28.05.2023 | 19:15
Урсула привика Киро в Братислава след скандала „Рудигейт“
Шефката на Еврокомисията иска обяснения за лъжите му, че е обещала да вкара България в Шенген и еврозоната чрез заобикаляне на правилата

Кирил Петков отново излъга!

Тази сутрин стана ясно, че е заминал на непланирано посещение в чужбина и поради тази причина е отложил участие в предаване на БТВ.  Съпредседателят на „Продължаваме промяната“ (ПП) бе засечен от журналист на летище „София“, на когото обясни, че отива в Словакия да открива структура на партията. Странното е, че ПП почти няма структури в България, а по места единствената им стабилна такава е във Варна. Това означава, че няма никаква структура на „Промяната“ в Братислава, а експремиерът отново лъже.

Оказа се, че Кирил Петков е бил привикан от шефката на Еврокомисията Урсула фон дер Лайен на спешна среща в словашката столица Братислава. Тя е участник в международния форум GLOBSEC, който започва утре и ще приключи на 31 май.

Източници на МИГNews.info от ПП обясниха, че Фон дер Лайен е бясна на Петков заради изтеклия в медиите запис от заседанието на Националния съвет на 21 май. Тогава той обяснява на съпартийците си, че „Урсула фон дер Лайен е обещала България да влезе в еврозоната и Шенген като заобиколи правилата. По думите му, шефката на Европейската комисия е обещала да влезем по друг начин и му е подметнала шеговито, че ЕС не се води само от морални ценности.

След избухването на скандала „Рудигейт“, от Брюксел обявиха, че Урсула фон дер Лайен не е обещавала подобни неща и намекнаха, че Кирил Петков манипулира. Скритата цел на Петков е да я убеди, че в записа не се чува това, което се чува. Тя лично го е уведомила, че е силно разочарована от използването на името ѝ за лични цели.

Друг интересен детайл е защо съпредседателят на ПП-ДБ заминава за форума сутринта на 28-и май – неделя – по спешност, след като името му се появава в програмата с говорители чак на 30-ти май – вторник и то в сегмента 17:00 -17:30 часа. Според програмата пък Урсула фон дер Лайен ще говори на 31 май – сряда.

оставете коментар

МИГNews.info не носи отговорност за коментарите на потребителите.
Коментарите подлежат на модериране.
Правилата за коментиране