11.02.2015 | 1:46
Мокри до кости левскари направиха равен с румънци
Талантът Божидар Краев вкара на Петролул

Левски завърши 1:1 с третия в румънското първенство Петролул под проливен дъжд в Анталия. Божидар Краев се разписа в 66-ата минута, а Мареш възстанови равенството в 81-ата.

„Сините“ имаха няколко чисти положения за гол и превъзхождаха своя съперник през по-голямата част от срещата.

Още в 3-ата минута Роман Прохазка отправи силен изстрел от разстояние, но вратарят на румънците се намеси. Пет минути по-късно Патрик Н’Кови проби отдясно, но стреля твърде слабо и Илиев с лекота улови.

В 16-ата минута Абди бе изведен очи в очи с Пецаня, но стреля във вратаря.

Малко след това се получи разбъркване в полето на Петролул, при което Прохазка не успя да нанесе завършващ удар. Натискът на Левски продължи и в 22-ата минута Мигел Бедоя затрудни максимално Пецаня с много добре насочен шут в долния ляв ъгъл, но стражът все пак изби в корнер.

В 56-ата минута Краев центрира опасно пред вратарското поле, но малко не достигна на Домовчийски да се разпише.

В 66-ата минута Абди проби през центъра и подаде към Краев, който преодоля защитник на румънците и откри резултата.

В 71-ата минута Мареш изравни след разбъркване в наказателното поле.

ЛЕВСКИ (4-1-4-1): Пламен Илиев, Роман Прохазка, Емил Нину, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Владимир Гаджев (61-Борислав Цонев), Стефан Велев, Мигел Бедоя, Луис Педро (46-Божидар Краев), Либан Абди (72-Радослав Цонев), Валери Домовчийски