стоянов, но не дойдоха.

Кристиян Христов е зет на градската прокурорка Емилия Русинова

Кристиян Христов е зет на новата градска прокурорка на София Емилия Русинова. Дамата е от близкото обкъжение на временния главен прокурор Борислав Сарафов и изчезналия аферист Пепи Еврото.

Христов има дете от дъщерята на Емилия Русинова.

Според Любена Петрова – бившата половинка на Еврото, Русинова също често посещавала ресторанта „Осемте джуджета“, където Кристиян Христов, по заповед на Петров, записвал тайно срещи с магистрати и полицаи.

Напомняме, че Христов е обвинен покрай разследването срещу своя наставник Петър Петров-Еврото, който успял да се укрие в Турция и оттам – в Дубай. Бившият боксьор е обвинен в незаконното използване на специално техническо средство за нелегално събиране на информация.

Детайли от семейните връзки на Русинова и Христов изнесе Любена Петрова преди няколко години.

оставете коментар

МИГNews.info не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране